Інноваційний фонд ЄС є ключовим для підтримки переходу до водного транспорту з нульовими викидами

1 лютого 2024 р. SEA Europe, CLIA Europe, ECSA, ESPO, FEPORT та WaterborneTP спільно організували інформаційний день присвячений Інноваційному фонду ЄС для сектора водного транспорту, співорганізованому Європейською Комісією.

Приблизно 300 учасників сектора водного транспорту (приватні та державні стейкхолдери) відвідали інформаційний день, продемонструвавши прагнення сектору залучитися та розпочати розгортання рішень для вирішення суспільних проблем, підкреслюючи потребу у фінансовій підтримці для використання чистого палива, а також для розгортання інновацій для якнайшвидшого прогресу на шляху нульових викидів.

Інноваційний фонд використовує доходи, отримані від Системи торгівлі викидами ЄС (EU ETS), щоб інвестувати в екологічний перехід Європи. Згідно з новою Директивою EU ETS для морського сектору було виділено 20 мільйонів квот на квоти Системи торгівлі викидами ЄС (ETS). Ці надбавки відповідають 1,5-2 мільярдам євро за поточною ціною вуглецю. Незважаючи на те, що проекти водного транспорту вже були прийнятними, останній конкурс пропозицій в рамках Інноваційного фонду ЄС включає специфіку сектора, беручи до уваги той факт, що морський транспорт робить внесок у СТВ ЄС з 1 січня 2024 року. Інноваційний фонд зосереджується на високоінноваційних технологіях і флагманських проектах у Європі, які можуть досягти значного скорочення викидів. Мета полягає в тому, щоб розділити ризики з ініціаторами проектів і привернути увагу до надзвичайно інноваційних проектів із явною європейською доданою вартістю.

У сфері водного транспорту важливо надавати підтримку різним чистим технологіям, які сприяють декарбонізації сектора. До них належать енергоефективність, стійкі види палива та джерела енергії, а також інфраструктура. Під час інформаційного дня стейкхолдери представили різні приклади нових проектів.

Незважаючи на те, що сектор визнає важливість Інноваційного фонду ЄС, все ще існує потреба в подальшому вдосконаленні Фонду для майбутніх конкурсів і майбутніх спеціалізованих морських конкурсів, щоб забезпечити належне врахування особливостей сектора. Подія надала унікальну можливість також обговорити ці питання, починаючи від методів розрахунку та оцінки критеріїв присудження, які повинні бути орієнтовані на специфіку сектора, до необхідності забезпечення доступу до інструментів фінансування для малих і середніх підприємств. підприємств і важливість комплексного мережевого підходу до розгортання інноваційних рішень.

Крістоф Титгат, генеральний секретар SEA Europe, зазначив: «Інформаційний день із великою кількістю відвідувачів підкреслив надзвичайний інтерес морського сектору до поточних і майбутніх конкурсів у рамках Інноваційного фонду. Зростаюче визнання специфіки морських проектів у рамках Інноваційного фонду знаменує значний крок вперед. Проте зараз SEA Europe прагне просувати прогрес ще далі, розглядаючи створення спеціального морського пакету або фонду. Такий підхід сприятиме конкуренції виключно між пропозиціями морських проектів і, отже, має на меті розширити можливості та оптимізувати прогрес у морській галузі».

Детальніше за посиланням

 Ukrainian Maritime Cluster © 2024