Консолідація зусиль задля сталого розвитку українських морських індустрій

За підтримки програми EU4BUSINESS відбулися зустрічі керівництва Громадської спілки «Морський Кластер України» (далі ГС «МКУ») із представниками міжнародних неурядових організацій Європейського Союзу, які представляють морські індустрії.

Наприкінці травня 2023 року Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради ГС «МКУ» та Олена Жукова, Виконавчий директор ГС «МКУ» зустрілися із  Рене Берквенсом, Головою Асоціації верфей і морського обладнання Європи (SEA Europe) та Філіпом Істхілом, Генеральним секретарем Європейської човнової промисловості (European Boating Industries).

Під час зустрічі в Брюсселі Артем Ващиленко та Олена Жукова презентували ГС «МКУ» та познайомилися із діяльністю Європейської човнової асоціації.

“Ми були раді обговорити наші спільні інтереси, проклавши шлях для плідної співпраці між Європейською човновою організацією та Морським Кластером України та розробивши спільну робочу програму. У ці складні часи дуже важливо, щоб ми зібралися разом і підтримували один одного.” – зазначили у European Boating Industry .

В свою чергу Олена Жукова висловила подяку за плідну та натхненну зустріч та зазначила, що ГС “МКУ” сподівається на спільну діяльність у відновленні та розвитку човнової галузі в Україні.

Наприкінці 2022 року ГС «МКУ» стала асоційованим партнером Асоціації верфей і морського обладнання Європи (SEA Europe), в березні 2023 року мала честь взяти участь в засіданні правління організації, а 31 травня 2023 року зустрітися в Брюсселі із Рене Берквенсом головою Асоціації в Роттердамі на базі Netherlands Maritime Technology

Під час даної зустрічі обговорили подальші кроки співпраці у напрямку відновлення морських індустрій України.

On May 31, 2023, Artem Vashchylenko, Chairman of the Supervisory Board of PU “UMC”, Christoph Tytgat, Secretary General I (SEA Europe), Marnix Krikke, Director of Innovation and Human Capital of NMT, Olena Zhukova, Executive Director of PU “UMC” René Berkvens Chairman of the SEA Europe took place in Rotterdam, Netherlands.

On May 31, 2023, a meeting between René Berkwens, Chairman of the European Association of Shipyards and Marine Equipment (SEA Europe), Christoph Titgat, Secretary General of SEA Europe, Artem Vashchylenko, Chairman of the Supervisory Board and Olena Zhukova, Executive Director of PU “UMC” was held in Rotterdam, Netherlands.

Під час даних візитів було обговорено ряд важливих питань серед яких: необхідність обміну досвідом та залучення експертної думки в питаннях відновлення та сталого розвитку блакитної економіки України, зокрема в питаннях морського та річкового транспорту, суднобудування та судноремонт.

За результатами зустрічей було домовлено про подальші спільні дії в напрямку консолідації зусиль з розвитку міжнародного співробітництва та партнерства.

Варто зазначити, що головними завданнями ГС «МКУ» є підтримка глобальної інтеграції та зростання конкурентоспроможності членів Морського Кластеру України на міжнародній арені. Тому міжнародні зустрічі є необхідними для реалізації даної мети, а саме сприяння розвитку української морської економіки шляхом консолідації  компаній морської індустрії.

«Зустрічі представників морських індустрій важливі, оскільки вони сприяють співпраці, обміну досвідом і ідеями, розробці нових рішень та укладенню міжнародних угод, що сприяють сталому розвитку, безпеці та економічному процвітанню у морському секторі. Вони збирають разом експертів із різних країн, які можуть обмінюватися знаннями, досвідом та інноваційними ідеями. Обговорення нових технологій, використання енергоефективних рішень, розробка нових методів видобутку та використання морських ресурсів можуть призвести до створення більш сталого та екологічно чистого морського сектору. Запрошуємо та пропонуємо представникам бізнесу, долучатись та готуватись до представництва на Стенді, що буде представлений на виставці Europort 2023 (Роттердам, Нідерланди). Це фактично можливість зафіксувати та організувати практичні контакти з міжнародними партнерами. Саме так і працюють інструменти міжнародної кооперації», – підкреслив Артем Ващиленко.

«Морська індустрія має значний вплив на світову економіку та українську, зокрема. Міжнародні зустрічі створюють можливості для обговорення спільних ініціатив і проєктів, сприяючи зростанню торгівлі, інвестицій і створенню робочих місць. Вони також допомагають укладати міжнародні угоди і стандарти, що сприяють взаємному сприйняттю та співробітництву між різними країнами. Варто зазначити, що ГС «МКУ» за три роки діяльності залучила в якості членів 35 підприємств та компаній морської індустрії, було укладено 6 меморандумів про співпрацю з міжнародними об’єднаннями, проведено чисельну кількість стратегічних об’єднуючих заходів з впливовими галузевими стейкхолдерами. Також ГС «МКУ» реалізувала низку міжнародних проєктів з партнерським організаціями», – зазначила Олена Жукова.

 

Громадська спілка «Морський Кластер України» – це ланка, що пов’язує весь морський сектор з іншими гравцями індустрії, глобальними та національними регуляторними органами, розробниками політик та морськими організаціями.

Захід організовано Морським Кластером України в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Ця публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу та уряду Німеччини. Її зміст є виключною відповідальністю Морського Кластера України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП.Ukrainian Maritime Cluster © 2024