Морський Кластер України презентував результати проєкту «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства»

11 січня відбулась міжкластерна зустріч на якій презентували результати проєкту “Інтеграція України до Європейського співтовариства” в тому числі за участі ГС «Морський Кластер України» (ГС «МКУ).  

Ольга Раку, менеджерка портфеля проєктів ГС «МКУ» подякувала організаторам за можливість взяти участь у цьому грантовому проєкті та поділилася досягнутими результатами. 

Було зазначено, що від початку реалізації проєкту Морський Кластер України поставив перед собою амбітні цілі, а саме: 

– провести Європейський день моря  2023 в Україні в форматі онлайн-конференції «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства»; 

– організувати та провести зустрічі на високому рівні із виконавчою командою SEA Europe, для вивчення досвіду представлення та лобіювання інтересів галузі в європейських інституціях та обговорення потенціалу залучення України до морського порядку денного. 

– взяти участь у міжнародній конференції European Shipping Summit з представленням інтересів морської галузі делегацією МКУ; 

– представити українську морську спільноту EUROPORT 2023. 

Поставивши мету, окресливши необхідні завдання для її реалізації, крок за кроком ГС «Морський Кластер України» з травня по листопад 2023 року реалізовувала  цей задум.  

За період впровадження проєкту були здійснені робочі візити до SEA Europe, European Boating Industry (EBI), European Network of Maritime Clusters (ENMC) для зміцнення взаємин з ключовими європейськими галузевими асоціаціями.  

Восени Артем Ващиленко голова Наглядової Ради ГС «МКУ» та Олена Жукова виконавчий директор ГС «МКУ» взяли участь у Європейському саміті судноплавства з представленням інтересів морської галузі України. Дводенний захід включав галузеві сесії, можливості для спілкування та діалоги високого рівня за участі європейських і міжнародних політиків, регуляторів та стейкхолдерів. 

Важливим результатом реалізації проєкту стала організація українського павільйону «Ahead with Ukraine» на міжнародній морській виставці технологій та суднобудування EUROPORT 2023, яка проходила у світовому портовому місті Роттердам (Нідерланди). Український стенд представляв морську промисловість України, включаючи верфі та спеціалістів з ремонту суден, постачальників послуг, виробників морського обладнання та інженерні бюро, проєктні організації, інноваційні компанії та навчальні заклади. 

Загалом, задля забезпечення сталості отриманих результатів були здійснені наступні кроки: 

  1. Збереження та розширення зав’язків з ключовими галузевими асоціаціями. 
  1. Посилення міжнародної кооперації. 
  1. Участь у міжнародних заходах. 
  1. Розробка інформаційних матеріалів про морську галузь. 
  1. Розробка відеоматеріалів про морську галузь України. 
  1. Співпраця з урядом та іншими зацікавленими сторонами для розробки та впровадження стратегій та політик спрямованих на сталість та розвиток морської промисловості. 

Варто зазначити, що співпраця з SEA Europe активно продовжується і після завершення проєкту. Так, зустріч компаній членів МКУ з керівництвом SEA Europe та GICAN стало каталізатором залученню компаній морської галузі до впровадження triple helix approach (співпраці між урядом, бізнесом та академічними установами) в Україні, що дозволяє створити сприятливі умови для розвитку морської галузі, об’єднати зусилля зацікавлених сторін і стимулювати впровадження передових технологій та розвитку нових ринків. Проєкт «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства», реалізується в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «#EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024