Морський Кластер України розбудовує міжнародні партнерства за підтримки #EU4Business

Як нова європейська держава, Україна повинна стати надійним бізнес-партнером Європейського Союзу. Саме тому в межах програми EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини Морський Кластер України імплементує проєкт «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства», в рамках якого триває цикл робочих візитів до провідних європейських морських організацій.

Морський Кластер України (МКУ) було засновано в серпні 2020 року в м. Миколаєві для сприяння розвитку української морської економіки шляхом консолідації компаній цієї галузі, а також для підтримки глобальної інтеграції та зростання конкурентоспроможності членів МКУ на міжнародній арені. На сьогодні об’єднання налічує 35 підприємств та організацій морської галузі й суміжних сфер.

Розвиток морської галузі України та інтеграція в європейське співтовариство —  основні й постійні пріоритети Морського Кластеру України, які неможливі одне без одного. І сьогодні одним із головних завдань для Кластеру є встановлення надійних відносин з ключовими європейськими асоціаціями та кластерами.

А 31 травня 2023 року в рамках проєкту за співпраці з EU4Business делегація «МКУ» у складі Голови Наглядової Ради ГС «МКУ» Артема Ващиленка та Виконавчої директорки ГС «МКУ» Олени Жукової зустрілася з Філіпом Істхілом, Генеральним секретарем Європейської човнової промисловості (European Boating Industry (EBI) та Рене Берквенсом, Головою Асоціації верфей і морського обладнання Європи (The Shipyards’ & Maritime Equipment Association of Europe (SEA Europe). Зустріч відбулася в Брюсселі на базі Netherlands Maritime Technology.

У Брюселі  Артем Ващиленко та Олена Жукова презентували Морський Кластер України та познайомилися з діяльністю Європейської човнової асоціації. В рамках даної зустрічі вдалося визначити подальші кроки співпраці у напрямку відновлення та розвитку човнової галузі в Україні.

Загалом під час даних візитів було обговорено ряд важливих питань серед яких: необхідність обміну досвідом та залучення експертної думки в питаннях відновлення та сталого розвитку блакитної економіки України, зокрема, щодо морського та річкового транспорту, суднобудування та судноремонту. За результатами зустрічей представники сторони домовилися про подальші спільні дії в напрямку консолідації зусиль з розвитку міжнародного співробітництва та партнерства.

«Ми були раді обговорити наші спільні інтереси, проклавши шлях для плідної співпраці між Європейською човновою організацією та Морським Кластером України та розробивши спільну робочу програму. У ці складні часи дуже важливо, щоб ми зібралися разом і підтримували одне одного», – зазначили в European Boating Industry.

Після повернення до Миколаєва представники МКУ продовжили тісну комунікацію з партнерами та вже наприкінці червня на засіданні Європейської човнової промисловості було схвалено повне членство Морського Кластеру України в EBI.

Такий крок є надзвичайно важливим для підтримки української економіки та сприяння розвитку членів МКУ, також для створення робочих місць та реалізації інновацій. Подальше поглиблення відносин з EBI допоможе впровадити найкращі європейські стандарти та працювати над ключовими стратегічними напрямами в морській сфері.Наразі рамках проєкту за сприяння EU4Business Морський Кластер України планує участь делегації представників української суднобудівної галузі та членів кластеру у міжнародній виставці EUROPORT 2023, яка проходитиме з 7 по 10 листопада 2023 року у м. Роттердамі, Нідерланди. А для представлення української морської та суднобудівної галузі планується організація українського павільйону.

 

ДОВІДКОВО:

Проєкт «Інтеграція України до Європейського морського співтовариства» реалізується в межах грантового конкурсу з системної підтримки малого і середнього підприємництва на замовлення програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яку спільно фінансують Європейський Союз і уряд Німеччини. Грантовий конкурс виконує Фонд розвитку підприємництва, стратегічним виконавцем програми є німецька федеральна компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту.

Партнер з втілення Програми – ГС «Морський Кластер України».

Зміст публікації є виключною відповідальністю Морського Кластера України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу, уряду Німеччини, GIZ, ФРП

Ukrainian Maritime Cluster © 2024