Європейський морський день в Україні
В Україні, як і в багатьох країнах Європи, велика увага приділяється збереженню та сталому розвитку морських ресурсів та природного середовища. Ці питання набувають особливої ваги в контексті європейського співробітництва, а саме під час святкування Європейського морського дня (European Maritime Day, EMD). Це захід, який здобуває все більшу популярність та значимість у нашій країні, привертаючи увагу фахівців, активістів та громадськості до проблематики морських ресурсів та сталого розвитку у морському просторі.

Завдяки спільним зусиллям команди Центру підтримки бізнесу та Team Europe Mykolaiv в 2018 році Україна офіційно доєдналася до європейської морської спільноти та почали відзначати Європейський морський день в країні. З 2020 року до організації заходів присвячених EMD долучилась Громадська спілка «Морський Кластер України».

В рамках EMD організовуються конференції та семінари, де експерти, науковці та представники громадськості обговорюють актуальні теми, пов’язані з морським господарством, рибальством, охороною довкілля та сталим розвитком. Кампанії й громадські заходи, проводимі в рамках Європейського морського дня, спрямовані на привертання уваги до проблем морського забруднення та впливу людської діяльності на морське середовище.. Так, в Миколаєві, декілька років поспіль відбувалась виставка «European Maritime Day in Mykolaiv» яку розміщували в ТРЦ «City-Center» та була організована Team Europe Mykolaiv.

З 2022 року у зв’язку із воєнним положенням викликаними повномасштабним нападом російської федерації на Україну більшість активностей пов’язаних з морськими індустріями проходять дистанційно або у змішаному форматі.

25 травня 2023 відбудеться у гібридному форматі Блакитний саміт на тему «На шляху до стійкої морської економіки. Стратегічні пріоритети економічного відновлення України» організатором якого виступить Team Europe Mykolaiv та ГС «Морський Кластер України» за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках Європейських морських днів 2023

Метою даної зустрічі є об’єднання та консолідація зусиль та спільних дій ключових гравців ринку, центральних та місцевих органів влади для збереження та підтримки розвитку морської галузі України, а також активізації діяльності України в Європейському морському співтоваристві. Серед ключових пріоритетів буде відбудова Морської галузі України як цілісної та сталої структури. Також буде обговорено місце та значення морського комплексу України в умовах європейського вектора економічної інтеграції, підняті актуальні питання морського збереження та розвитку, проінформовано про поточну діяльність Морського Кластеру України та його заплановані проєкти.

Зареєструватися на подію: https://form.jotform.com/231386476480362

Детальніше

Пропонуємо також згадати про те, які події відбулися в рамках Європейського морського дня в Україні:

24 травня 2022  Блакитний саміт на тему «На шляху до сталої економіки», організатор Центр Підтримки Бізнесу та ГС «Морський Кластер України».

Цей захід об’єднав представників суднобудівних та науково-дослідних підприємств, (MDEM, C-Job Nikolayev, КП «ДПЦК»), закладів освіти (Black Sea University Network, НУК, ОНМУ), бізнес-структур та організацій (SEA Europe, Укрсудпром, Team Europe Mykolaiv, Центру Підтримки Бізнесу) Кластери (Морський Кластер України, Український Кластерний Альянс), представників Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, концерн «Укроборонпром» та Миколаївської міської ради.

В ході круглого столу були підняті питання політики та практика ЄС щодо сталої економіки. Своїм досвідом поділився Рене Берквенс (Голова SEA Europe), про подальшу співпрацю Морського Кластера України та морських компаній в Європі, підтримку морській галузі Європейського союзу в майбутньому. Іден Мамут (Black Sea University Network), у своєму виступі окреслив ідею щодо структури, котра об’єднує сторони в економіці ЄС та країни Чорного моря, що не входять в ЄС, з метою стимулювання інновацій, цифровізації та інвестицій в економіку Чорного моря. Денис Черніков («Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні») розповів про плани ЄС щодо відбудування України після війни, про дії, які ЄС вже зробила для перемоги України над агресією росії.

28 травня 2021 відбувся Круглий стіл «Спільне стійке майбутнє: економіка морського кластеру України», організатор: Центр Підтримки Бізнесу, ГС МКУ та Team Europe Mykolaiv. Детально із виступами учасників Круглого столу можна ознайомитися за посиланнями: Секція І; Секція ІІ

У події взяли участь представники суднобудівних та науково-дослідних підприємств, закладів освіти, бізнес-структур, що займаються залученням інвестицій й проведенням виставок, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, концерну «Укроборонпром» та органів місцевого самоврядування.

8-10 грудня 2020 Регіональний марафон «AQUA FARMING-2020».  Під час якого було обговорено можливості водного фермерства, нові ідеї для створення бізнесу у рибній галузі говоримо з науковцями, підприємцями, аналітиками.

