ФОРУМ КЛАСТЕРІВ ІАМ В МИКОЛАЄВІ

ФОРУМ КЛАСТЕРІВ ІАМ

В рамках проекту ClusteRISE 8-9 липня, в Миколаєві відбудеться перший форум українських кластерів промислових хайтек (ІАМ – Інжиніринг, Автоматизація, Машинобудування) з регіонів Харкова, Запоріжжя та Миколаєва. Харків представлятиме делегація від кластеру ІАМ, Запоріжжя – аналогічний кластер ІАМ, Миколаїв – Морський Кластер України.

Всі три кластери запущені восени 2020 й сьогодні мають орієнтовно однаковий стан розвитку. Відповідно, метою зустрічі є обмін досвідом в широкому колі питань, актуальних для розвитку молодих кластерів – як набір членів кластеру, створення пропозиції цінності, міжнародна співпраця, фандрейзинг, взаємодія з регіональною владою у створенні регіональних стратегій тощо.

Програма зустрічі включає презентації кластерів, візит на провідне місцеве підприємство з суднобудування, дискусії та мозкові штурми на теми вирішення актуальних проблем розвитку кластерів. Свої напрацювання представлять також ключові партнери кластерів – Запорізька ТПП, Асоціація АППАУ та Миколаївський Центр Підтримки Бізнесу. В рамках дводенного візиту спланована також культурна програма для гостей Миколаєва – передбачена прогулянка на катері та спілкування в неформальній атмосфері.

Олександр Юрчак, керівник проекту ClusteRISE та АППАУ, так коментує цілі заходу: «Всі три кластери створені за однаковою моделлю (ІАМ) й сьогодні перебувають на етапі закінчення формування. Тобто, у всіх кластерах є діюча операційна структура, набрані більше 10 дійсних членів, наповнюється бюджет та визначені стратегії розвитку на 2021-22 роки. Водночас, в цих, а також в стратегічних питаннях розвитку кластери мають певні труднощі, рішення яких не очевидні. Наприклад, всі кластери дещо відстають від планових показників по наповненню бюджету, ще не достатньо розвинутою є пропозиція цінності, є проблеми з ресурсом, особливо в частині підтримки експорту. Рішення в цих питання – не очевидні. Саме тому ми збираємось і щоб розділити вже кращий досвід в кожному регіону, й щоб спільно порадитись щодо проблемних питань. Я думаю, що крім цих ділових питань, мотиваційна складова цього заходу є дуже важливою.»

Олена Жукова, в.о. керівника Морського кластеру України й СЕО МДЕМ, компанії, що приймає учасників форуму, так коментує свої очікування “З одного боку, кластерний рух, не новина, у тому числі й в морській індустрії. Задовго до створення Морського Кластеру України (МКУ), ми знайомилися з оглядами ринку та планами розвитку європейських морських кластерів. З іншого боку, кластерна ініціатива, що розвинулася до Громадської спілки «МКУ» з 20 членами, органами керування й планами, відкриває нам нову українську реальність – ми готові об’єднуватись, ділитися знаннями, інформацією та ресурсами задля розвитку своєї екосистеми. Наразі потрібно досягнути успіху у встановлених цілях, беручи до уваги відомі обмеження. На щастя, кластери ІАМ України, близькі нам за духом і проблематикою, активно зростають та мають унікальний досвід, наприклад, у справі просування Індустрії 4.0. Ми впевнені, що синергія однодумців надихне на нові ідеї та гарантує приємне проведення часу.”

Захід відбувається в рамках проєкту ClusteRISE, який виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням уряду Німеччини.

Довідкова інформація за е-адресою info@appau.org.ua

  • Дата:09/07/2021
  • Мiсце проведення:MDEM, Миколаїв

.

 

 

.

 

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024