Ефективне управління інноваціями в промисловості на регіональному рівні

Cпівпраця  між наукою, бізнесом, владою та громадськістю не набирає обертів, як можна було б цього сподіватись, а навпаки зменшується.

Проект смарт – спеціалізації триває в Україні з 2016 року. Його результати не дуже зрозумілі для бізнесу. Хоча чимало регіонів пройшли навчання, пріоритети визначені, команди сформовані й в багатьох регіонах є стратегії, довіра до цих напрацювань від широких бізнес-кіл є радше низькою.

На думку виконавчої дирекції асоціації АППАУ, яка координує національний рух Індустрії 4.0 в Україні та є куратором розвитку кластерів ІАМ найбільша проблема саме в предметі, на який направлений проект –

співпраця  між наукою, бізнесом, владою та громадськістю не набирає обертів, як можна було б цього сподіватись, а навпаки зменшується.

  • Дата:09/11/2020
  • Мiсце проведення:Online
Деякі експерти проекту переконують бізнес, що «все ОК, все по плану, важливі речі займають час, і в ЄС теж не все гладко з цим проектом». Водночас, українська проблема глибша, ніж це може задаватись з боку практик ЄС. «Поки трава проросте, кінь здохне» – потенціал науковців та розробників в багатьох секторах високотехнологічних секторів промисловості стрімко зменшується. А бізнес і далі не бачить ніяких суттєвих зрушень в сфері інновацій цих секторів.

Отже, що не так з цим черговим європейським проектом, і який виконується на європейські гроші? Чи дійсно сплановані регіональні стратегії та плани дій є релевантні ключовим викликам?

Проект «Інтеграція» передбачає форсований сценарій створення ефективних команд управління інноваціями в промисловому розвитку в 4-х регіонах України – Києва, Вінниці, Харкова та Миколаєва. Відверті й повні відповіді на задані питання вимагають мобілізації ключових експертів як центрального рівня, так і вказаних регіонів. Для цього проект залучає відповідні кластери та ключових стейкхолдерів смарт-спеціалізації до публічних дебатів. Можливо, в нас будуть різні погляди на ситуацію, але тим більше варто поставити крапки над «і» й консолідувати ключових стейкхолдерів  навколо спільних викликів розвитку.

Першим  9 листопада стартує спільний вебінар, на якому експерти мають відповісти на 3 головні питання, і які  визначають поточний контекст смарт-спеціалізації

  1. Як регіональні стейкхолдери інноваційного розвитку бачать роль інновацій в промисловому розвитку та яким цей стан в галузях, які є цільовими в даному регіоні?
  2. Які методи управління інноваціями доступні та вже застосовуються? Чому саме ці та які результати?
  3. Яке місце в цій картині займають методи смарт-спеціалізації та кластеризації?

Ми почуємо представників проекту Смарт-спеціалізації в Україні, проекту #ClusteRISE кластерів ІАМ з Харкова, Морської індустрії та Rinnohub з Миколаєва, приладобудівного кластеру (проект) з Вінниці, а також з Києва. Крім представників бізнесу та науковців, виступлять представники наукової спільноти, розробників та пром. підприємства.

Детальна програма уточнюється.

Організатори – АППАУ та Інститут Економіки та Прогнозування НАН України.

Час – 9 листопада, з 16-00 до 18-30 години.

Вебінар є безкоштовним, для участі необхідна реєстрація за посиланням.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024