Участь МКУ в VI Міжнародній конференції освіти майбутнього «Освіта для безпеки людини»

Морський Кластер України взяв участь у VI Міжнародній конференції освіти майбутнього «Освіта для безпеки людини».

Людство стикається зі складними багатовимірними викликами безпеці людей і планети, на якій ми живемо. Незважаючи на безпрецедентні та видатні досягнення, наше почуття незахищеності продовжує зростати, що вимагає фундаментальних змін концепції безпеки та стратегій, політики та інституційних рамок, за допомогою яких ми прагнемо їх досягти. Беззаперечним є те, що вирішення зазначених нагальних викликів вимагає термінового реформування системи освіти.

Ефективна освіта має включати принципи безпеки людини, необхідні для виживання та сталого розвитку кожної людини та глобального суспільства в цілому. Підхід до безпеки людини вперше був запропонований Організацією Об’єднаних Націй у 1994 році й відтоді застосовувався в сотнях програм по всьому світу.

Ця конференція розглядає актуальність і застосовність підходу безпеки людини до різних галузей вищої освіти. Він спрямований на підвищення обізнаності та ініціювання активного обговорення серед освітян та університетів щодо центральної важливості підходу безпеки людини як невіднятної компоненти вищої освіти.

Конференцію була проведена на підтримку HS4A, глобальної кампанії з підвищення обізнаності та активної підтримки та участі з боку всіх основних секторів глобального суспільства в безпрецедентні зусилля, спрямовані на вивільнення та мобілізацію невикористаної енергії та потенціалу людства для досягнення безпеки людства.

Організаторами конференції виступили WAAS, WUC та Національний університет політичних досліджень та державного управління Румунії (SNSPA) у співпраці з SDSN Europe, мережа з 400+ університетів, Мережа університетів Чорного моря (BSUN) з 130+ установами, Лабораторія глобального майбутнього Університету штату Арізона, Єнська декларація, BRIDGES, Міжнародна антикорупційна академія, Force for Good, LSE IDEAS UN Business and Human Security Initiative та інші партнери.

МКУ було запрошено на дискусійну панель: «Освіта для безпеки людини в контексті регіональних конфліктів», яка відбулася 8 березня 2023 р. Проблемним питанням панелі було наступне: «Як освіта може сприяти безпеці людини в контексті регіональних конфліктів, соціальних заворушень та стихійних лих?»

Модератором панелі виступив Еден Мамут, директор Мережі університетів Чорноморського регіону. Учасниками панелі були: Мехмет Начі Інджі (ректор Університету Богазічі, Туреччина), Олена Жукова (директор Морського Кластера України), Роміта Іуку (проректор Бухарестського університету), Адалат Мурадов (ректор Державного економічного університету, Азербайджан), Мішель Денекен (президент Страсбурзького університету), Армен Дер Кіурегян (президент Американського університету у Вірменії), Ніколаос Теодоссіу (голова SDSN Black Sea), Альберто Зукконі (голова WAAS; генеральний секретар WUC ; Президент IACP), Іван Симонович (Голова Комісії ООН з розбудови миру у 2023 році; експомічник генерального секретаря ООН з прав людини).

Олена Жукова, виконавчий директор МКУ, виступила з доповіддю про те, як війна вплинула на життя українців, громад, залучених у розвиток освіти, інновацій, та взагалі про життя в посталих особливих умовах. Доповідач вела мову від імені МКУ на прикладі мультисервісної інжинірингової компанії MDEM, яка входить до МКУ та Damen group, з основною тезою: «РАЗОМ МИ СИЛЬНІШІ». Олена Жукова окреслила діяльність та досягнення MDEM до війни, зміни та вимушені заходи, спричинені вторгненням росії, сучасне життя українців, у тому числі колег MDEM, які залишаються в Україні чи знайшли притулок за кордоном. Спікер продемонструвала відеоролик, побудований на інтерв’ю співробітників MDEM, основним меседжем якого є «ВСЕ, ЩО НАМ ПОТРІБНА – ЦЕ ПЕРЕМОГА». За посиланням запрошуємо до перегляду.

Усі доповідачі чітко сформулювали виклики, які постають перед сучасною освітою та бачення її майбутнього, ґрунтуючись на своїх переконаннях та багаторічному досвіді. Як підсумував Іван Симонович (Голова Комісії ООН з розбудови миру у 2023 році; колишній помічник генерального секретаря ООН з прав людини): «Роль освіти полягає в зміцненні стійкості шляхом обізнаності про права людини, через людиноцентричний підхід, що формує стійкість до різних форм маніпулювання. Основою цієї освіти є право користуватися правами людини, посилення стійкості суспільства. Якщо схарактеризувати сьогоденну ситуацію, — це зростання невизначеності. Це стосується зміни клімату, конфліктів, поширення нових пандемій, технологічних змін, переміщень населення. Те, що нам потрібно, — це посилення гарантій прав людини, підвищення солідарності, толерантності до різноманітності. Саме така освіта здатна зробити суспільство менш чуттєвим до різних форм маніпуляцій демагогічних політиків».

МКУ вдячний організаторам конференції за можливість долучитися до формування порядку денного освіти майбутнього та донести до міжнародної спільноти правду про ситуацію в Україні, спровоковану вторгненням агресора..

.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024