Перший форум кластерів ІАМ в Україні: деталі та підсумки

8-9 липня в Миколаєві на базі МКУ відбувся перший форум ІАМ в рамках проекту #ClusteRISE за підпримки GIZ Ukraine (Інжиніринг – Автоматизація – Машинобудування), який об’єднав учасників кластерного руху України з 4х регіонів, – Києва, Миколаєва, Харкова та Запоріжжя. Метою форуму був обмін досвідом 2020-21, окреслення кращих практик, зон росту, а також обговорення спільних проблем зростання, серед яких членство в кластері, шлях «експорт – інтернаціоналізація – фандрайзинг», пропозиції щодо співпраці та їх обговорення.

Захід проходив 2 дні в компанії MDEM. Як зауважив Олександр Юрчак, модератор події, генеральний директор АППАУ, «гостей приємно здивувало обличчя Морського Кластеру України в особі MDEM “Marine Design Engineering Mykolayiv”. Чинники – гостинний прийом в офісі, гарна організація та логістика, а головне західна культура компанії (MDEM є філією голандського концерну DAMEN).
Ми ніби не в Україні – каже Оксана Ситник, яка знає «вздовж та впоперек» промислові та інжинірингові компанії України по всім регіонам».
Олександр Юрчак виступив з презентацією «Пріоритетні напрямки розвитку інноваційних екосистем в промисловості». Спікер охарактеризував стан хайтек секторів, кластери як рушій економічного розвитку регіонів, навів ключові виклики та рішення для організацій-учасників кластерів ІАМ.

O.Yurchak

Виконавчий директор ГС “Морський Кластер України” Олена Жукова розповіла присутнім про організацію кластеру, його місію, структуру, склад учасників та окреслила підсумки діяльності. Пані Олена наголосила на тому, що МКУ – дієвий інструмент консолідації з суб’єктами, зацікавленими у піднесенні галузі, обміну знаннями, інформацією та ресурсами з метою розвитку відповідної екосистеми. Звичайно, попри бажання МКУ залучити до своїх лав якнайбільше учасників індустрії, необхідно усвідомлювати реалії і використовувати будь-яку можливість зміцнити свої позиції. Тому знайомство с учасниками кластерів ІАМ України, які прямують курсом Індустрія 4.0 та мають багаж досвіду кластерної діяльності – відмінний шанс для МКУ збагатитися ідеями та осягнути нові горизонти.

Харківський кластер ІАМ був представлений, В.Є. Зайцевим (Генеральний директор ГС Харківський кластер «ІАМ», ректор ПЗВО Харківський технологічний університет «ШАГ»), В.В. Гаєвським (Член Правління ГС Харківський кластер «ІАМ», директор ТОВ НВП “ЗАЛІЗНИЧАВТОМАТИКА”), О. Б. Ситник (Член Правління ГС “Харківський кластер «ІАМ», директор ДП “УКРДІПРОВАЖМАШ”) та І.О. Мовчаном (директор ТОВ “Українська вагова компанія”). Високий технічний рівень учасників справив неабияке враження на присутніх, – в презентації була представлена інформація про домени смарт-спеціалізації Харківського регіону, амбітні напрямки діяльності та ініціативи кластеру, красномовний перелік заходів.

IAM Forum participants

Від запорізького кластеру ІАМ були присутні 8 учасників: К.С. Нагорна (Начальник УОР та МВ запорізької ТПП), В.В. Бащеванжи (Директор ТОВ «РОЛЛ ГРАНД»), В.Б. Мисов (Директор ТОВ «БЛИСК МЕТАЛ СЕРВІС ПРО»), А.В. Карпенко (Директор ГС Запорізький кластер «ІАМ»), Є.В. Кочнєв (Директор ТОВ «ЛІЗМАРК»), Д.Ю. Калінін (ПП «ЮжТрансПолісПлюс»), Р.В. Липовий (ПМВКП «Ассоль» Начальник відділу продажів) та Ф.М. Мішин (ТОВ «Зелений Гай»). Делегація представила присутнім проектну ідею розвитку інтернаціоналізації Запорізького кластеру ІАМ, головні очікування та проблематику, ключові заходи, а також кількісні та якісні результати. За словами Олександра Юрчака «…фішки Запоріжжя – сильна та дружня команда правління, потужна підтримка ТПП, справжня низова, органічна само-організація, висока активність в нетворкингу що все разом задає хорошу динаміку розвитку».

Окремо варто зазначити активну участь Центру підтримки бізнесу у Миколаєві (А.М. Ващиленко – ЦПБ, Голова НР ГС “МКУ” та О.М. Раку – ЦПБ, проектний менеджер ГС “МКУ”), Запорізької Торгово-Промислової Палати (К.О. Нагорна) та АППАУ (О.В. Юрчак). Їх виступи вкотре підкреслили визначальну важливість сильних, дієвих, надійних місцевих партнерів для кластерів.

Учасники форуму в рамках заходу здійснили екскурсію компанією MDEM, які провів С.Л. Селезньов, начальчик відділу інжинірингових сервісів. Мультисервісна компанія вразила присутніх рівнем інженерної та проектувальної культури, будучи цифровою й працюючи на найсучасніших САПР в інноваційних проектах ЄС. Також гості відвідали Миколаївський суднобудівний завод «Океан», що входить в трійку найбільших суднобудівних заводів України, де для них гостинно провів пізнавальну екскурсію головний технолог СЗ «ОКЕАН» І.В. Сімутєнков.

Окрім інформаційно насичених зустрічей учасники заходу мали змогу насолодитися красою Миколаївщини в компанії однодумців з борту пасажирського катамарану.
Як підсумував модератор зустрічі О.В. Юрчак, «враження сильні та позитивні у всіх учасників – перший кластерний форум ІАМ відразу доказав необхідність зустрічей споріднених за галузевою ознакою кластерів України. Для всіх прихильників концепції ІАМ це добра новина – значить, «І-А-М» – дійсно мають хорошу перспективу зростання, – “грунт” для цього зерна дійсно в нас родючий й плоди скоро будуть.» 

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024