Інтернаціоналізація high-tech секторів

У межах програми міжнародної співпраці #EU4Business за фінансування ЄС та уряду Німеччини «Український кластерний альянс» разом із Вінницьким кластером приладобудування провели у Вінниці міжкластерну конференцію для підприємців. Тема заходу – «Регіональні кластерні ініціативи».

Морський Кластер України є членом Українського Кластерного Альянсу з березня 2022 року та активно бере участь в його заходах. Тож, Артем Ващиленко голова Наглядової Ради ГС МКУ взяв участь  у цій міжкластерній конференції та виступив із доповіддю на тему «Інтернаціоналізація high-tech секторів».

 

 

– «На сьогодні сегменти які покриває МКУ та які планує покрити в найближчий час – це постачальники морського обладнання, суднобудування та судноремонт, морські та річкові порти, інжиніринг та RDI, освіта та наука, ВМС/ВПК, сервіси та ІТ, судноплавство, постачальники морського обладнання та влада. Для повноцінного покриття інтересів галузі, треба чітко розуміти потреби та мати залученість судновласників і відповідно операторів портової інфраструктури. Для того щоб бути ефективним, в тому числі в напрямку інтернаціоналізації, маємо формувати чіткий ресурс, а для цього в нас є сформована виконавча дирекція де є адміністративний блок та проєктні менеджери, що працюють безпосередньо над проектами які ми втілюємо. МКУ є членом таких міжнародних організацій як SEA Europe, European Boating Industry EBI,  European Network of Maritime Clusters ENMC підписані меморандуми із Polish Maritime Technology Forum (PMTF) та TIASI. У вересні ми взяли участь у European Shipping Summit, під час цієї події, зокрема,  формується спільний морський порядок денний. І ми, як держава-член і представництво морської галузі маємо бути повністю в цьому контексті, розуміти тренди та куди ми рухаємося разом з нашими європейськими партнерами. Дуже важливі фізичні контакти, прямі контакти та особиста участь в подіях дуже важлива. Це пряма комунікація, це і є євроінтеграція. Також необхідно мати і вести власний комунікаційний захід. Для України і для морської галузі – це є Європейський морський день, який є частиною щорічної європейського морського дня. З 2018-го року Україна, в особі нашої команди, проводить «Європейський морський день  в моїй в країні» (EMD in my country), адже це потужний майданчик та можливість для комунікації, прямий доступ до європейських морських об’єднань. Наприклад договір про членство в Європейською мережі морських кластерів (ENMC) було укладено саме під час цієї події» – проінформував він.

Можна  узагальнити та зробити висновки, що інтернаціоналізація high-tech секторів сприяє доступу до нових ринків і збільшує глобальний обсяг торгівлі та співробітництва. Міжнародна експансія допомагає компаніям з high-tech сектору здійснювати інновації та підвищувати конкурентоспроможність завдяки доступу до світового ринку. Інтернаціоналізація сприяє створенню міжнародних технологічних кластерів, які спільно сприяють розвитку галузі.

Важливим елементом є також процес міжнародного обміну знань і технологій у high-tech секторах, що сприяє розвитку глобальної співпраці та рішенню глобальних викликів. Інтернаціоналізація ймовірно може призвести до ризиків, пов’язаних з культурними, правовими та ринковими відмінностями, які потребують уважного аналізу і стратегічного планування.

 Також під час заходу відбулися виступи керівників кластерів щодо досвіду роботи в окремих регіонах та презентація сервісних послуг УКА; панельні дискусії на теми кращих практик ведення кластерного бізнесу, шляхів трансформації галузей підприємства; шляхи відбудови економіки України за допомогою програм сталого розвитку та кластерного руху; підписання Меморандуму про розвиток екосистеми інноваційно-технологічного парку «Кристал», задля спільного зростання технологічної індустрії у Вінниці та інноваційної економіки в області.Ukrainian Maritime Cluster © 2024