Спільні підприємницькі можливості компаній Румунії та України для стимулювання блакитної економіки в морському транспорті

18 серпня 2022 року в Торговій Палаті промисловості, сільського господарства та судноплавства Констанци відбувся брокерський захід «Спільні підприємницькі можливості компаній Румунії та України для стимулювання блакитної економіки в морському транспорті».

Метою заходу було формування пропозицій, які сприятимуть компаніям і підприємствам України подолати наслідки, обумовленні війною, як на даний момент, так і у період стабілізації й відновлення шляхом стимулювання співпраці з румунськими партнерами. Завдяки гібридному формату фахівці з Румунії та України мали можливість долучитися онлайн. Захід очолила пані Руксандра Сереску, генеральний директор CCINA Constanța.Виконавчий директор Морського Кластеру України Олена Жукова представила Кластер, етапи його  розвитку, членів та партнерів, зокрема представників військово-морського субкластеру, суднобудування та судноремонту, інжинірингу та R&D, послуг та постачальників морського обладнання, науки та освіти, асоційованих партнерів, а також поточні активності кластера. Серед них – програма збору коштів для членів та партнерів кластеру в рамках ініціативи Миколаївський Оборонний Кластер (МОК) та задля збереження кадрового потенціалу та підтримки морської та суднобудівної галузі. До заходу долучилися та взяли слово наступні представники членів МКУ: проф., д. Юрій Жуков, проф. Олексій Зівенко (ТОВ “Сі-Джоб Миколаїв“), Станіслав Селезньов (ТОВ «Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв»), Дмитро Бусов (ДП «Науково-конструкторський центр суднобудування»), Ольга Раку (Центр підтримки бізнесу). Вони розповіли про поточну ситуацію в своїх компаніях та організаціях, пріоритетні напрями діяльності та плани на майбутнє.

Олександр Сенкевич, міський голова Миколаєва, долучився до онлайн-конференції, окресливши реалії міста – Миколаїв знаходиться під обстрілами щодня, порти та числені підприємства змушені зупиняти свою роботу, десятки об’єктів інфраструктури та житлових будинків пошкоджено та зруйновано. Завдяки підтримці таких країн, як Румунія, дві третини миколаївців були евакуйовані та прийняті на нових місцях проживання. Миколаїв мужньо тримається і сподівається на допомогу дружніх країн у відбудові міста.

Серед гостей заходу, які звернулися до присутніх із промовою, проф. д. Михайло Згуровський, ректор Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», Чезар Біческу, міський голова муніципалітету Галац, та д. Гелу Стан, генеральний директор ANCONAV – Асоціації суднобудівників Румунії.

Професор, д. Іден Мамут представив проект 4BIZ – Boosting Black Sea Blue Biz, спрямований на розробку структури співпраці, яка об’єднає зацікавлені сторони блакитної економіки в чорноморських країнах для стимулювання інновацій, цифровізації та інвестицій у блакитну економіку Чорного моря з пріоритетом  на рибальство та аквакультуру, прибережний та морський туризм, а також морський транспорт.

Під час модерованої дискусії учасники з обох країн представили пропозиції щодо співпраці та розвитку ділового партнерства у сфері видобутку газу з континентального шельфу, використання відновлюваних джерел енергії, стійких рішень для сільського господарства тощо. Також окреслили пріоритетні напрямки на наступний період та відповідальних представників установ-учасниць, які розроблятимуть спільно узгоджені ініціативи.

Морський Кластер України та його учасники вдячні представникам ініціативи «Мережа університетів Чорного моря» (Black Sea Universities Network) за можливість приєднатися, налагодити нові ділові контакти та за потужну підтримку у важкий час для нашої країни.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024