Морський Кластер України взяв участь у міжкластерній зустрічі «Економіка в умовах динамічних викликів: машинобудування»

22 травня 2024 відбулась тематична зустріч «Економіка в умовах динамічних викликів: машинобудування», на якій консультанти СМС-Ukraine та представники галузі машинобудування України обмінювались дієвими рішеннями та очікуваннями.

Олена Жукова Виконавчий директор ГС «МКУ», директор ТОВ “Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв” спільно із Юрієм Жуковим  засновником ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв» представили здобутки Спілки та поділилися інсайтами.

На сьогоднішній день Морський Кластер України об’єднав понад 40 підприємств блакитної економіки України, має партнерів регіонального, національного та міжнародного рівнів. Потужну підтримку організація отримала після початку повномасштабного вторгнення від європейських партнерів European Network of Maritime Clusters (ENMC), SEA Europe, European Boating Industry (EBI) та інших. А також від міжнародних партнерів по реалізації грантових проєктів, зокрема 4BIZ – (Розвиток блакитної економіки в Чорноморському регіоні шляхом започаткування структури бізнес-співробітництва в галузі рибальства та аквакультури, прибережного та морського туризму та морського транспорту), які погодили подальшу участь української сторони у впровадження концепції розвитку блакитної економіки Чорного моря.Щодо основних викликів, які стають перед підприємствами суднобудівної галузі Олена Жукова Виконавчий директор ГС «Морський Кластер України», зазначила наступне:

Одна із головних проблем у суднобудуванні, як і в будь-якій галузі машинобудування – це інтелектуальний капітал. Підтримка персоналу та підвищення його кваліфікації є важливою та нетривіальною проблемою. У нас вже є науково апробована бізнес-модель: метод інноваційного аутсорсингу для розвитку мультисервісних інжинірингових компаній. В якій всі аспекти інтелектуальних цифрових сервісів, які застосовуються в ланцюгах доданої вартості суднобудування, розкриті. Ця бізнес-модель працює та поширюється, а зараз йде апробація її міжнародного впровадження – відкриття підприємств на теренах іншої країни, пошук практик підтвердження цієї моделі з іншими університетами, в іншому середовищі, іншим рівенем знань який треба застосовувати щоб зробити бізнес потрібного стандарту, – підкреслила пані Олена Жукова.

Щодо основних важелів підтримки членів Морського Кластеру України, а також активізації їх зацікавленості в подальшій участі в діяльності організації Юрій Жуков засновник ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв» та член ГС «МКУ» зазначив:

Що допомагає нам визначити пріоритети в нашій роботі? Допомагає те, що в нас є такі компанії які вже інтегровані в ланцюги поставок на світовому ринку. Зараз нам допомагає те, що Кластер об’єднав для комунікування більшість миколаївських та інших стейкхолдерів морської індустрії і допомагає нам (ред. членам ГС «МКУ») брати участь у заходах спільно з міжнародними кластерами й асоціаціями світового суднобудування. Таким чином ми відстежуємо вчасно інновації, які зараз є актуальними на ринку та відповідну конкуренцію. Кластерна діяльність розширює наші бізнес-можливості, – проінформував пан Юрій Жуков.

Запрошуємо Вас переглянути запис виступу представників ГС «Морський Кластер України» на тематичній зустрічі «Економіка в умовах динамічних викликів: машинобудування» 

 

Також свої організації представили:

Машинобудування – драйвер економіки будь-якої країни. Завдяки спікерам-представникам потужних галузевих кластерів учасники заходу дізналися про те, над чим працюють, до чого готуються, звідки беруть сили та ресурси у складні часи керівники підприємств галузі.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024