Участь МКУ на морській виставці Euronaval 2022

З 18 по 21 жовтня в Парижі-Ле-Бурже проходила найбільша та найстаріша у світі військово-морська виставка – Euronaval. На заході, що відбувся 28-й раз, зустрілися представники галузі військово-морської оборони, головні керівники та командувачі військових і державних флотів, аби обмінятися ідеями, ознайомитись з останніми інноваційними трендами та підготувати флот своїх країн до майбутнього. Це головне місце зустрічі для всіх країн, зацікавлених у захисті своїх морських та прибережних територій.

Члени Морського Кластера України стали учасниками заходу, представивши свої компанії, Військово-Морський підластер та Україну для сотень учасників виставки. Серед них: ТОВ НВК «КЛІВЕР», ДП НВКГ «Зоря» — «Машпроект» та ДП “Дослідно-проектний центр кораблебудування”.Своїми враженнями від заходу поділилася Оксана Врублевська, директор ТОВ НВК “КЛІВЕР”, Член наглядової Ради МКУ:

“Участь нашої компанії в Euronaval обумовлена тим, що Військово-морський підкластер, до складу якого входить «КЛІВЕР» працює в напрямку створення міжнародної кооперації виробників військово-морської продукції з метою розробки вітчизняних зразків сучасного озброєння, таких як багатофункціональна роботизована платформа.

З огляду на нову геополітичну ситуацію у світі, створену війною Росії проти України, всі учасники виставки – виробники військово-морської продукції – зорієнтували свої зусилля на виробництві безпілотних надводних та підводних систем, а також ефективних систем управління боєм з використанням штучного інтелекту для відтворення віртуальних мап місій.

Ми були приємно вражені широким застосуванням стартапів у військовій галузі, що є інновативним підходом для такого консервативного виду промисловості. Ми взяли участь в декількох раундах презентацій стартапів і знайшли декілька доволі слушних ідей для використання в майбутній дослідно-конструкторській діяльності підприємств Військово-морського промислового комплексу України, таких як використання нетрадиційних матеріалів для забезпечення зв’язку.

Euronaval – дозволяє учасникам розширити коло партнерів, ми також мали дуже конструктивну зустріч з компанією “Safran” (France), яка наразі працює на ринку України з виробниками авіаційних технологій, проте нам вдалося відшукати перспективний напрямок використання навігаційних систем французького виробництва для управління підводними безпілотниками.

Ми переконані, що участь у такому заході є важливою для піднесення та репутації України, адже на відміну від попередніх виставок, світові виробники були абсолютно відкриті до співпраці, готові дослухатися до наших потреб і допомагати технологіями.

Варто зазначити, що ми відчули надзвичайну увагу до України та українських виробників від всіх компаній, стенди яких ми відвідали на виставці: “Excavision” (France), “Exail” (France), “RTSYS” (France), “Kership” (Fance), “Altal” “Electronics” (Germany), “Siemens Energy” (Germany), “SAAB” (UK), “Chess Dynamics” (UK) та інші. Особливо ми були вражені рівнем технологій інерційної системи навігації автралісько-британської компанії “Adnaced Navigation”, яку представляв Департамент Оборони Австралії. Директор з продажів надав нам надзвичайно професійну, технічну презентацію і висловив особисте співчуття щодо військової та економічної ситуації в Україні.

Ми впевнені, що ті нові зв’язки й домовленості, які були укладені на виставці, стануть в нагоді членам ВМПК, які зараз працюють над підвищенням боєздатності ВМС України, особливо в сфері постачання критичних комплектуючих, таких як, наприклад, підводні кабелі чи системи інерційного управління. Після завершення війни перед нами повстане серйозна задача – відновлення обладнання та озброєння ВМСУ і ми зможемо використати співпрацю з нашими партнерами у повній потужності.”

Рухаємось вперед, аби відкрити Україну світові як високотехнологічного,  надійного партнера, готового до ефективної співпраці. Чекаємо на наступну можливість це продемонструвати.

.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024