Перша зустріч Морського Кластера України як асоційованого члена з представниками Sea Europe

Як ми анонсували, SEA Europe схвалила заявку Морського Кластера України щодо асоційованого членства під час позачергової Генеральної асамблеї в листопаді і вже 17 січня відбулася перша зустріч з представниками Sea Europe (Рене Берквенс, Голова SEA Europe, та Крістоф Тітгат, Генеральний секретар Sea Europe) онлайн.

Від імені МКУ Олена Жукова, Виконавчий Директор, та Артем Ващиленко, Голова Наглядової Ради, окреслили представникам SEA Europe поточну діяльність Кластера, розвиток морського співтовариства на регіональному та національному рівнях протягом останніх 11 місяців війни в Україні, включно із забезпеченням гуманітарних і військових потреб.

Зокрема, Артем Ващиленко підкреслив, що попри постійні атаки та деякі все ще окуповані території (зокрема, Кінбурн), новий Генеральний план розвитку Миколаївської області наразі узгоджується мером та губернатором Миколаєва з іноземними інвесторами з Європейської комісії та уряду Нідерландів. План спрямований на подальше відновлення Миколаївської області й в першу чергу зруйнованої ракетними обстрілами інфраструктури.

Олена Жукова ознайомила з проєктами та ініціативами МКУ, зокрема 4BIZ та MOK. Вона підкреслила той факт, що реконструкція цивільної інфраструктури є першочерговою метою місцевої влади, своєю чергою Кластер і промислове співтовариство прагнуть відновити економічний і промисловий потенціал суднобудівного регіону і готові докладати для цього необхідних зусиль. Вона також подякувала Sea Europe за підтримку та можливість бути частиною потужної європейської суднобудівної асоціації.

Рене Берквенс привітав МКУ як асоційованого члена Sea Europe і підтримав просування кейсу Кластера на європейському рівні, зазначивши, що те, як Кластер впевнено дивиться у майбутнє, безперечно заслуговує захоплення й наслідування.

Крістоф Тітгат ознайомив з основними напрямками співпраці Sea Europe, зробив акцент на тому, що в Асоціації щорічно проводять  аналіз світового ринку та роблять прогнози, організовують тематичні заходи та конференції, запропонувавши брати в них участь.SEA Europe є голосом індустрії морських цивільних і військово-морських технологій в Європі. Асоціація представляє європейську суднобудівну галузь у 15 країнах, охоплюючи виробництво, технічне обслуговування, ремонт, модернізацію та переобладнання всіх типів суден і плавучих споруд, як комерційних, так і військово-морських, включаючи повний ланцюг постачання з різними виробниками морських систем, обладнання, матеріалів й послуг. SEA Europe просуває взаємні інтереси своїх асоціацій-членів, галузей морських цивільних і військово-морських технологій. Також є визнаним партнером у Галузевому комітеті соціального діалогу суднобудування.

На завершення зустрічі було заплановано низку спільних дій та ініціатив на майбутнє, а також регулярні зустрічі робочої групи.

.
Ukrainian Maritime Cluster © 2024