Атаки на інфраструктурні об’єкти є неприпустимими!

Громадська Спілка «Морський Кластер України» вкотре засуджує неспровокований напад росії на Україну та напади на цивільні й інфраструктурні об’єкти. Сьогодні знов була атакована морська інфраструктура – суттєвих пошкоджень зазнав морський вокзал в Одесі, будівля привокзального готелю, на Одещині знищено зерносховище.

Із 18 липня, коли припинила дію «зернова угода», через російські атаки в Україні пошкоджені понад 105 об’єктів портової інфраструктури.

«Після припинення «зернової ініціативи» було більше 8 атак по портовій інфраструктурі Одеси та Дунаю, що призвело до втрат близько 270 тис. т зерна, яке було законтрактоване та мало йти на зовнішні ринки», – про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук 29 серпня під час брифінгу у Медіацентрі Україна.

В свою чергу Морський Кластер України виділяє ймовірні виклики, які стали результатом знищення або часткового пошкодження портової інфраструктури країни.

   • Економічні втрати: призвели до значних економічних втрат для регіону та країни. Порти є ключовими вузлами для міжнародної торгівлі, і їх недоступність призводить до втрати доходів і робочих місць.
   • Зміна стратегій торгівлі: змінюється стратегія торгівлі компаній і країн. Вони змушені шукати інші маршрути і порти для зменшення ризику.
   • Зміни в геополітичних відносинах: Атаки на порти вплинули на геополітичні відносини між країнами та створили нові геостратегічні виклики.
   • Вплив на логістичні ланцюги: атаки створили перерви в логістичних ланцюгах, що призвести до затримок в поставках інших товарів.
   • Відбудова та будівництво нових портів: після перемоги України та відновлення кордонів держави в межах 1991 року необхідно буде провести аудит української портової інфраструктури на Чорному та Азовському морях, розробити та впровадити заходи щодо їх оптимізації, відновлення та подальшого функціонування.
   • Світова продуктова криза: Україна одна з лідерів аграрного сектору, вона займає до 10% світового ринку пшениці, 15% – кукурудзи, 50% по соняшниковій олії. Наразі частково розірваний продовольчий ланцюг, знищення зерна та іншого продовольства призводить до голоду в окремих країнах світу. Як зазначають експерти – світу загрожує «найсильніший голод з часів Другої світової війни».

Напади на морську інфраструктуру та знищення продовольства може призвести до світової кризи. Адже загалом морський транспорт є важливим компонентом глобальної логістики і є вигідним для багатьох галузей промисловості та міжнародної торгівлі завдяки своїй вмісткості та ефективності витрат.

Найтемніший час – перед світанком. Україна відбудує всі знищені ворогом об’єкти та відновить свою спроможність. Морський Кластер України вже займається розробкою Стратегії розвитку суднобудуванняУкраїни разом із державними органами, стейкхолдерами і міжнародними партнерами. Ми пододаємо всі перепони, Україна буде потужною морською державою та надійним продовольчим партнером, – зазначила Олена Жукова Виконавчий директор ГС “Морський Кластер України”.Світова відозва:

Сполучені Штати Америки закликали членів Ради Безпеки ООН спільними зусиллями натиснути на Росію, щоби вона не використовувала продовольство в якості зброї та припинила варварські атаки по українських портах, що тягне за собою глобальні наслідки. З відповідною заявою виступила в середу на засіданні Радбезу постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд, передає власний кореспондент Укрінформу.

«Атаки Росії мають глобальні наслідки. Це – напади на глобальні продовольчі поставки, на всіх тих, хто відчуває голод, недоїдання й нестачу їжі, особливо в тих частинах світу, які найменше можуть собі це дозволити»,- наголосила представниця США.

*******************

 

Президентка Молдови Мая Санду рішуче засудила атаки Росії по портовій інфраструктурі Одеської області.

Про це вона написала у соцмережі Х (колишній Твіттер), передає Укрінформ.

«Я рішуче засуджую брутальний напад Росії на портову інфраструктуру в Одеській області. Росія має бути притягнута до відповідальності за кожен зруйнований об’єкт інфраструктури. Мої думки з усіма постраждалими», – зауважила Санду.

*******************

 

Напад Росії як постійного члена Радбезу ООН на Україну підриває довіру до самої Організації Об’єднаних націй. Про це заявила міністр закордонних справ Нової Зеландії Нанайя Махута під час виступу на загальних дебатах 78-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

«Бути свідком того, як постійний член Ради безпеки ООН розпочав неспровокований напад на суверенну державу, намагаючись анексувати її територію і ведучи війну проти її цивільного населення, було і залишається шокуючим. Дії Росії порушують фундаментальні принципи міжнародного права. Як може молоде покоління довіряти ООН, коли постійний член Ради безпеки діє у спосіб, що так фундаментально суперечить Статуту ООН?”, – сказала вона.

Махута наголосила, що Росія має відповісти за цю агресію в міжнародних судах.

“Нова Зеландія рішуче підтримує зусилля, спрямовані на притягнення Росії до відповідальності як у Міжнародному суді ООН, так і в Міжнародному кримінальному суді”, – сказала вона.

 

*******************

ДП “Адміністрація морських портів України” (АМПУ) підписало меморандум із портами Південної Луїзіани та Нового Орлеану (США) про співпрацю в напрямках технічного планування, розвитку, будівництва, адміністрування, експлуатації та обслуговування портової інфраструктури.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024