Блакитний саміт «До сталої морської економіки. Стратегічні пріоритети економічного відновлення України». Європейський морський день в Україні.

Миколаїв вже традиційно приймає Європейський морський день в Україні. Захід, що об’єднує стейкхолдерів з усієї Європи для обговорення викликів і можливостей, з якими стикається морський сектор. Він забезпечує платформу для політиків, представників промисловості та громадянського суспільства для обміну ідеями та передовим досвідом, а також для вивчення нових шляхів сприяння сталому економічному зростанню та розвитку морського сектору.
Тема цьогорічного саміту в Україні: «Стратегічні пріоритети економічного відновлення», та передбачала обговорення потреб підтримки морської галузі, її поточної діяльності та запуск нових проєктів, що дозволять зберегти економіку, робочі місця та інтегруватися в морську спільноту Європи.

Захід відбувся у гібридному форматі, наживо учасники зустрілися базі МДЕМ, технічний супровід онлайн-трансляції забезпечив ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу». Співорганізаторами виступили: Team of Europe Mykolaiv та Громадська спілка «Морський Кластер України» (ГС «МКУ»).

З вітальним словом виступив Артем Ващиленко, директор ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу», Голова Наглядової Ради ГС «МКУ»:

«Під час складних викликів для нашої країни не варто забувати, що попереду нас чекає світле майбутнє. Вже зараз варто замислитися над післявоєнною розбудовою країни та її подальшим розвитком. Я дякую нашим партнерам, зокрема Team of Europe за цю подію, яка є вагомим інструментом для стратегії відбудови й обміном думок як для Миколаєва, так і для України в цілому», – підкреслив керівник «Центру Підтримки Бізнесу».

Олена Жукова, директорка МДЕМ та виконавча директорка ГС «МКУ» також привітала учасників та гостей заходу від свого імені та концерну DAMEN, зазначивши, що:

«В цей складний для України час особливо цінним є прагнення представників морської спільноти об’єднати

зусилля на шляху відновлення України та налагодження міжнародних зав’язків для подальшого сталого розвитку економіки України,» – зазначила пані Олена.

 Участь в самі взяли поважні гості.

Олександр Сєнкевич, Миколаївський міський голова та його перший заступник Віталій Луков, які проінформували про перспективу відновлення міста та дієві кроки у напрямку розвитку блакитної економіки.

«Ми почали працювати над «Master plan» з італійськими партнерами. І частину цього плану становлять проєкти Блакитної економіки. Тут ми враховуємо наше географічне розташування, наш історичний спадок і сьогодення, в тому числі й реалії війни», – проінформував Віталій Луков.

Представник делегації Європейського Союзу в Україні, пан Грегорі Цуріс у своєму виступі зазначив, що:

«Важливо розглядати питання не тільки відновлення та реконструкції морської галузі України, а й впровадження Європейського зеленого курсу (Green Deal) та розвиток блакитної економіки, яка включає всі морські індустрії».

Завдяки активній міжнародній діяльності та за підтримки ГС «МКУ» в події взяли участь Рене Берквенс, Голова Асоціації верфей і морського обладнання Європи (SEA Europe) та Філіп Істхіл, Генеральний секретар European Boating Association (EBA).

Філіп Істхіл розповів про European Boating Association (EBA) та навів інформацію про блакитну економіку Європейського Союзу. Озвучив основні факти та цифри, а саме: в Європі 6,5 мільйонів човнів; понад 6 тисяч берегових та внутрішніх марин; 32 тисячі підприємств (понад 95% – МСП); 280 тисяч працівників, високий рівень європейського та міжнародного експорту; сектор крюїнгу фокусується на стійкості. Місія EBA – просування та репрезентація стійкого човнового та морського туризму.

Щодо питання про відновлення морських індустрій України, він виділив основні напрямки, а саме:
– Реконструкція та відновлення територій та інфраструктури для збільшення робочих місць в економіці.
– Відновлення довоєнних навичок у судноплавстві та ширшій морській промисловості для відновлення промисловості.
– Майбутня європейська інтеграція через використання фондів відновлення та узгодження регулювання.
– Використання високого потенціалу внутрішнього ринку рекреації та туризму у внутрішніх та прибережних районах.
– Водні види спорту та катання на човнах також важливі для відновлення населення, оскільки доступ до води є критичним елементом психічного здоров’я.
– Інтегрована туристична пропозиція Чорного моря та маркетинг регіону як регіону морського туризму.

Рене Берквенс, Голова Асоціації верфей і морського обладнання Європи (SEA Europe) привітав учасників заходу та висловив свої співчуття, щодо тяжкого стану України та громадян, що пов’язано із війною, яка вплинула на всі сфери суспільства.

– «Я радий долучитися до саміту, на останній зустрічі ми обговорили ідеї з представниками ГС «МКУ» і я радий вітати організацію, як асоційованого члена SEA Europe. Це, я б сказав, позитивний сигнал і сьогодні ми зібралися, щоб зрозуміти та обговорити, що ми спільно можемо робити щоб покращити ситуацію в Україні, в морських індустріях».

Олена Жукова подякувала Рене Берквенсу та Філіпу Ісхілу за участь в події та зазначила, що вже наприкінці місяця делегація Громадської спілки «Морський Кластер України» матиме честь зустрітися із ними в їх європейських офісах. Під час даних візитів буде презентовано план розвитку та проектної діяльності організації рамках ініціативи EU 4Business.

Артем Ващиленко голова Наглядової Ради ГС «МКУ» проінформував, зокрема, про розроблену структуру портфоліо для розвитку Миколаєва. Презентували шлях блакитної трансформації міста через реалізацію наступних проєктів:
– План реконструкції будівлі навчального центру «Школа юних моряків».
– Налагодження стратегічного партнерства та каналу комунікації для м.Миколаїв, як «міста на хвилі».
– Розробка концепції ревіталізації Миколаївського суднобудівного заводу: фокус на зеленому громадському транспорті.
– Підтримка блакитного та зеленого переходу малого та середнього бізнесу.
– Призначення та концептуальний дизайн Морського індустріального парку.
Щодня Росія чинить безглуздий, кривавий терор, вбиває безвинне цивільне населення, знищує бізнеси, виробничу та соціальну інфраструктури. Але всупереч ворогу, Україна не зупиняє блакитного економічного розвитку, опановую нові європейські та світові ринки виробів та послуг.

Не зважаючи на обставини ГС «Морський Кластер України» продовжує консолідацію ключових гравців морської економіки та їх інтеграцію в Європейське співтовариство.

Ми ведемо розробку планів відбудови Морської галузі України і запускаємо нові міжнародні проєкти. Наш рух на цьому шляху – незупинний!

Ознайомитися із записом конференції та зі всіма виступами учасників

Подія є частиною щорічного Європейського морського дня (EMD), який спільно започатковано Європейською Радою, Європейським Парламентом та Європейською Комісією у 2008 році для обміну інформацією, обговорення та підготовки спільних дій.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024