Коммер Дамен відвідав стенд МКУ в рамках Міжнародної інноваційної виставки морської індустрії SMM 2022

Як ми розповідали у попередній публікації, Морський Кластер України взяв участь провідній міжнародній інноваційній виставці морської індустрії 2022 року – SMM під гаслом “Driving the Maritime Transition”, що проходила у 6-9 вересня у Гамбурзькому виставковому центрі.

Делегація МКУ представляла свій стенд української морської галузі, що включав компанії суднобудівної галузі, заклади освіти, які є членами Кластера. За три дні виставки на стенді МКУ гостинно прийняли численних високопосадовців, представників суднобудівних компанії, асоціацій на кластерів. Серед шановних гостей до стенда завітали представники Damen Group, що стало дійсно визначною подією для Кластера, зокрема для компанії MDEM(Marine Design Engineering Mykolayiv), співробітники якої перебували у складі делегації.

На стенд МКУ завітав особисто Коммер Дамен (Голова Damen Shipyards Group), Марк ван Хейнінген (Операційний директор DAMEN Shipyards), представники Damen Shipyards Galati та DSNS. Гості ознайомилися з матеріалами компаній Кластеру та особливу увагу надали відео, у якому продемонстровано кадри руйнувань Миколаєва, що потерпає від обстрілів з першого дня збройної агресії Росії. Вони були глибоко вражені розповіддю Олени Жукової (Директора MDEM) про те, що сталося з ще донедавна мальовничим містом, і мужністю людей, що залишаються у ньому дотепер, висловили співчуття колегам та всім українцям. Це особливо розчулило колег із MDEM, Damen є сімейним бізнесом, його найвищою цінністю є сім’я і у MDEM кожний це відчув особисто і надзвичайно вдячний Damen Group за їх потужну підтримку співробітникам компанії та їх сім’ям з дня початку війни. Завдяки допомозі Damen з Миколаєва та Херсона, де розташовані офіси MDEM, було евакуйовано понад 800 осіб, створено нові локації в Ужгороді, Гданську (Польща) та Галаці (Румунія), забезпечено гуманітарною допомогою сім’ї мдемівців в Миколаєві. Окрім цього, надзвичайно важливим є те, що не попри важкі часи, колектив компанії має змогу продовжувати працювати, брати участь у міжнародних ланцюгах доданої вартості, розвиватися та бути залученими до осягення останніх тенденцій у сфері технологій.

Делегація МКУ отримала від Коммера Дамена  запрошення взяти участь у сошіалайзинговому заході від Дамен, де також ще мала змогу почути важливі слова підтримки в адресу України та її мужніх жителів. Для представників МКУ виставка лишила низку спогадів та вражень, з якими поділився член делегації Станіслав Селезньов (MDEM):

“Найбільша морська подія світу завершилася, і настав час для роздумів. Які зроблені підсумки , підняті проблеми, запропоновані рішення, встановлені комунікації… і які кроки попереду. Ці питання ставив собі кожен учасник чи відвідувач виставки. Абсолютно зрозуміло, що основною ідеєю було стимулювати інновації в морській економіці, і фактично SMM став поштовхом для піднесення зеленої економіки, морської енергетики, цифровізації, а також відкритих дискусій на політичні теми, такі як зменшення залежності від російського газу і нафти, уникнення наслідків протистояння Тайваню та Китаю. Не дивно, що на цю довгоочікувану та найважливішу подію морської галузі завітали політичні діячі, які поділилися своїм баченням перспектив морської економіки. Лунали різні погляди та точки зору, але насправді всі вони говорили про одне  – саме цими визначними днями формувався порядок денний майбутньої економіки.

Численні конференції, зустрічі, дискусії та навіть вечірки, домовленості та пропозиції, ідеї та стартапи – усе це відбувалося як завжди у прямому ефірі, натхненному 4-річною паузою, сповненим новими викликами та виступами ключових гравців галузі й політиками. Було надано поштовх перезапуску морської економіки, прискоривши рух до нового екологічно чистого та прогресивного світу. Кожен може думати про власні досягнення під час виставки. Проте можу точно сказати, що для делегації МКУ вона навіть перевершила будь-які очікування – видалось честю представляти всю країну, а не лише її морське співтовариство. Директор МКУ Олена Жукова перетворила наш візит на презентацію участі України в міжнародних дискусіях на найвищому рівні з ключовими фігурами світової морської економіки. Неймовірний успіх стенда МКУ, численні візити делегацій, слова підтримки та реальні пропозиції щодо відродження українського суднобудування, а також цікаві комерційні пропозиції та багато іншого відбулося в межах виставкового центру. І це мало дійсно велике значення.

Попереду тривала і складна робота, але ми готові продовжувати. Усі результати переговорів мають бути закріплені та дати старт новим ініціативам. Це, безумовно, допоможе нам бути на ряду з лідерами світової індустрії та дасть шанс на швидкий підйом економіки після закінчення війни. Ми віримо, що це буде і це безсумнівно буде так. Отже, повний вперед! З Україною в серці!”Ukrainian Maritime Cluster © 2024