Мітап «Українське машинобудування та інжиніринг в часи війни»

23 червня 2022 р. відбувся мітап під егідою Кластерного Альянсу та Кластера машинобудівників України «Підтримка вендорами машинобудування» у форматі відеоконференції, куди були запрошенопредставників МКУ в особі засновника  компанії C-Job Nikolaev, професора НУК Ю.Д. Жукова та начальника відділу Інжинірингових Сервісів компанії MDEM С.Л. Селезньова. Умовно івент за модерації А.В.Юрчака складався з двох частин – виступ представників машинобудівних та інжинірингових компаній кластера IAM гостей, та гостей, зокрема з МКУ, а також доповіді представників вендорів щодо адаптованих на період військових дій пропозицій для машинобудівних компаній.

Впродовж мітапу представники IAM кластера окреслили поточне становище галузі у регіонах – Київ, Харків, Вінниця, Запоріжжя, Миколаїв, Хмельницький, ключові зміни в компаніях з початку воєнних дій, взаємодію з вендорами, можливості поставок, переорієнтацію виробництва на потреби армії. Від Миколаєва виступили представники МКУ проф. Жуков Ю.Д. і Селезньов С.Л., які поділилися досвідомадаптації роботи інжинірингових компаній в умовах війни, створення тимчасових офісів у віддалених локаціях та особливостями ведення проектів у воєнний час. По завершенню даного етапу івента учасники отримали повний огляд стану галузей, відбувся обмін досвідом та контактами доповідачів.

Окрім представників виробництва та проектантів, окрема частина заходу була присвячена вендорам, а також їх пропозиціям щодо підтримки працездатності компаній машинобудівної галузі. У своїх виступах компанії-вендори вказали на провідну роль машинобудування в економіці воєнного часу, продемонстрували свої кейси та зійшлися на думці щодо необхідності звертатися до компаній з іноземним капіталом по особливі умови для наших виробників. Окремо розглянули тематику “САПР у машинобудуванні” від комітету диджиталізації Industry4Ukaine. Крім прикладів впровадження нового САПР та PLM систем, підняли питання створення та функціонування нових офісів компаній дистриб’юторів програмного забезпечення, формування специфічних умов оплати для машинобудівних компаній на території нашої країни, підвищення ефективності проектування та виробництва

Враховуючи проблематику та широке коло розглянутих питань, зустріч дещо затягнулася і перетнула рамки регламенту, проте жоден з учасників не покинув конференцію. Підбивши підсумки та окресливши коло питань до обговорення на наступному івенті, організатори запропонували вийти на рівень особистих контактів для формування максимально ефективної взаємодії компаній в кластері IAM та в Кластерному альянсі.

Від компанії MDEM висловлюємо подяку О.Юрчаку та його команді за плідний мітинг, цікаву тематику та ініціативу.

До наступних зустрічей!

  

 

       

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024