Результати наради міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України

19 червня відбулася нарада Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, присвячена темі «КЛЮЧОВІ ПИТАННЯ РОЗВИТКУ СУДНОБУДУВАННЯ» за участю начальника Управління розвитку цифрової інфраструктури на підприємствах І.В. Лисицького, заступника голови Миколаївської обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Р.С. Пашнева, представників миколаївських суднобудівних заводів (СЗ Океан, СЗ Нібулон), інжинірингових компаній Миколаєва та Києва (MDEM, C-Job Nikolaev, Клівер), представників Укроборонпрому та Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова, Національної Академії Наук України, а також інших учасників МКУ. Засідання проходило на базі компанії MDEM за організації МКУ та Мінстратегпрому.

Відкрив засідання Роман Сергійович Пашнев, підкресливши важливість цифрової трансформації для суднобудування, як ядра формування галузі, яка є ключовою для миколаївського регіону зокрема і півдня України в цілому. Далі слово взяв Ігор Вікторович Лисицький щодо основних питань порядку денного. В процесі виступу Ігор Вікторович оголосив про створення електронного реєстру учасников відбору та виконавців державних Контрактів (договорів) в тестовому режимі, як початок цифрової трансформації галузі.

Делегація Національної академії наук України (НАН), що брала участь в розробці форм включення до Реєстру, надала коментарі і прийняла критику за змістом форм від учасників наради. Включення до Реєстру є необхідною умовою не тільки для підприємств військового підкластера МКУ, але також всіх підприємств, готових отримати оборонне замовлення в майбутньому.

Також в рамках наради були підняті питання промислової політики в суднобудуванні, як складової частини Стратегії промислової політики України 2030. Ухвалено спільне рішення про підготовку пакету пропозицій зі створення нормативно-правових актів у сфері оподаткування, державних гарантій, реалізації закону про підтримку суднобудування та ін. для Мінстратегпром з подальшим обговоренням на рівні профільних міністерств і відомств.

Щодо аспектів цифрової трансформації, дискусія охопила базові питання локалізації стандартів цифрового трансформації на базі європейських практик, стратегії впровадження систем PLM, створення DIH (Digital Innovation Hub) на базі НУК та інших. Олена Юріївна Жукова, як виконавчий директор МКУ, зазначила, що важливими KPI для цифровізації суднобудування і впровадження систем PLM мають бути ефект від впровадження та пілотні проекти на базі миколаївських підприємств. Особливу увагу приділили цифровій інтелектуальній економіці та участі у її становленні морського співтовариства України. Представники Національного університету кораблебудування ім. адмірала Макарова вели дискусію про важливість та шляхи формування інтелектуального капіталу для розбудови суднобудівної галузі країни.

Важливим етапом засідання стало обговорення колективної участі у виставці Одеса 2021 учасників кластера за підтримки Мінстратегпром. Це стане першим досвідом спільної виставки з міністерством з перспективою продовження на виставці в Роттердамі та інших передових виставках, присвячених морської індустрії.

working group

Після завершення доповідей учасники продовжили роботу в трьох основних робочих групах:

  • 1. Електронний реєстр учасників відбору та виконавців державних контрактів
  • 2. Участь у виставці Одеса 2021
  • 3. Взаємодія з Мінстратегпром в контексті тематики наради.

В рамках заходу 20 червня І. Лисицький та робоча група впровадження електронного реєстру відвідала СЗ Океан, СЗ Нібулон та здійснила інші робочі зустрічі з представниками МКУ.Ukrainian Maritime Cluster © 2024