Спільне стійке майбутнє: економіка морського кластера України. Результати круглого столу.

28 травня у Миколаєві відбулося чергове засідання круглого столу: «Спільне стійке майбутнє: економіка Морського Кластера України», приурочене щорічному Європейському Морському Дню.

Захід об’єднав представників суднобудівних та науково-дослідних підприємств (MDEM, C-Job Nikolayev, «Клівер», «Океан», Аміко Діджитал), закладів освіти (Миколаївський політехнічний коледж, НУК ім. адмірала Макарова, University of the Aegean), бізнес-структур та організацій (Team Europe Mykolaiv, АППАУ, Business Support Center, “RInnoHub”, “МедіаКомпас” та ін.), Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, концерну «Укроборонпром» та Миколаївської міської ради.

Захід включав три секції. На першій – відбулося відкриття круглого столу, з вітальними промовою виступив Артем Ващиленко (Team Europe Mykolaiv). Далі були розглянуті ключові аспекти піднесення блакитної економіки ЄС (Денис Черніков, Mr.Sotiris A Bouzeas, Ms.Maria Lekakou). Виконавчий директор Морського Кластеру України Олена Жукова у своїй доповіді розкрила роль МКУ у функціонуванні морської галузі України, його стратегію та пріоритетні проекти розвитку. Основними напрямками діяльності, кожен з яких включає перелік заходів та інструментів імплементації, на поточний рік є наступні:

  • Експорт-інтернаціоналізація (представлення індустрії на міжнародній арені)
  • Розвиток освітньої інфраструктури (розвиток кадрового потенціалу)
  • Розвиток інноваційної інфраструктури (включаючи сферу цифрових технологій)
  • Популяризація в галузі, лобіювання інтересів (в законодавчій сфері, а також політиках та рішеннях центрального уряду)
  • Залучення інвестицій (до розбудови виробничої та інноваційної інфраструктури регіону)

Важливо зазначити, що МКУ пропонує функції співпраці з галузевими кластерами Європи для посилення експортних можливостей вітчизняних підприємств. А також саме Морський Кластер України пропонує послуги з реалізації проєктів розвитку для залучення грантових коштів від міжнародних установ.

Про перебіг проекту Integration 4.0, а також внутрішньокластерну кооперацію розповів Олександр Юрчак, генеральний директор АППАУ.

На другій секції круглого столу були підняті питання цифрової інфраструктури промислових підприємств (Ігор Лисицький, Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості України), висвітлені кращі практики освітньої та промислової політики (Юрій Жуков, C-Job Nikolayev), програми з розвитку цифрової економіки регіону ЄС (Володимир Євсеєв, “RInnoHub”). Лунали змістовні доповіді щодо інтеграції України в Європейську систему безпеки економічного простору Чорного моря (Оксана Врублевська, НВК «Клівер»), а також перспектив та інструментів кооперації українського суднобудування зі світовою суднобудівною спільнотою (Ольга Зєркалова, РІА «МедіаКомпас»). На завершення другої сесії відбувся обмін експертними думками щодо бачення розвитку морської галузі, міжнародної співпраці та партнерства.

На третій секції круглого столу відбулося засідання Загальних Зборів Морського Кластеру України, під час якої Олена Жукова представила звіт про діяльність Кластеру, план та розрахунки бюджету на поточний рік.

Урочистою подією загальних зборів стало вручення свідоцтв про членство учасників, загальна кількість яких на сьогодні 19, – представники галузей суднобудування та судноремонту, інжинірингу та RDI, освіти та науки, сервісів та постачальників морського обладнання, військово-морський підкластер та партнери.Запис трансляції Круглого столу доступний за посиланнями:
частина 1
частина 2


Ukrainian Maritime Cluster © 2024