Потенціал індустріальних та цифрових сервісів України був представлений Європейській мережі підприємств

18 листопада відбулася зустріч учасників міжнародної мережі EEN, що входять до сектор групи «Морська промисловість та послуги».

EEN (Enterprise Europe Network) – найбільша в світі мережа підтримки малих та середніх підприємств (об’єднує 3000 експертів з понад 600 організацій у більш ніж 60 країнах світу), метою якої є допомога бізнесу у впровадженні інновацій та розвитку у міжнародних масштабах. EEN-Ukraine долучився до сектор групи «Морська промисловість та послуги» лише у 2020 році і наразі отримав можливість заявити про себе на міжнародній арені. Онлайн захід відбувся за організації представника EEN Ukraine Наталії Скічко, до участі у якому були запрошені голова Всеукраїнської кластерної Спільноти та АППАУ Олександр Юрчак, виконавчий директор Морського кластеру України (МКУ) Роман Ханжин та компанія MDEM на чолі з Оленою Жуковою.


Об’єктом обговорення зустрічі став потенціал індустріальних та цифрових сервісів України та перспективи співпраці країни з європейськими колегами у галузі. Базисом до дискусії стали презентації голови МКУ Романа Ханжина та директора MDEM Олени Жукової.

Роман Ханжин окреслив плани розвитку мережі підприємств та організацій морської індустрії України. Визначальні акценти презентації зроблені на ключових сегментах морської індустрії України, наявних потужностях суднобудування та прикладах інжинірингових компаній, залучених до науково-дослідної діяльності у галузі.

Олена Жукова вела мову про MDEM із фокусом на інтелектуальні цифрові послуги як цілеспрямований підхід до інтеграції у глобальні ланцюги поставок. Для висвітлення зазначеної тези директор компанії охарактеризувала MDEM – її історію, портфель послуг та досвід,- як приклад інтеграції у глобальний ланцюг створення доданої вартості у морській економіці. Також серед піднятих питань – етапи інтеграції інтелектуальних цифрових сервісів та основних викликів на шляху до успіху.

Олександр Юрчак підсумував серію презентацій, залучивши присутніх до особливостей Індустрії 4.0 як технологічного драйвера розвитку морської індустрії України. Вичерпна доповідь включала актуальний перебіг становлення Індустрії 4.0 на теренах нашої держави, огляд компаній, прилежних до руху 4.0 і процеси інтернаціоналізації під керівництвом АППАУ. Більш того, був представлений досвід використання кластерного підходу в Україні та реальні діючі кластери ЕAМ (Engineering, Automation, Machinery), ключові аспекти позиціонування України як «постачальника послуг» для ЄС і деякі приклади успішної смарт-інтеграції, а також перспективні напрямки кооперації.

Головним меседжем плідної дискусії стало наступне: наша держава має величезний потенціал індустріальних та цифрових сервісів, що стало дійсно новиною для присутніх колег з міжнародних організацій, і вже готова до активної співпраці з європейськими партнерами.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024