Міжнародний семінар «Культурний вимір портів Чорного моря та Дунайського регіону»

Морський Кластер України (МКУ) став учасником Міжнародного семінару на тему: «Культурний вимір портів Чорного моря та Дунайського регіону».  Організаторами заходу, присвяченому Дню військово-морського флоту Румунії, виступили: Мережа університетів Чорного моря (BSUN) у співпраці з Бухарестським університетом, Інститутом передових досліджень культури та цивілізації Леванту та національною компанією Адміністрація морських портів Констанци. Захід проходив у залі пасажирського термінала порту Констанци у гібридному режимі, що дозволило збільшити аудиторію та почути спікерів, які не мали змоги приїхати.

Івент, присвячений святкуванню Дня військово-морського флоту Румунії з метою сприяння співпраці між портовими адміністраціями Чорноморського та Дунайського регіонів, виявився значно більшим, ніж стандартним брокерським заходом, де зазвичай демонстрація презентацій успішних проектів зумовлює створення нових партнерств та проектних пропозицій. Навіть порядок денний був змінений завдяки вражаючій презентації виконавчого директора Морського Кластера України, к.е.н. Олени Жукової на відкритті семінару, а також чудовій промові колишнього президента Румунії проф., д-ра Є.Е. Еміля Константінеску, президента Центру передового досвіду інституту перспективних досліджень левантійської культури та цивілізації всесвітньої академії мистецтв і наук. До участі у заході були запрошені адміністрації портів, експерти, менеджери, представники уряду та місцевої влади, науковці, студенти, дослідники, посли, представники дипломатичних місій ЄС та сусідніх країн, інших міжнародних організацій та журналісти.Майстерний підхід професора Едена Мамута, генерального секретаря Мережі університетів Чорного моря (BSUN), дозволив об’єднати на заході презентації та дискусії ключових гравців у сфері культури та академічної науки, бізнесу та виробництва, ЗМІ та уряду. Понад того, порядок денний був розширений детальною інформацією про українську морську спільноту, новими можливостями для співпраці та останньою інформацією про участь МКУ в грантовому проекті 4BIZ , що координується BSUN, а також перспективою подальшої зустрічі на івенті “Спільний морський порядок денний для Чорного моря”. Останній – ініційований в рамках Бургаської міністерської декларації 2018 року «На шляху до спільного морського порядку денного для Чорного моря», що зосереджена на діяльності, пов’язаній з «блакитною економікою», спрямованою на сталий економічний розвиток регіону.

На початку семінару професор Еден Мамут запросив  на першу пленарну секцію модераторів: Олену Жукову та Джорджіану Талабу, радника Міністерства підприємництва та туризму Румунії. Незважаючи на те, що на відкриття заходу була запланована презентація «Музей порту Констанца», було вирішено розпочати з презентації директора МКУ Олени Жукової. Перед її початком професор Еден Мамут прокоментував наш візит і наголосив на необхідності підтримки української морської галузі, а також українського народу, який постраждав від розв’язаної кровопролитної війни. Він висловив захоплення особистістю Олени Жукової, її відданістю та палким бажанням вести українську морську спільноту до сталого майбутнього, мінімізуючи вплив війни на гравців регіону.

Презентація МКУ охопила аспекти заснування Кластера, короткий огляд його діяльності, учасників та партнерів, опис ключових гравців української морської галузі із зазначенням їх привабливості для міжнародної співпраці. Окрему увагу Олена Жукова звернула на руйнування Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова та Миколаївського політехнічного фахового коледжу, зазначила про збір коштів на відбудову навчальних закладів. За посиланнями Ви можете ознайомитися з об’єктами донації та долучитися до зборів:

Короткометражний фільм про наше рідне місто, Миколаїв, та наслідки бомбардувань дуже вразив глядачів. В залі запанувала повна тиша, сповнена думками про жахи війни та єдиним бажанням припинити її й ніколи не розпочинати. Інші спікери семінару представили свої презентації та ідеї, після чого відбулися дискусії, за модерації Едена Мамута. Серед спікерів були представники уряду – адмірал Вергіл Чішак, мер муніципалітету Констанци, пані Джорджіана Талаба, радник Міністерства підприємництва та туризму Румунії, і Флорін Гойдея, заступник генерального директора Національної компанії Адміністрації морських портів Констанци. З болгарської сторони ми мали змогу почути – доктора Зою Стоянову, старшого експерта зі стратегічного планування, цифровізації та сталого розвитку, муніципалітет Бургаса. Крім того, виступи директорів національних музеїв та бібліотек поставили крапки над “і” у взаємозв’язку культурної спадщини з бізнесом.

Модераторами наступної сесії виступили представники Бухарестського університету з презентаціями Інституту етнографії та фольклору Румунської академії, Бухарестського університету та інших навчальних закладів. Виступ професора Едена Мамута – «Європейський культурний шлях у портових містах в Істро-Понтійському просторі» надав повний огляд розвитку портових міст і проблем, з якими вони стикаються сьогодні в наслідок політики у минулому. Презентація пані Андреа Пресури від BSUN була присвячена проекту 4BIZ та іншим грантовим проектам, доступним для учасників з метою організації діяльності, пов’язаної з «блакитною економікою» та спрямованої на сталий економічний розвиток регіону.

Спеціальний гість, колишній президент Румунії, проф. Еміль Константінеску, президент Інституту перспективних досліджень левантійської культури та Центру передового досвіду Всесвітньої академії мистецтв і наук, виступив з довгою промовою, у якій підсумував ідеї та дискусії плідного дня. Він підкреслив, що лише спільними зусиллями бізнесу, культури, освіти ми зможемо отримати синергетичний ефект і відкрити шлях до безпечного та сталого майбутнього. Пан Президент також зазначив, що Румунія та інші чорноморські країни мають усі можливості стати незалежними та ключовими гравцями у світі, враховуючи наявні природні ресурси, бізнес-діяльність та культурну спадщину.

Онлайн запис заходу доступний за посиланням.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024