Морський Кластер України продовжує дисемінацію проєкту 4BIZ

ГС «Морський Кластер України» підтримує принципи Блакитної економіки та успішно бере участь у проєкті 4BIZ – Boosting the Blue Economy in the Black Sea Region by Initiating a Business Collaboration Framework in the field of Fisheries and Aquaculture, Coastal and Maritime Tourism and Maritime Transport. “Marine Design Engineering Mykolayiv” (MDEM) – підприємство член спілки, яке активно доєдналося до реалізації проєкту в тому числі в процес дисемінації його результатів. 

Так, наприкінці липня родини співробітників MDEM зустрілися у літньому таборі в Мангалії Румунія.  Відпочинок мав культурно-пізнавальний характер, відбулися спортивні заходи, ознайомча екскурсія на верф Damen Shipyards Mangalia та відбувся мітап. 

Під час мітапу, співробітники MDEM та колеги з Damen Shipyards Mangalia  мали змогу поспілкуватися та поділитися враженнями та новими тенденціями в професійній сфері. З дружнім візитом на захід завітав керівник Damen Shipyards Mangalia і також взяв участь в обговоренні актуальних питань.  Олена Жукова, керуючий директор MDEM, розповіла про сучасні виклики для розвитку Чорноморського регіону та співпрацю з колегами з Румунії, Болгарії, Греції, Грузії, Туреччині та України в цьому напрямку в рамках міжнародного проєкту 4BIZ.  

Було зазначено, що головною метою проєкту є розвиток блакитної економіки в Чорноморському регіоні шляхом започаткування структури бізнес-співробітництва у сфері рибальства та аквакультури, прибережного та морського туризму, морського транспорту. В рамках якого, у 2022 році було проведено опитування серед провідних українських підприємств морської галузі, взяти участь в якому запросили MDEM. Аналізуючи результати, був визначений перелік спільних потреб підприємств для блакитного розвитку. Однією з них стала важливість налагодження ділових контактів. В цьому питанні, в рамках проєкту організовуються різноманітні  заходи. Вже відбувся звіт країн консорціуму про стан блакитної економіки, семінари із тематики аквакультури і рибальства та прибережного й морського туризму. З питань морського транспорту відбудеться у вересні, і може стати цікавим і для мдемівців. Також проєкт буде представлений у Всеукраїнській Інноваційній екосистемі “Sikorsky Challenge Україна” (SCU) 2023 https://www.sikorskychallenge.com/ та на брокерському івенті в Батумі восени. Про хід реалізації проєкту інформується в соціальних мережах та інформаційному бюлетені 4BIZ. 

Учасники заходу обговорили із Оленою Жуковою перспективи відновлення морської галузі України, розвиток блакитної економіки та важливість дотримання міжнародних стандартів.  

«MDEM є проєктно-конструкторським бюро світового морського гіганту DAMEN. Саме тому, вся діяльність компанії будується на європейських нормах, традиціях та дотримується концепції сталого розвитку. Ми підтримуємо прагнення України до розвитку блакитного сектору економіки та вітаємо позитивні зміни. Війна, яка триває проти України нас загартовує, ми об’єднуємося у прагненні перемоги і подальшого відновлення країни.  Не дивлячись на те, що наразі співробітники  MDEM вимушені працювати у різних країнах Damen Helpt Foundation та Association for helping Ukrainians сприяють в організації спільних заходів, що об’єднують  нас», – зазначила пані Олена. 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024