30 липня 2020 – «Місце в Європейському морському співтоваристві. Майбутнє та перспективи морської галузі в умовах глобальних економічних викликів», організатор Центр Підтримки Бізнесу

16 травня 2019 відбувся Круглий стіл «Індустрія морського сервісу», організатор: Центр інформаційної підтримки бізнесу в Миколаєві.

В рамках ініціативи ЄС EU4Business за підтримки ЄБРР в Україні відбулося засідання круглого столу «Індустрія морського сервісу». Під час якого було підготовлено концепт створення Миколаївського суднобудівного кластеру та сформовано робочу групу для координації подальших дій у цьому напрямку. Учасники круглого столу підкреслили, що спільні дії всіх підприємств галузі допоможуть ефективніше вирішувати питання правового забезпечення, діалогу між бізнесом та владою, створення та підтримки навчальних закладів галузі тощо.

В рамках заходу було підписано Меморандум про наміри співробітництва між Миколаївською міською радою, Центром Підтримки Бізнесу, ТОВ «Суднобудівна судноремонтна компанія« Миколаївська верф», ТОВ «Миколаївський суднобудівний завод «Океан», Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова, ТОВ «Сі -Джоб Миколаїв», ТОВ «Марін Дизайн Інжиніринг Миколаїв», ТОВ «Артіль ЛТД», ТОВ «Магістраль Південь».

27 червня 2018 Конференція «AQUA FARMING», організатор: Центр Підтримки Бізнесу в Миколаєві.

Конференція надала можливість вперше за роки незалежності України порушити питання відродження масштабного водного фермерства в акваторії Миколаївської області, озвучити причини слабкого прогресу та наявні проблеми, а також знайти шляхи їх вирішення та оцінити перспективи ринку. Під час заходу було зазначено, що створення і розвиток море фермерства як стійкого бізнесу дозволить створити новий серйозний та перспективний напрямок в економіці Миколаївської області, що створить сотні робочих місць. Разом з цим, в Європі та світі так само наявний стабільно зростаючий попит на продути водного фермерства, що свідчить про наявність значного потенціалу як для збуту на внутрішніх, так і на зовнішніх ринках.

Учасниками зустрічі стали і представники C-Job Nikolayev (CJN) (з 2020 року член ГС «МКУ). Інженер-конструктор CJN Дмитро Волік представив унікальні проєктні рішення, які можуть бути використані в розвитку водного фермерства Миколаївщини, на прикладі проекту, який виконала наша компанія для Кіпрського замовника «Kimagro Fish». Інженерами компанії був розроблений унікальний об’єкт, який є несамохідним автономним спорудженням, призначеним для автоматичної подачі гранульованого корму в середовище вирощування риб.

Довідка. Європейський день моря (EMD) – це щорічний дводенний захід, під час якого європейське морське співтовариство збирається для спілкування, обговорення та планування спільних дій у морських справах і стійкій блакитній економіці.

EMD – це місце, де зустрічаються лідери океану. Він забезпечує захоплюючий і повністю інтерактивний досвід, щоб надолужити поточний стан ігор з широкого кола питань, що стосуються блакитної економіки та морського середовища, а також обговорити шляхи просування вперед. Він включає велику кількість надихаючих спікерів, тематичних сесій, семінарів для зацікавлених сторін і презентаційних сесій, організованих зацікавленими сторонами та Європейською Комісією. EMD націлений на професіоналів із бізнесу, урядів, державних установ, неурядових організацій та академічних кіл, а також громадян ЄС, які цікавляться морем.

Попередні конференції EMD:

-Брест (Франція) 2023

– Равенна 2022: Стала блакитна економіка для екологічного відновлення.

– Ден-Гелдер 2021: На шляху до стійкої блакитної економіки та океанської грамотності для всіх.

– Корк 2020: через коронавірус і правила соціального дистанціювання подію скасовано.

– Лісабон 2019: блакитне підприємництво, дослідження, інновації та інвестиції для стимулювання стійких технологій і нових ланцюжків створення вартості в ширшій океанській економіці.

– Бургас 2018: «Ініціатива блакитного зростання для досліджень та інновацій у Чорному морі».

– Пул 2017: «Майбутнє наших морів».

– Турку 2016: «Інвестиції в блакитне зростання – розумні та стійкі рішення».

– Пірей 2015: «Порти та узбережжя, шляхи до морського розвитку».

– Бремен 2014: «Інновації, що сприяють блакитному зростанню».

– Валлетта 2013: «Розвиток узбережжя та сталий морський туризм».

– Гетеборг 2012: «Стале зростання за рахунок океанів, морів і узбережжя».

– Гданськ 2011: «Морська політика: на першому місці люди».

– Хіхон 2010: «Як сприяти інноваціям?».

– Рим 2009: «Інтегрована морська політика та внесок морських кластерів».

– Брюссель 2008: «Регіональний підхід до впровадження морської політики».Ukrainian Maritime Cluster © 2024