«На шляху до сталої економіки» РЕЗУЛЬТАТИ КРУГЛОГО СТОЛУ

24 травня у Миколаєві відбувся блакитний саміт “На шляху до сталої економіки”, присвячений щорічному Європейському Морському Дню.

Захід об’єднав представників суднобудівних та науково-дослідних підприємств, (MDEM, C-Job Nikolayev, КП «ДПЦК»), закладів освіти (Black Sea University Network, НУК, ОНМУ), бізнес-структур та організацій (SEA Europe, Укрсудпром, Team Europe Mykolaiv, Центру Підтримки Бізнесу) Кластери (Морський Кластер України, Український Кластерний Альянс), представників Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України, концерн «Укроборонпром» та Миколаївської міської ради.

Захід включав три секції. На першій – відбулося відкриття European Martime Day 2022, з вітальною промовою виступили Артем Ващиленко (Team Europe Mykolaiv), Олександр Сєнкевич (мер міста Миколаєва) та Олена Жукова (виконавчий директор Українського Морського Кластера).

В ході круглого столу були підняті питання політики та практика ЄС щодо сталої економіки. Своїм досвідом поділився Рене Берквенс (Голова SEA Europe), про подальшу співпрацю Морського Кластера України та морських компаній в Європі, підтримку морській галузі Європейського союзу в майбутньому.

Іден Мамут (Black Sea University Network), у своєму виступі окреслив ідею щодо структури, котра об’єднує сторони в економіці ЄС та країни Чорного моря, що не входять в ЄС, з метою стимулювання інновацій, цифровізації та інвестицій в економіку Чорного моря.

Денис Черніков («Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні») розповів про плани ЄС щодо відбудування України після війни, про дії, які ЄС вже зробила для перемоги України над агресією Росії.

Але майже усі спікери зійшлися на думці, що протистояння, в якому зараз знаходиться Україна, є протистоянням цінностей й висловили свою підтримку в цій боротьбі за майбутнє незалежної, сталої та інноваційної економіки нашої держави.

Наступна секція блакитного саміту почалася виступом виконавчого директора Морського Кластеру України Олени Жукової. Олена Жукова у своїй доповіді розкрила роль МКУ у функціонуванні морської галузі України, окреслила досягнення МКУ за 2022 рік, актуальність та ініціативи під час війни та стратегію подальшого розвитку.

Важливо зазначити, що МКУ підтримує флагманські проекти, що сприяють сталій блакитній економіці через регіони морського співробітництва в Атлантиці, Чорному морі та Західному Середземноморського регіону. А також саме Морський Кластер України пропонує послуги з реалізації проектів розвитку для залучення грантових коштів від міжнародних установ.

Про нову ініціативу «Миколаївський Оборонний Кластер» який входить до структури МКУ, розповів Сергій Покуй (член Наглядової Ради МКУ). Він розкрив тему щодо створеного нового підкластера, та результати, підсумки й плани роботи націленої на допомогу ЗСУ та оборонним заходам.

Про Український Кластерний Альянс розповів Олександр Юрчак, а саме описав сутність УКА, проекти та досягнення. Основна мета УКА – координація та розробки спільних сервісів, які стосуються більшості кластерів та кластерних організацій України. Важливо зазначити, що УКА є членом Європейського кластерного альянсу, це безпрецедентний випадок європейської солідарності, визнання та допомоги.

Доповідь про ЛДВ та їх роль у відновленні індустрії шляхом створення та розвитку протокластеру кораблебудування та участь Морського Кластера України в УКА та його платформах представив Юрій Жуков (засновник та партнер “Сі-Джоб Миколаїв”). Він зробив акцент на тому що є потреба у державній підтримці та подальшому розвитку інтелектуального потенціалу країни.

В загалом були підняті питання роботи гуманітарного штабу під час воєнного стану, Артемом Ващиленко (директор Центру Підтримки Бізнесу). Про актуальну ситуацію на воєнному фронті та подальші плани на співробітництво під час війни та після, прокоментував Ярослав Коваленко (представник ДК «Укроборонпром»), Ігор Лисицький (Голова Департаменту розвитку цифрової інфраструктури на підприємствах Міністерства стратегічної промисловості України) визначив сучасні проблеми та роботу Чорного моря,  запропонувавши рішення для покращення ситуації в Чорному морі під час війни.

На завершення відбувся обмін експертними думками щодо бачення розвитку морської галузі, міжнародної співпраці та партнерства. Була запланована низка спільних ініціатив.

Немає сумнівів щодо подальшого активного розвитку судно та кораблебудівної галузі України й скорому завершенні бойових дій на її користь. В цьому також запевнив присутніх представник збройних сил України, керівник учбової частини ВМС Шаген Шайволодян

Прямуємо разом до перемоги у спільне світле майбутнє сталої економіки!

Запис трансляції Круглого столу доступний за посиланнями: https://www.youtube.com/watch?v=bDvvCfS_56cUkrainian Maritime Cluster © 2024