Картування сенсорів на основі технології Big Data – інноваційний проєкт MDEM буде представлений на «Sikorsky Challenge» -2023
За підтримки 4BIZproject (Boosting the Blue Economy in the Black Sea Region by Initiating a Business Collaboration Framework in the field of Fisheries and Aquaculture, Coastal and Maritime Tourism and Maritime Transport) вперше до тематичних напрямків Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge» включено «блакитну економіку». Компанія MDEM має намір взяти в ньому участь з інноваційним проєктом «Розробка програмного забезпечення автоматизації картування вимірювальних каналів для систем дистанційного моніторингу суден», що базується на технології Big Data та Machine Learning від Індустрії 4.0.
Наразі для оцінки та оптимізації ефективності роботи судна, забезпечення економії палива та зменшення викидів вихлопних газів, шумового забруднення тощо, необхідним є використання спеціалізованих вимірювальних систем та віддаленого моніторингу як окремих систем/пристроїв, так і судна в цілому. І це є неможливим без картування сенсорів та розробки засобів, що автоматизують процес картування як під час первинного впровадження систем моніторингу, так і на інших етапах життєвого шляху судна.
Основною метою проєкту є створення програмного забезпечення формування переліків сенсорів для використання у системах віддаленого моніторингу стану судна. Розробка програмного продукту ведеться у середовищі Python, що є альтернативою роботі інженерів та численним макросам в Excel. Розроблений програмний застосунок виконує автоматичне картування сенсорів на базі даних від постачальників обладнання, що встановлене на судні. Розроблене рішення дозволяє зекономити час інженерів більше, ніж у 20 разів, у порівнянні з традиційним способом, значно зменшити кількість помилок зумовлених «людським фактором». Також варто відзначити, що розроблене рішення дозволяє зробити процес більш інформативним для користувачів, гнучким із точки зору можливості навчання чи налаштування. Наступним кроком отримані дані передаються у цифрову платформу Triton для користування судновласниками або розв’язання оптимізаційних задач задля покращення ефективності роботи судна.
В MDEM проєкт веде Олександр Виноградов, який очолює групу Triton, під керівництвом начальника відділу інжинірингових сервісів Станіслава Селезньова.


Дізнайтеся більше інформації про Triton за посиланням

Ukrainian Maritime Cluster © 2024