Морський Кластер України став організатором українського павільйону на міжнародній виставці EUROPORT

У межах програми #EU4Business за фінансування ЄС та уряду Німеччини з 7 по 10 листопада на міжнародній виставці EUROPORT Морський Кластер України організував український павільйон, де представили провідні підприємства морської галузі України.

Розвиток морської царини України та інтеграція в європейське співтовариство — важливі кроки для підтримки державної економіки. Тому в рамках програми EU4Business Морський Кластер України імплементує проєкт «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства», в рамках якого триває цикл робочих візитів до провідних європейських морських організацій.

7-10 листопада 2023 року «EUROPORT», був організований у світовому портовому місті Роттердам (Нідерланди),  є міжнародним морським місцем зустрічі інноваційних технологій і комплексного суднобудування. З середньою кількістю 25 000 професійних відвідувачів і 1000 компаній-експонентів Europort належить до найбільшої у світі платформи B2B для зустрічей і обміну знаннями. В цьому році на стенді України представлені суднобудівники та судноремонтники, постачальники послуг та виробники морського обладнання, інженерні бюро та проектні організації, інноваційні компанії та навчальні профільні заклади. Було представлено 14 підприємств морської галузі, а також 35 МСП в рамках членства в  Громадській спілці “Морський Кластер України”.

«Завдяки підтримці наших партнерів, Європейського Союзу та уряду Німеччини, Морський Кластер України крок за кроком реалізує свої завдання: наразі це інтеграція морської галузі України до світового та європейського співтовариства на морській міжнародній виставці EUROPORT. Для нас важливо, щоб голос України прозвучав у загальноєвропейській дискусії, і маємо надію, що нам це вдалося» — зазначив Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради ГС «Морський Кластер України». 

Представники і члени Морського Кластеру України, МСП морської галузі, що були представлені на стенді українського павільйону змогли продемонструвати власний інноваційний доробок та передові вітчизняні технології.

«Члени Морського Кластеру України — гравці галузей: судноплавство, суднобудування, порти та машинобудування, блакитний бізнес МСП. І вони зацікавлені в трансфері технологій, доступі до інновацій, розвитку зовнішньої співпраці та залученні іноземних інвестицій», — підкреслює Олена Жукова Виконавчий директор ГС «Морський Кластер України».

Організація українського павільйону на цій виставці стала можливою завдяки грантовій підтримці Європейського Союзу та уряду Німеччини. Зокрема був заброньований стенд, підготовлені візуальні елементи оформлення українського павільйону, виготовлено промовідео. Також розроблений інформаційний матеріал про морську галузь України та Морський Кластер України англійською та українською мовами.

Також 9.11.2023 керівники Морського Кластеру України взяли участь в позачергових Загальних зборах та Раді директорів SEA Europe (The Shipyards’ & Maritime Equipment Association of Europe). Головною метою цієї Ради був обмін думками щодо підготовки та роботи, яка має бути виконана для Закону про комунікацію для морської галузі. Після завершення офіційної частини заходу, делегати відвідали Europort та завітали до Українського павільйону. Разом із представниками асоціації Український стенд відвідали – голова SEA Europe Рене Берквенс та генеральний секретар Sea Europe Крістоф Титгат.

«У ці страшні часи у нас у всіх з’явилися нові друзі, і в цьому сенсі SEA Europe дуже рада мати вас на борту (ред. звернення до ГС «МКУ»). Ми всі розуміємо, що це дуже важка ситуація для бізнесу (ред. воєнний стан викликаний неспровокованою агресією росії проти України). Але дивлячись на ваше гасло «Вперед з Україною», я думаю, якщо ми об’єднаємося, якщо ми будемо разом, то ми прийдемо до процвітаючого майбутнього. І ми вважаємо, це безперечний факт, що тільки разом ми можемо бути сильними», – наголосив Крістоф Титгат генеральний секретар Sea Europe українській делегації.

 

 

Крім того, в 2023 році в межах проєкту вже відбулись такі заходи:

  • в межах Європейського морського дня в Україні відбулася конференція «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства». Під час цього заходу були підтверджені домовленості про перспективи подальшої співпраці між Європейською мережею морських кластерів (ENMC), яку представив Фредерік Монкані де Сент-Еньян, віце-президент European Network of Maritime Clusters (ENMC)  та  Європейської судноплавної промисловості, яку також представив Філіп Істхіл, Генеральний секретар European Boating Industry (EBI).
  • Наприкінці травня 2023 року за підтримки EU4Business керівники ГС «МКУ» Артем Ващиленко та Олена Жукова взяли участь у засіданнях впливових європейських морських організацій: SEA Europe, European Boating Industries (EBI) та European Network of Maritime Clusters (ENMC). За результатами даних зустрічей та рішеннями керівних органів European Network of Maritime Clusters (ENMC) та European Boating Industries (EBI) Громадська спілка «Морський Кластеру України» набула членство у цих організаціях.
  • 19-20 вересня в Брюсселі (Бельгія) відбувся Європейський саміт судноплавства, участь в якому мали честь взяти Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради ГС «Морський Кластер України» та Олена Жукова, Виконавчий директор ГС «Морський Кластер України». Дводенний захід, передбачав галузеві сесії, можливості для спілкування та діалоги високого рівня за участю європейських і міжнародних політиків, регуляторів та стейкхолдерів. Ключовими темами були: навколишнє середовище, людина, промисловість.

 

ДОВІДКОВО:

Проєкт «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства» реалізується в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Партнер з втілення Програми – ГС «Морський Кластер України».

Зміст публікації є виключною відповідальністю Морського Кластера України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП

 

Слідкуйте за  нашими оновленнями на інформаційних джерелах ГС «Морський Кластер України»:

Facebook – https://www.facebook.com/maritimecluster.ua

LinkedIn –  https://www.linkedin.com/company/ukrainian-maritime-cluster-umc-

Website – https://maritimeukraine.com/

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024