Розвиток індустріальних екосистем і ланцюжків доданої вартості – в рамках Ukrainian cluster week 2021

З 26 по 28 квітня відбулася масштабна подія для кластерної спільноти України Ukrainian Сluster Week 2021. Кінцевою метою заходу є запуск регулярного обміну досвідом 15 кластерів України та країн Східної Європи в області кластерного розвитку промислових і хайтек сегментів.

Ініціатором події стала бізнес-спільнота України за підтримки GIZ-Ukraine, організатором – платформа Industry4Ukraine, Кластерний комітет та АППАУ.

До участі були запрошені організації: промислові та високотехнологічні кластери, представники держав та інші policy makers на національному та регіональному рівнях: організації підтримки бізнесу, розвиткові та інноваційні агенції, наукові та освітні установи.

Першого дня Cluster Week – 26 квітня – за модерації Дениса Базилевича та Олександра Юрчака відбулася презентація кластерних політик країн Східної Європи (СЄ) та Східного партнерства (СП), політичних інструментів в контексті кластерного розвитку, кластерний Speed dating (3-хвилинна презентація кожного кластеру), а також панельна дискусія «Кластерні політики в країнах Східного партнерства у порівнянні з країнами Європи: виявлення розривів та шляхи їх усунення». Запис першого дня Cluster Week за посиланням: https://bit.ly/3aOUYBI.

«Кластеризація та діджиталізація малих та середніх підприємств» – саме так звучала тема другого дня Cluster Week, модераторами якого стали Олександр Юрчак та Іван Кульчинський. Протягом дня звучали численні доповіді щодо цифрових ландшафтів для індустріальних малих та середніх підприємств в країнах СЄ та СП, цифрових інституцій та інструментів, відбулися дві панельні дискусії: «Стан цифровізації на малих та середніх виробничих підприємствах в країнах СЄ та СП» та «Якою має бути правильна модель створення мереж Діджитал Центрів у Східній Європі». Запис другого дня Cluster Week за посиланням: https://bit.ly/2PCvqR0.

Завершальний день Cluster Week (28 квітня) був анонсований як «Розвиток індустріальних екосистем». Доповіді були присвячені залученню малих та середніх підприємств в промислові екосистеми, кейсам розвитку регіональних промислових екосистем, також відбулася панельна дискусія «Побудова міжрегіональних промислових екосистем».
Морський Кластер України – серед активних учасників заходу. Саме третього дня Cluster Week (28 квітня) Олена Жукова – тимчасово в.о. Директора МКУ – виступила із доповіддю «Стратегії морської галузі: від регіональної до міжрегіональної співпраці» у блоці «Кейси розвитку регіональних промислових екосистем». Доповідач окреслила стан морської індустрії України, представила учасникам Морський Кластер України (МКУ), його основні проекти, заходи з промоції кластерних активностей, а також наголосила на пріоритетах розвитку з курсом на інтернаціоналізацію.

Ознайомитися з презентацією доповідача пропонуємо за посиланням.

Пропонуємо переглянути перебіг подій третього дня заходу за посиланням: https://bit.ly/2Ra0Kqq

Презентації учасників Ukrainian Сluster Week 2021 за посиланням: https://bit.ly/3eJu9zW

До того ж, теми широкої міжнародної співпраці в рамках програм Євросоюзу будуть розглянуті МКУ 28 травня на заході «SHARING A SUSTAINABLE FUTURE: THE ECONOMICS OF THE UKRAINIAN MARITIME CLUSTER».

Запрошуємо більш докладно дізнатися про захід та пройти реєстрацію за посиланням: https://bit.ly/3eLE602.Ukrainian Maritime Cluster © 2024