Європейський морський день в Україні 2024
30 травня відбувся вже традиційний для Морського Кластера України захід – European Maritime Day (EMD). Вже сьомий рік поспіль в Миколаєві захід організовано Team Europe Mykolaiv спільно із Морським Кластером України за підтримки Представництва ЄС в Україні в рамках Європейського морського дня 2024.

Подія мала на меті консолідувати зусилля ключових гравців ринку, центральних та місцевих органів влади для збереження та сприяння розвитку морської галузі України, посилюючи її участь у Європейському морському співтоваристві. Основною метою було вирішення проблеми реконструкції морського сектору України в сталу та надійну структуру. Під час дискусії також було підкреслено життєво важливу роль морської галузі України в контексті європейської економічної інтеграції та наголошено на нагальній необхідності збереження та розвитку моря.

Україна і Миколаїв, зокрема, долучені до стратегії економічних змін ЄС, – один з головних меседжів Європейського морського дня в Україні.

Цього року захід «До стійкої морської економіки» не випадково знову відбувся у Миколаєві. Адже місто є центром розвитку блакитної економіки в Україні, як підкреслив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.

«Блакитна економіка для нашого регіону є пріоритетом. Ми хочемо її розвивати. І після закінчення військових дій стати блакитними дверима до інвестицій не лише в місто, а воротами інвестицій в українську економіку»,- звернувся він до учасників заходу.

Артем Ващиленко, голова наглядової ради Морського Кластеру України та координатор Team Europe Mykolaiv, підкреслив, що мета заходу – об’єднання для підтримки всіх зацікавлених сторін у розвитку морської галузі України, активізації українського бізнесу у морській спільноті ЄС та відновлення галузі як цілісної та стійкої структури.

Керівник проєкту «Інформаційна підтримка мереж ЄС в Україні» Денис Черніков повідомив про політику ЄС в напрямку партнерства та розвитку в морській галузі.

«Ми тут, на Європейському морському дні 2024 у данському Свенборгу, не просто серцем з Україною. Варто лише згадати про співпрацю, яка вже відбувається між Миколаєвом і Данією. Після війни вона посилиться: стрімко розвиватимуться технології, оборонні заходи, морська логістика», – розповів під час прямого зв’язку з Миколаєвом Б’ярн Віхе Бетчер, директор з міжнародних справ Danish Maritime.На зустріч також були запрошені провідні міжнародні експерти.

Про блакитну економіку, як силу для сталого розвитку розповів Родін Генофф, керуючий директор компанії Rodin Genoff & Associates, міжнародним експертом з кластерів та інновацій.

Про розвиток екосистеми блакитної економіки в регіоні Чорного моря – можливості та інструменти для блакитного бізнесу проінформував проф. д-р Іден Мамут, Генеральний секретар Мережі Чорноморських університетів.

Про міжнародну співпрацю для взаємовигідного партнерства та розвитку морської галузі розповів Тадеуш Коповський, радник правління Польського морського технологічного форуму.

А також Сотіріс А. Бузеас, генеральний директор Greek Challenge та засновник TIASI

В Європейському морському дні в Україні взяли участь члени Морського Кластеру України, керівники і менеджери суднобудівних, судноремонтних, інжинірингових компаній, торгівлі, судноперевезень, прибережних послуг, міжнародні і українські експерти в галузі блакитної економіки.

Захід організований Team Europe Mykolaiv та Морським Кластером України за підтримки Представництва ЄС в Україні  в рамках Європейського морського дня 2024.

The event is part of the annual European Maritime Day (EMD), launched jointly by the European Council, the European Parliament, and the European Commission in 2008 to exchange, discuss and prepare joint actions.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024