ВОРКШОП “БЛАКИТНА ЕКОНОМІКА: ВІД ІДЕЙ ДО ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ”

Запорошуємо членів та партнерів Морського Кластера України взяти участь у воркшопі «БЛАКИТНА ЕКОНОМІКА: ВІД ІДЕЙ ДО ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ».

Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки по попередженню негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття. За ініціативи Європейської комісії, Україна ще в 2020 приєдналась до ініціативи «Фонду розвитку блакитної економіки в Чорному морі», куди входять також Грузія, Туреччина, Болгарія, Румунія та РФ. Ініціатори розвитку в цій сфері на півідні України – Центр підтримки бізнесу м. Миколаєва, Морський Кластер України – послідовно реалізують курс на розвиток Блакитної економіки шляхом долучення до європейських проєктів.

Під час повномасштабної війни в Україні, тема «Блакитної економіки» виходить за рамки екології та кліматичних змін. Мова також про елементи, які сприяють стійкості економіки та майбутнього Відновлення. В першу чергу йдеться про відновлювальну енергетику, рішення по безпековим викликам, але також про нові джерела харчових ланцюгів, біотехнології, наукові дослідження, й відповідні впровадження засад циркулярної економіки у всіх стейкхолдерів. В програмах Євросоюзу все більшу роль в розгортанні та впровадження подібних ініціатив відіграють інноваційні кластери та технологічні бізнес-спільноти.

Впродовж заходу учасники отримають відповіді на запитання щодо адаптації традиційного європейського в нинішніх умовах регіонів, ключових ініціатив стейкхолдерів й пріоритетів, а також яким чином влада, бізнес та громади об’єднуються навколо них. До того ж Олександр Юрчак, Генеральний директор Асоціації «Підприємств промислової автоматизації України” (АППАУ), координатор руху 4.0, тренер-фасилітатор воркшопу представить загалу нові грантові можливості та окреслить інструменти підтримки малого й середнього бізнесу.

Реєстрація обов’язкова за посиланням: https://forms.gle/X3y4CSURnjWrSqzh6

Програма воркшопу: Програма «БЛАКИТНА ЕКОНОМІКА: ВІД ІДЕЙ ДО ПРАКТИЧНОГО ВТІЛЕННЯ»

Проєкт реалізується в межах ініціативи «Мери за економічне зростання», що фінансується ЄС, та підтримано проєктом «Фонд інновацій», який фінансується Королівством Данія. Проєкти впроваджуються Програмою розвитку ООН (UNDP).

  • Дата:15/07/2024
  • Мiсце проведення:Офлайн, Центр Підтримки Бізнесу м. Миколаєва
Ukrainian Maritime Cluster © 2024