Засідання робочої групи з питань розробки «Стратегії суднобудування в Україні»

15 червня відбулося засідання робочої групи з питань розробки «Стратегії суднобудування в Україні». Участь взяли члени ГС «Морський Кластер України» (далі ГС «МКУ») та стейкхолдери.
Ініціатором зустрічі став член Наглядової Ради ГС «МКУ» Ігор Лисицький, який проінформував про те, що наразі вже відбулася серія зустрічей із стейкхолдерами та держслужбовцями під час яких було визначено необхідність розробки «Стратегії суднобудування України» для сталого розвитку морської галузі та економіки України.– «Була проведена зустріч із заступником Міністра економіки України під час якої було досягнуто розуміння, що наразі нам не обов’язково формувати державну цільову програму, яку необхідно буде розробити, проте вони готові під конкретний проєкт, потребу, яку ми можемо реалізувати, подавати проєкти і без цільової програми розраховуючи на донорську підтримку. Було запропоновано сприймати Міністерство економіки, як опорне і в тісному співробітництві із Міністерством інфраструктури. Запит і відповідно взаємодія, щодо роботи над розробкою пропозицій по реалізації конкретних проєктів підтверджується відповідним листом від Міністерства економіки України. Нам необхідно розуміння кооперації, щодо проєктів, які були надані на ознайомлення. Також інформуємо, що відбулась зустріч із Тадеушем Каповським, радником правління Польського морського технологічного форуму та було підписано Меморандуму про взаєморозуміння між нашими організаціями», – зазначив Ігор Лисицький.

Щодо підписаного Меморандуму із польськими колегами Сергій Гурський член Наглядової Ради ГС «МКУ» підкреслив, що:

– «Завдяки підписанню даного Меморандуму, зокрема, у нас є змога запозичити досвід польських колег у роботі з Європейськими та Американськими грантовими програмами та конкурсами», – зазначив він.

Під час жвавого обговорення учасники заходу визначалися із конкретними кроками та часовими рамками, задля ефективної реалізації поставлених завдань.

– «В нас є конкретні запити щодо об’єктів, зокрема приклади пароплавів, катерів, тобто ті потреби від Міністерства інфраструктури. Нам необхідно відреагувати та надати пропозицій розподілу між проєктантами та суднобудівниками, що здатні виконати вказану роботу», – зазначив Дмитро Буссов, член Наглядової Ради ГС «МКУ».

В свою чергу Ігор Лисицький зазначив, що:

– «Наша зустріч присвячено тому, щоб ми, як експерти в суднобудівній галузі представили Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України наш план розвитку», – підсумував він.

Робочою групою було вирішено у короткий термін підгодовувати затребувану інформацію та розпочати процес підготовки в довготривалій перспективі оновленої «Стратегії суднобудування України» як державної цільової програми.
Нагадаємо, що у 2021 році «Укроборонпром презентував стратегію розвитку суднобудівної промисловості до 2030 року».

Проте наразі є необхідність суттєвого оновлення даного документу та адаптації до сучасних реалій, оновлення інформації про наявні перспективи, активи та підрахунок збитків, які понесла галузь у наслідок агресивної війни росії проти України.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024