Перспективи відновлення морського потенціалу України у співпраці із польськими колегами

Проблема відновлення українського флоту – це стратегічне завдання яке є важливим напрямком співпраці між Морським Кластером України та Польським форумом морських технологій.

19-22 липня 2023 року відбулися робочі зустрічі генерального директора Регістру судноплавства України, члена Наглядової ради ГС «Морський Кластер України» Сергія Гурського із колегами з Польського реєстру судноплавства та іншими партнерами з Польщі, зокрема Тадеушем Каповським, радником правління Польського форуму морських технологій.

В червні 2023 року підписано Меморандум про взаєморозуміння між Морським Кластером України та Польським форумом морських технологій (PFTM). Мова йшла, зокрема, про підтримку української суднобудівної галузі шляхом передачі знань, компетенцій та галузевого ноу-хау польських підприємств.

 Ми також передбачаємо співпрацю у сфері навчання молодих українців у польських морських університетах, таких як Гдинський морський університет та Гданський технічний університет. Знання та навички, отримані в цих університетах, стануть цінним внеском у процес відбудови українського флоту та суднобудівної промисловості, – зазначає Тадеуш Коповський, радник правління PFTM.

Під час робочих зустрічей були також визначені довгострокові цілі налагодженої співпраці. Особливу увагу було зосереджено на можливостях проектування та будівництва кораблів у Польщі, а також на перспективах активної співпраці польських компаній з українськими партнерами.Підсумовуючи результати робочого візиту Сергій Гурський зазначив, що:

Підтримка польських колег надзвичайно важлива, ми не забудемо і завжди будемо вдячні. Наш візит спрямований на поглиблення відносин із Польським реєстром судноплавства та іншими нашими партнерами. У нас завжди були чудові контакти, ми вже уклали угоду про співпрацю, але підписання документа – це одне, а інше – це реальне спілкування, живі стосунки, – наголошує генеральний директор Регістру судноплавства України Сергій Гурський.

Нагадаємо, що у липні Громадська спілка «Морський Кластер України» (далі ГС «МКУ») отримала статус члена Європейської Мережі Морських Кластерів (ENMC) та ГС «МКУ» продовжує активну євроінтеграцію.

Джерело

Ukrainian Maritime Cluster © 2024