Морський Кластер України на 87-ому засіданні ANCONAV в Румунії
Морський Кластер України щиро вітає румунських колег із Днем військово-морського флоту Румунії, який відзначається 15 серпня. Нехай усі Ваші плани будуть успішно реалізовані на славу та розвиток морської галузі Румунії! Сім футів під кілем!

Асоціація суднобудівників Румунії (ANCONAV) представляє інтереси верфей і виробників, дистриб’юторів обладнання та сировини в Румунії на національному та міжнародному рівнях. Напередодні цього дня ANCONAV запросив Український морський кластер, аби ознайомитись із ситуацією в Україні, яка потерпає від зухвалої агресії, та розробити підхід до відновлення української морської галузі за допомоги румунських суднобудівників.

Тож 12 серпня з нагоди 87-го засідання ANCONAV, МКУ отримав змогу відвідати Генеральну асамблею ANCONAV та представити українські компанії морської промисловості румунській морській спільноті.

Захід відкрив Міністр економіки Румунії пан Флорін Спатару, який окреслив напрямок розвитку румунської морської галузі на наступні роки. У заначених тезах були відображені основні тенденції європейської блакитної економіки, включаючи декарбонізацію, нові види палива, рішення щодо відновлюваної енергії, запобігання забрудненню, захист навколишнього середовища тощо. Міністр економіки висвітлив аспекти державної підтримки суднобудівної галузі та вказав на типи суден, які потребує внутрішній та зовнішній ринок. Пан Флорін Спатару завершив свою промову привітанням та покинув захід, проте знайшов час для бесіди з Виконавчим директором МКУ – Оленою Жуковою.

Після виступу Міністра економіки, відбулася низка презентацій від членів ANCONAV. Доповіді включали огляд пропозицій асортименту продукції, зокрема представників International Paint, та звіт про розподіл глобальних людських ресурсів. Ми звернули окрему увагу на огляд грантових проектів, доступних для румунських членів асоціації, із зазначенням бюджету, обсягу робіт на високому рівні та інших деталей, які необхідні для подання заявки на грант. Такі огляди мають велике значення для морської спільноти Румунії та дають повну картину наразі доступних грантів, що уможливлює стартапи, екологічні та наукові проекти.

Виконавчий директор ANCONAV, пан Гелу Стан, у свою чергу, виступив із презентацією з низкою макроекономічних показників, що відображають глобальні тенденції в цінах, типах суден, які замовляють різні клієнти, розмежування ринку між європейськими та азіатськими країнами, продуктивність та інші аспекти розвитку глобальної економіки. Важливими аспектами доповіді були роль та шляхи розвитку румунської суднобудівної промисловості у майбутньому.Спеціальний гість – виконавчий директор Морського Кластеру України Олена Жукова – представила присутнім Кластер, коротко розповіла про його заснування та історію розвитку, окреслила ініціативи кластеру, з огляду на перспективи співпраці в Чорноморському регіоні, зазначила поточні проекти. Наступна частина презентації була присвячена ключовим учасникам МКУ в галузі суднобудування та ремонту, військово-морському субкластеру, інжинірингу та R&D, послуг та постачальників, науки та освіти, асоційованим партнерам, а також партнерам по грантовим проектах. Доповідач наголосила на важливій події – підписання Меморандуму про співпрацю з Асоціацією «Укрсудпром», згідно з якою за обопільним членством буде залучено близько 50 представників української морської промисловості.

Однією з важливих тем презентації Олени Жукової була участь у грантовому проекті 4BIZ та наша щира вдячність за зусилля румунських партнерів і друзів зберегти МКУ в цьому проекті, попри жорстоку війну, яка триває вже понад пів року. Звичайно, Олена Жукова підняла тему збройної агресії та пригнічення українського народу, розповіла про масштаби руйнувань у рідному Миколаєві, доповнивши красномовним відео. Останнє глибоко вразило членів Асоціації, після презентації пані Жуковій запропонували розпочати співпрацю з румунськими компаніями задля порятунку української морської спільноти. Її виступ викликав інтерес представників румунських компаній, які після заходу запропонували продовжити бесіди та обмін контактами.

Останній з доповідачів проф., д. Еден Мамут, генеральний секретар Black Sea University Network, зазначив щодо виступу Олени Жукової, що ніколи не бачив таких вражаючих презентацій на асамблеях і ніколи не забуде цього. Зі свого боку він нагадав присутнім про важливість співпраці з українськими підприємствами та підтримки у подоланні війни та періоду відновлення.

Презентація проф. д. Іден Мамута була присвячена проекту 4BIZ, описавши завдання, цілі, учасників, робочі пакети. Проект 4BIZ координується Мережею чорноморських університетів і об’єднує 9 партнерів, безпосередньо залучених до імплементації консорціуму, та 17 асоційованих партнерів. Метою проекту є розробка структури співпраці, яка об’єднає зацікавлені сторони блакитної економіки в ЄС і чорноморських країнах, що не входять до ЄС. Проект стартував 1 червня 2022 року і триватиме два роки.

Також відбулася неофіційна зустріч і короткі переговори з нашими партнерами з Румунії, а також представниками Damen, які брали участь в Асамблеї.

Як ми анонсували, 18 серпня відбувся Брокерський захід «Спільні підприємницькі можливості компаній Румунії та України для стимулювання блакитної економіки в морському транспорті» онлайн в рамках ініціатив, які реалізує проект 4BIZ. У наступній публікації ми ознайомимо Вас с деталями заходу. Слідкуйте за новинами!

Ukrainian Maritime Cluster © 2024