Європейська платформа кластерної співпраці (ЄПКС) – це платформа створена кластерними організаціями та для кластерних організацій.

Головна місія ЄПКС– це стати європейським центром співпраці між зацікавленими сторонами кластерів (кластерні організації, законодавці та інші зацікавлені сторони з кластерного екосистеми) та основним ресурсом для стейкхолдерів з країн-партнерів, які мають намір встановити партнерства з європейськими контрагентами.

ЄПКС демонструє динамічне мапування, тобто до платформи вже долучилися понад 1,200 профільованих кластерних організацій по всьому світу.
ЄПКС – це найбільший інформаційний центр для кластерів, який надає найсвіжіші новини та відкриті виклики широкій спільноті через щоквартальний бюлетень ЄПКС
На платформі проводяться різноманітні заходи (вебінари, семінари з розвитку потенціалу, конференції), організовані ЄПКС, європейськими кластерними партнерствами та кластерною спільнотою для розвитку потенціалу та однорангових дискусій.

Учасникам платформи доступна розгалужена база знань, що включає мапування регіональних, національних, міжнародних та галузевих кластерних мереж, інструментів та публікацій, розроблених ЄПКС, Європейською Комісією, академією та широкою громадськістю, а також базу даних EREK з кращими практиками в галузі екологічних та ресурсозберігаючих технологій.
Важливою складовою є можливість пошуку партнерів, тобто на платформі кластерні організації можна знайти потенційних партнерів, та механізм ClusterXchange, що дозволяють обмінюватися пропозиціями та запитами безпосередньо через особисті повідомлення.

Платформа надає доступ до різноманітних ресурсів, таких як інформація про фінансування, програми підтримки, стажування, навчання та інші можливості для розвитку підприємств. Члени Морського кластеру можуть отримати доступ до цих ресурсів, щоб забезпечити свій розвиток та зміцнення конкурентоспроможності на ринку.

Кластерам надаються відведені сторінки, що підтримують міжнародну співпрацю, включаючи профілі вибраних країн стратегічного інтересу та можливості технічної допомоги (SMEs Go International).

Отже, реєстрація на ЄПКС може допомогти підприємствам збільшити свою видимість на міжнародному рівні. Платформа надає можливість представити свою компанію, проєкти та досягнення широкому колу зацікавлених сторін, таких як потенційні партнери, інвестори, дослідники та інші зацікавлені сторони, що може сприяти встановленню нових бізнес-контактів та розширенню ринкових можливостей. ЄПКС надає своїм учасникам доступ до актуальної інформації про ринкові тенденції, технологічні інновації, законодавчі зміни та інші актуальні питання відносно морської галузі.

ГС «МКУ» вже зареєстрована на платформі та рекомендує компаніям членам-кластеру долучитися до джерела провідних знань та можливостей.

Дізнатися більше: https://clustercollaboration.eu/sites/default/files/news_attachment/ECCP%20Introduction%20Brochure.pdf
Детальніше на сайті ЄПКС: clustercollaboration.eu
Детальніше про Платформу ЄПСК, та що важливого та корисного є для кластерів України https://www.industry4ukraine.net/publications/clusters-of-ukraine/platforma-eccp-shho-vazhlyvogo-ta-korysnogo-dlya-klasteriv-ukrayiny/

Довідкова інформація за 2020 рік https://eu4business.org.ua/en/useful-materials/the-european-cluster-collaboration-platform-eccp/Ukrainian Maritime Cluster © 2024