Морський Кластер України розпочав стратегічне партнерство та співпрацю з GREEK CHALLENGE та бере участь у TIASI.

Морський Кластер України розпочав стратегічне партнерство та співпрацю з GREEK CHALLENGE та бере участь у TIASI.

TIASI (TANAIS INNOVATION & AEROSPACE SUPERCLUSTER INITIATIVE) — це інноваційна та аерокосмічна суперкластерна ініціатива, яка сприяє співпраці між Канадою, ЄС та Україною. Це канадська платформа для міжнародного співробітництва та інвестицій (Meta Cluster) для канадських, українських та грецьких аерокосмічних і морських технологій, передових виробничих та академічних секторів, зосереджених на інноваціях, дослідженнях і розробках. Участь у TIASI й підтримка МКУ та української морської промисловості сприятиме розвитку Канади, України, ЄС, зростанню прямих іноземних інвестицій для українських партнерів, які залучені у проекти таких секторів: R&D, аерокосмічне та передове виробництво, суднобудування, енергетична інфраструктура та оснащення (наприклад, нафта й газ), 3D-друк, освіта та практика, маркетинг та PR.

Метою цієї ініціативи є зміцнення співпраці та спрощення доступу до фінансування для канадських, українських та європейських малих та середніх підприємств у аерокосмічній та таких інноваційних галузях, як морська промисловість, передове виробництво тощо.

Ситуація у світі вимагає прискореного запровадження інновацій у багатьох галузях, включаючи аерокосмічну, енергетику, охорону навколишнього середовища, освіту та інші. ЄС і Канада фінансують інноваційні проекти та інші програми через фонди для відновлення після пандемії. Минулого року аерокосмічна галузь стала однією з таких, що активно розвиваються у світі, і український досвід розробки технологій та виробництва літаків та космічних ракет у кооперації з зацікавленими сторонами Канади та ЄС, буде корисним для підвищення конкурентоспроможності кожної з залучених сторін. TIASI приєднується до таких стейкхолдерів і МСП в аерокосмічній та інших інноваційних галузях, і надає доступ до фінансування через ЄС та інші джерела фінансування для впровадження інноваційних технологій.

До основних цілей співпраці належать наступні:

 • 1. Реалізація спільних науково-технічних проектів у сфері аерокосмічних технологій, морської індустрії, машинобудування, електроенергетики, біомедицини, ІТ, а також інших сфер, що входять до кола інтересів Сторін.
 • 2. Комерціалізація результатів досліджень.
 • 3. Створення спільних науково-дослідних та навчальних лабораторій.
 • 4. Відкриття контактного центру або представництв(а) України в Європейському Союзі та/або Канаді у співпраці з членами TIASI (приватні, публічні, асоціаційні тощо).
 • 5. Залучення інвестицій для реалізації наукових, технічних та академічних проектів.
 • 6. Реалізація спільних освітніх проектів і програм, а також інших сфер, що входять до кола інтересів Сторін, за умови дотримання всіх вимог чинного законодавства Сторін.
 • 7. Систематичний обмін академічним та професійним персоналом, аспірантами, які навчаються в партнерських установах, залучених в дослідження, з метою створення узгоджених навчальних програм та інших взаємовигідних заходів, які будуть розвиватися через TIASI на чолі з GC та за участю членів TIASI.
 • 8. Створення спільного канадсько-грецько-українського центру(ів) інноваційних технологій.
 • 9. Участь у програмах Erasmus.
 • 10. Відкриття спільних Програм для здобуття наукових ступенів та академічних посад.

Нижче наведено правила, яких мають дотримуватися учасники, щоб бути розглянутими на вступ:

 • 1. Наскільки це можливо, програми між Сторонами через TIASI повинні базуватися на засадах спільної згоди в академічних питаннях і відповідати рекомендаціям TIASI та іншим директивам ЄС відповідно до вимог проекту.
 • 2. Усі проекти TIASI будуть відповідно брендовані TIASI та логотипом GC.
 • 3. Членство в TIASI є безкоштовним, але члени зобов’язані подавати щонайменше один проект на рік як керівники проекту та можуть брати участь у будь-якому іншому проекті TIASI.
 • 4. Модель TIASI – це Triple Helix + 1. Навчальний заклад, промисловість, уряд + ЄС і відповідає директивам ЄС та Канади.
 • 5. Технологія, розроблена TIASI, і результати проекту не можуть бути використані проти територіальної цілісності країн-учасниць. Члени мають припинити будь-яку таку діяльність з передачі технологій чи допомоги організаціям, установам та/або урядам, які порушують міжнародне право та/або становлять загрозу для країн-учасниць.

Чекаємо на вашу участь та проектні пропозиції.Ukrainian Maritime Cluster © 2024