Морський Кластер України продовжує активну євроінтеграцію

Морський Кластер України (ГС «МКУ») – це ланка, що пов’язує весь морський сектор з іншими гравцями індустрії, глобальними та національними регуляторними органами, розробниками політик та морськими організаціями.

Протягом останнього тижня керівники Кластеру взяли участь у засіданнях впливових європейських морських організацій, а саме SEA Europe, European Boating Industries (EBI) та European Network of Maritime Clusters (ENMC).

15-16 червня Олена Жукова Виконавчий директор взяла участь у засіданні SEA Europe в Неаполі (Італія). Під час якої, зокрема, відбулося обговорення військово-морських пріоритетів на найближчі роки враховуючи сьогоденну реальність.

21 червня на засіданні Генеральної Асамблеї European Boating Industries було погоджено рішення про членство ГС «МКУ» в організації.

– Це велика честь доєднатися до організації Європейської судноплавної промисловості, висловлюємо подяку за підтримку та подальшу плідну співпрацю, – наголосив Артем Ващиленко.22 червня Артем Ващиленко Голова Наглядової Ради ГС «МКУ» та Олена Жукова Виконавчий директор ГС «МКУ» були запрошені до участі у засіданні Європейської Мережі Морських Кластерів (ENMC). Наразі розглядається потенційна можливість членства в даній організації.

– Включення МКУ до ENMC – це важливий крок в процесі європейської інтеграції України, можливість формувати спільний порядок денний розвитку морської галузі, інструменти комунікації з партнерами , спільні проекти та програми. Один з напрямків який обговорюємо з партнерами це можливості для відновлення морської галузі, – зазначив Артем Ващиленко.

 

– Участь в міжнародних морських організаціях відкриває доступ до обміну досвідом, знаннями та кращими практиками з іншими країнами. Це дозволяє використовувати міжнародний досвід для вдосконалення національної морської галузі, впровадження новітніх технологій та інноваційних рішень. Міжнародний досвід дозволяє вивчати кращі практики та стандарти, що застосовуються у сфері морського транспорту, конструкції суден, експлуатації портів та прибережних інфраструктур. Це сприяє підвищенню якості робіт і послуг, а також забезпеченню безпеки у морському просторі, – підкреслила Олена Жукова.

Морський Кластер України послідовно виконує основні кроки в напрямку європейської інтеграції. Адже пріоритетом була і залишається підтримка глобальної інтеграції та зростання конкурентоспроможності членів морського кластеру на міжнародній арені.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024