МКУ на провідній міжнародній інноваційній виставці морської індустрії SMM 2022 року

З 6-9 вересня у Гамбурзькому виставковому центрі проходила провідна міжнародна інноваційна виставка морської індустрії 2022 року – SMM під гаслом “Driving the Maritime Transition”.

Після чотирирічної перерви через пандемію коронавірусу захід об’єднав понад 40 000 відвідувачів із понад 100 країн, які отримують повний огляд інновацій у всіх секторах, можливість пошуку нових ділових контактів та зустрічей на виставковому майданчику наживо, а також нагоду відвідати вузькопрофільні тематичні конференції. Виставка охоплює такі напрямки індустрії, як цифрова трансформація, безпека на морі та перехід морської енергетики в умовах зміни клімату та зміни глобального політичного ландшафту. Завдяки широкому спектру тем SSM та різноманіттю форматів презентацій було також охоплено поточні розробки, наприклад, у сфері альтернативних силових технологій, що зумовило ідеальне середовище для бізнес-спільноти.

Морський Кластер України був запрошений до участі у виставці Клаусом Ульріхом Зельбахом, директором бізнес-підрозділу Морських та технічних ярмарок та виставок Hamburg Messe und Congress GmbH, який безкоштовно надав стенд за запитом МКУ,  уможлививши представлення морської галузі України.

Захід для представників Морського Кластера  України розпочався з привітального прийому, присвяченого відкриттю виставки та святкуванню ювілею, де відбулася зустріч із головою SEA Europe паном Рене Берквенсом (Виконавчий директор Damen Shipyards Group NV) та Ріно Брюгге (Генеральний директор German Naval Yards Kiel GmbH).

Перший день SMM розпочався з церемонії відкриття, де почесні гості з уряду Німеччини та Європи, провідні спікери галузі поділилися своїми думками під час промов. Колишній мер Гамбурга, а нині федеральний канцлер Олаф Шольц, звернувся до присутніх у відеозверненні про широкі можливості в морській галузі, але також передбачив настання «безпрецедентних змін». Він офіційно оголосив про відкриття найважливішої суднобудівної виставки світу.

Поважні спікери висловили своє бачення морської економіки майбутнього, звернувши увагу на основні аспекти розвитку економіки, зазначили цілі та шляхи вирішення. Основним повідомленням була необхідність перебудови світової морської економіки через російське вторгнення в Україну та зменшення залежності від російського палива, а також потенційний конфлікт з Тайванем та його можливий вплив. Усі ці запитання тісно пов’язані з переходом до блакитної економіки – відновлюваної енергетики, декарбонізації та інші тем, які будуть окреслені нижче. Не дивно, що саме SMM мають стати рушійною силою переходу до блакитної економіки та стійкої економіки майбутнього.Клаудія Мюллер, Координатор морської галузі та туризму Федерального міністерства економіки та боротьби з кліматичними змінами, підняла аспекти вразливості глобальних ланцюгів постачання та нагальну необхідність стати незалежними від російської енергетики з огляду на війну в Європі. Вона заявила: «Кліматична криза — це екзистенційна криза для всього людства» та закликала до більш суворих дій з боку уряду, аби стимулювати більше інвестицій в технології.

Кітак Лім, генеральний секретар Міжнародної морської організації (IMO), відзначив прогрес IMO в декарбонізації судноплавства та відзначив відданість моряків, залучених в експортування зерна Чорноморським коридором. Кілька тижнів тому він відвідав Одесу для надання зернових коридорів і висловив підтримку українському народу в його боротьбі.

Гай Платтен, генеральний секретар Міжнародної палати судноплавства (ICS), передбачив значну нестачу офіцерів, що посилить проблему недостатньої кількості навчених моряків для роботи з новими та складнішими видами палива: «І це ще до того, що за підрахунками, 40% нашої робочої сили – російські та українські моряки. Цю нестачу офіцерів необхідно вирішити, і ми повинні підвищити кваліфікацію моряків, аби вони могли працювати з новими видами палива».

Після офіційної церемонії делегація МКУ приєдналася до оглядової екскурсії виставкою з високопосадовцями. Делегати відвідали стенди провідних світових компаній, таких як Siemens, Rolls-Royce Motor Cars, ABS Group, DNV та ін. Також завітали на стенд GISBIR (Асоціація суднобудівників Туреччини) – однієї з найстаріших неурядових організацій Туреччини та представника турецької індустрії суднобудівництва, ремонту та обслуговування суден і яхт, що налічує майже сто членів і представляє переважну більшість галузі. Члени делегації виступили на стенді та дали інтерв’ю GIZBIR TV, Олена Жукова у своїй промові окреслила ситуацію в Україні, можливості місцевих компаній та зазначила, що вдячна турецькій владі та морському товариству, що попри війну, тісне співробітництво між Туреччиною та Україною продовжує розвиватися, включаючи такі грантові проекти, як 4Bis. Переглянути інтерв’ю пропонуємо за посиланням.

Делегація Морського Кластера України у складі Олени Жукової (виконавчий директор UMC та директор MDEM), Наталії Мамаріної, Станіслава Селезньова, Олександра Левіта (MDEM), Юрія Жукова (C-Job Nikolayev), Тетяни Батрак (“Інтелектуальні морські технології”) представляли свій стенд та ключових гравців морської галузі в Україні – компанії суднобудівної галузі, провідні заклади освіти, які є членами Кластера. Делегати демонстрували відеоматеріали компаній, а також кадри руйнувань Миколаєва, та активно спілкувалися з іншими учасниками виставки, які висловлювали щирий інтерес до можливостей галузі у нашій країні, підтримку Україні у зв’язку з війною та надію на майбутню співпрацю у відновленні постраждалих об’єктів від військових дій. У підтримку України звідусіль лунало «Будьте сильними» та «Борімося за Україну».

Другий день виставки пройшов не менш продуктивно. В числі відвідувачів на стенд МКУ завітали Рене Берквенс, представники Damen Shipyards Galati and DSNS, Маартен Деул (Старший консультант ADSE Consulting and Engineering). Серія зустрічей з асоціаціями та кластерами (NMT (Netherlands Maritime Technology), Maritimes Cluster Norddeutchland, GISBIR) привела до установлення контактів та домовленостей про співпрацю.  Також відбулася довгоочікувана зустріч із Крістофом Тітгатом (Генеральний секретар/генеральний директор SEA Europe та CESA).  Крістоф Тітгат пообіцяв розглянути членство МКУ у SEA Europe на пільгових умовах. Таким чином члени МКУ та представники Морської індустрії зможуть отримати доступ до інформаційного поля Європейської асоціації та її можливостей. Ввечері делегати МКУ були запрошені на прийом, влаштований посольством Нідерландів у Німеччині, де були встановлені нові контакти, робота з якими вестиметься надалі.

Провідна інноваційна виставка морської галузі добігла кінця. На порядку денному учасників – важливість усвідомлення та рішучі кроки вперед щодо стратегії «зеленого переходу», війни в України та загрози воєнних дій в інших куточках світу, а також подолання наслідків пандемії. Морський Кластер України вдячний організаторам та учасникам виставки за можливість приєднатися до заходу та встановити важливі ділові контакти для подальшої продуктивної праці.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024