МКУ на стенді Асоціації суднобудівників Туреччини – GISBIR

Участь Морського Кластера України у провідній міжнародній інноваційній виставці морської індустрії SMM 2022 року, що описано у попередній публікації,  відкрила можливість його делегації провести низку зустрічей з асоціаціями та кластерами.

У перший день виставки делегація МКУ приєдналася до екскурсії виставкою з високопосадовцями, включаючи Кітака Ліма, генерального секретаря Міжнародної морської організації (IMO), Клауса Ульріха Зельбаха, директором бізнес-підрозділу Морських та технічних ярмарків та виставок Hamburg Messe und Congress GmbH, Клаудію Мюллер, Координатора морської галузі та туризму Федерального міністерства економіки та боротьби з кліматичними змінами. Делегати відвідали стенди провідних світових компаній, таких як Siemens, Rolls-Royce Motor Cars, ABS Group, DNV та ін. Також завітали на стенд GISBIR, де їх гостинно прийняла делегація асоціації.

GISBIR  (Асоціація суднобудівників Туреччини) є однією з найстаріших неурядових організацій у Туреччині та представником турецької індустрії суднобудівництва, ремонту та обслуговування суден і яхт. Піднесення суднобудівної промисловості Туреччини, сприяння виходу турецьких верфей на світовий ринок, пошук шляхів вирішення проблем верфей через відповідні органи влади, асоціації та організації, представлення турецької суднобудівної промисловості на національному та міжнародному рівнях – ключові місії GISBIR. Вона налічує майже сто членів і представляє переважну більшість галузі.

Олена Жукова (виконавчий директор МКУ), дала інтерв’ю GIZBIR TV, де окреслила поточну ситуацію в Україні та заявила, що, незважаючи на війну, морське співробітництво між Туреччиною та Україною продовжує розвиватися: «Ми маємо важливі зв’язки та активно співпрацюємо з Туреччиною. Я хотіла б подякувати зокрема турецькій владі за допомогу в цьому. Ми продовжуємо нашу спільну дільність в суднобудуванні та проектуванні. Наші компанії, які мають представництва в Туреччині, не полишали співпраці з Україною навіть під час війни. Наші міжнародні відносини міцнішають і зараз ми беремо участь у проекті 4Biz — чорноморському регіональному проекті, який фінансується Європейською Комісією*. Туреччина та Україна є двома сусідами, і я сподіваюся, що найближчим часом ми реалізуємо більше проектів, аби забезпечити економічне зростання Чорноморського регіону».

* проект 4BIZ: Розвиток блакитної економіки в Чорноморському регіоні

Метою проекту 4BIZ є розробка структури співпраці, яка об’єднає зацікавлені сторони блакитної економіки в ЄС і чорноморських країнах, що не входять до ЄС, для визначення та вирішення потреб у розвитку місцевого потенціалу для стимулювання інновацій, цифровізації та інвестицій у блакитну економіку Чорного моря з фокусом рибальство, аквакультуру, прибережний, морський туризм, а також морський транспорт.

4BIZ координується Мережею університетів Чорного моря (Румунія) і об’єднує 9 партнерів, безпосередньо залучених до реалізації Консорціуму, 17 асоційованих партнерів з Румунії, України, Болгарії, Туреччини, Грузії, Греції та Франції, включаючи агенції регіонального розвитку, торгово-промислові палати, інноваційні кластери, університети та організації підтримки.

Проект фінансується Європейською комісією через Європейське виконавче агентство з питань клімату, інфраструктури та навколишнього середовища в рамках програми Європейського фонду морського судноплавства, рибальства та аквакультури (EMFAF) тривалістю у 24 місяці.

4BIZ входить до ініціатив, спрямованих на підтримку та просування сталого розвитку в Чорноморському регіоні в рамках Загального морського порядку денного для Чорного моря.Ukrainian Maritime Cluster © 2024