Морський Кластер України взяв участь у Europort 2021

Морський Кластер України взяв участь у міжнародній морській виставці #Europort2021 у Rotterdam Ahoy (м. Роттердам) у складі української делегації. Europort 2021 – одна з найбільших виставок для суден спеціального призначення та smart-рішень у морській та портовій галузях, яку цього року відвідали понад 26 тисяч спеціалістів, 351 компанія з понад 30 країн світу! Українські морська та суднобудівна галузі уже вдруге були представлені на Europort, у складі з 13 компаній.

Інтереси учасників виставки були сфокусовані на інноваційних технологіях та комплексному суднобудуванні, залучаючи професіоналів з усього світу. Програма Europort 2021 охоплювала найбільш актуальні теми індустрії: Digitalization (оцифрування), Energy Transition (енергетичний перехід), Next Generation (нове покоління) та Ship Finance (фінансування суден). Участь у виставці для українських компаній стала нагодою відкрити для себе нові інструменти вирішення бізнес-задач, можливість презентації інноваційних проектів, а також В2В зустрічей з метою налагодження професійної кооперації.

У складі української делегації на виставці був представлений Морський Кластер України, а також такі компанії, що входять до нього: ПП “Інтелектуальні морські технології”, ТОВ Smart Maritime Group, ТОВ “Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв”, ТОВ НВК “КЛІВЕР”, а також партнери: Міжнародний журнал “Судоходство”, МедіаКомпас та Enterprise Europe Network Ukraine. Стенд також відвідали представники ТОВ “Сі-Джоб Миколаїв” та провідні інжинірингові компанії Польщі.

Важливою подією першого дня виставки стала зустріч виконавчого директора Кластера Олени Жукової з Арьєном Уйтендаалом, президентом #ENMC (The European Network of Maritime Clusters).

Пані Жукова у формі презентації розповіла про прогрес інституціоналізації кластера з моменту останньої зустрічі на Europort 2019 року. Також в рамках зустрічі були обговорені наступні кроки у кооперації МКУ з ENMC та європейськими кластерами, які передбачають укладання меморандуму про співпрацю та участь у спільних грантових проектах, особливо у програмах розвитку причорноморських країн.

В той же день, відбулась зустріч зі спеціалістами Посольства України в Нідерландах з економічних питань – Володимиром Бучоком та Олексієм Шарковим, а також із низкою представників кластерів інших країн, судновласників та інших відвідувачів виставки, які цікавилися українськими компаніями–членами МКУ – та їх послугами, проектами, ініціативами Кластера.

Другий день участі у Europort 2021 видався не менш насиченим, аніж перший. Представники МКУ здійснили тур виставкою, в процесі чого встановили низку контактів з представниками медіа та видань морської галузі, ознайомились з публікаціями та останніми галузевими новинами.

Своїми враженнями від Виставки та бізнес зустрічей поділився Станіслав Селезньов, начальник відділу інжинірингових сервісів MDEM: «Вдалося відвідати наших колег з інноваційних компаній, ознайомитись з їх продуктами та дізнатися про останні досягнення в галузі, в тому числі силової електронної напівпровідникової техніки. А з огляду на те, що більшість проектів MDEM за останні роки – це електричні судна, – актуальність візиту очевидна… Тож чекаємо на нову інформацію та плідну співпрацю!» Дізнатися про інші інсайти учасника Europort 2021 пропонуємо за посиланням: https://bit.ly/3EUVJpn.Як зазначили представники МКУ, залучені до участі у Europort 2021, виставка перевершила усі сподівання, особливо в тривалий період пандемії та зниження ділової активності. Особлива атмосфера зацікавленості, залученості в тематику заходу, зумовлена абсолютним переконанням присутніх щодо важливості піднесення суднобудування як невід’ємної компоненти промисловості кожної держави та України зокрема.

Крім значного обсягу отриманої корисної інформації та приємних емоцій від першого з початку пандемії міжнародного івенту морської індустрії офлайн, Europort 2021 для МКУ став унікальною можливістю обговорити перспективні плани з партнерами та поточні ініціативи Кластера, оглянути популярні морські видання, дослідити актуальні тенденції морської галузі та встановити нові ділові контакти наживо.

Тож сподіваємося, що проведені перемовини, досягнуті домовленості стануть потужним поштовхом для розвитку Морского Кластеру України та галузі в цілому. Чекаємо із нетерпінням наступної нагоди участі Кластеру в заходах аналогічного масштабу та спрямування!

Проведення такого масштабного заходу, як Europort 2021 дарує безцінний досвід її учасникам, особливо в період пандемії. Вдячні за реалізацію ініціативи присутності української делегації МедіаКомпас та Програмі USAID «Конкурентоспроможна економіка України» за потужну підтримку.

Про участь представників української морської галузі у міжнародній виставці EUROPORT 2021 ви також можете прочитати на сторінках Мультимедійної платформи іномовлення України «Укрінформ» та Міжнародного морського журналу «СУДНОПЛАВСТВО»


Ukrainian Maritime Cluster © 2024