Провідні компанії блакитного сектору економіки Чорного моря представлені на воркшопі проєкту 4BIZ

В рамках проєкту 4BIZ (Boosting the Blue Economy in the Black Sea Region by Initiating a Business Collaboration Framework in the field of Fisheries and Aquaculture, Coastal and Maritime Tourism and Maritime Transport) проведено 3 воркшопи  в яких взяли участь понад 100 представників наукових та бізнесових спільнот.

Ключовими темами воркшопів стали імплементація та дисемінація  принципів блакитної економіки в Чорноморському регіоні. Фокус був направлений на рибальство та аквакультуру, прибережний та морський туризм, морський транспорт.

8 вересня 2023 року відбувся воркшоп «Сучасні тенденції в суднобудуванні та морському транспорті в Чорноморському регіоні».

Захід відбувся в онлайн форматі, участь взяли представники бізнесу та фахівці морської справи з Болгарії, Грузії, Греції, Румунії, Туреччини та України.

У вступному слові організатори зазначили, що зараз у Чорноморському регіоні відбуваються значні зміни, і всі повинні об’єднатися для подальшої співпраці та розвитку в рамках Спільного морського порядку денного (Common Maritime Agenda), а також в інших ініціативах блакитної економіки.

Модерувати дискусію у воркшопі “Сучасні тенденції морського суднобудування та транспорту в Чорноморському регіоні” було запрошено Олену Жукову виконавчу директорку ГС “Морський Кластер України”.

Пані Олена має глибоку експертизу в питанні морського транспорту та суднобудування, адже є кандидат економічних наук. Дисертацію захистила 8.06.2017 р. у спеціалізованій раді ПрАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом» (К 26.142.03). Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління підприємствами (за видами економічної діяльності). Сфера наукових інтересів: застосування інноваційного аутсорсингу в управлінні мультисервісним інжиніринговим підприємством у суднобудуванні. Понад 15 років є керуючим директором “Marine Design Engineering Mykolayiv” що входить до групи Дамен.На воркшопі були представлені провідні компанії Чорноморського блакитного сектору:

 

  • SEVERNAV https://www.severnav.ro/ (Румунія). Основним видом діяльності SEVERNAV S.A. є будівництво нових морських і рычкових суден різних типів. Компанія також пропонує стандартний ремонт суден, ремонт пошкоджених суден, програми модернізації та конверсії суден. Ця військово-морська верф, розташована в Дробета-Турну-Северін, на лівому березі Дунаю, може прийняти флот для виконання широкого спектру ремонтних і технічних робіт.
  • MIMARINE https://www.mimarine.com.tr/en/, (Туреччина). З моменту заснування компанія створила широкий асортимент човнів і кораблів і розвивалася відповідно до вимог клієнтів. Компанія збільшує знання та потенціал регіону Трабзона та Чорного моря, використовуючи свій досвід і стратегічні переваги в цьому секторі.
  • GOMINA, (Туреччина) https://gomina.com.tr/ Gomina Ship Supply Materials має досвідчених, освічених і найкращих у своєму класі персонал, які працюють у відділах, гарантуючи, що компанія надає бездоганні послуги з посадовими інструкціями, такими як створення стратегічних і найефективніших індивідуальних рішень для клієнтів і створення планів зовнішньої торгівлі.
  • Galera 07 Ltd. (Болгарія) http://galera07.com/en/about/ Заснована в 2007 році. Компанія є однією з провідних судноремонтних і суднобудівних компаній в Болгарії і в Чорноморському регіоні. ТОВ «Galera 07» займається виготовленням деталей та конструкцій з усіх видів чорних та кольорових металів, ремонтом та виготовленням трубопровідних систем, ремонтом електро- та гідравлічних систем та ін.

Виробнича база ТОВ «Галера 07» знаходиться в селі Єзерово. На площі 12 га розташовані виробничі цехи площею 2000 м2, цех електроремонту, склади, офісна будівля та інше. Цехи оснащені металорізальним, металообробним і зварювальним обладнанням.

 

  • Solumar Ltd. (Болгарія) https://www.solumar.org Solumar пропонує нову технологію фільтрації вихлопних газів, яка скорочує 92-99% усіх викидів (PM, VOCs, GHG) у поєднанні за допомогою єдиного компактного блоку, який можна модернізувати до будь-яке джерело викидів, незалежно від розміру, типу та номінального потоку повітря.

Принцип роботи технології для захоплення VOC і газів базується на сухій тривимірній структурі наночастинок і новому типі плазмових вихорів з низьким споживанням енергії, що функціонують у тандемі з дзеркально зарядженими віртуальними частинками. Апаратні технології, вбудовані в продукт, засновані на унікальній комбінації послідовних повітряних, водних і енергетичних вихорів, а також молекулярної клітки з наноматеріальним покриттям для захоплення газів і хімічних молекул. Це єдине рішення на ринку, яке здатне збирати чорний вуглець і CO2.

  • 13 Mari Ltd. (Болгарія) https://13mari.com/ 13Mari – це недорогий, запатентований, інноваційний підхід до зменшення опору, використання енергії та кінцевого складу палива. Його мантра така: аналізуй, ідентифікуй, порадь, виконуй. Завдяки інноваційним модифікаціям, розробленим для бізнесу, весь автопарк може почати економити на паливі. Старі та нові корпуси суден можуть бути модернізовані однаково під час наступного періоду планового технічного обслуговування.

13Mari – це група професіоналів у галузі морських досліджень і реалізації, які процвітають, ділячись своїм досвідом і знаннями, щоб допомогти досягти успіху в бізнесі.

  • Scortel Ltd. Болгарія https://scortel.com/en/ SCORTEL забезпечує постачання обладнання та комунікаційних послуг, програмного забезпечення, системної інтеграції, інженерні та консультаційні послуги.
  • ТОВ «Марін Дизайн Інжиніринг Миколаїв», (Україна). MDEM (Marine Design Engineering Mykolayiv) https://www.damen.com/companies/marine-design-engineering-mykolayiv розпочала роботу в 2006 році, коли невелика група інженерів уклала контракт з іспанською компанією ATN для сейсмічного дослідницького судна. На сьогоднішній день компанія налічує понад 200 співробітників. Інженерні послуги все ще становлять основну діяльність і експертизу. Крім того, портфоліо розширилося дослідженнями та розробками, електрикою та автоматизацією, інженерними стандартами та каталогом деталей, онлайн-маркетингом та підтримкою цифрових платформ, IT & IM GLOBAL.

Зараз компанія працює на території трьох країн (Україна, Румунія та Польща), це пов’язано з необхідністю забезпечення безпеки співробітників у зв’язку з воєнним станом, спричиненим неспровокованою агресією росії проти України. Однак така складна логістика не вплинула на якість основних робіт компанії, і компанія відчуває підтримку Damen.

 

  • C-Job Nikolayev, (Україна) https://c-job-ua.com/ Компанія з дизайну та проектування суден, що спеціалізується на наданні комплексних проектних рішень для морської індустрії.

Дизайн судна від C-Job Nikolayev завжди унікальний, винахідливий і функціональний і відповідатиме всім найсуворішим вимогам. C-Job приймає виклики та виконує екологічні проекти дизайну кораблів, зосереджуючись на конфіденційності клієнтів.

 

Координатор 4BIZproject проф. Еден МАМУТ зазначив, що під час таких заходів, як воркшопи є можливість отримати інформацію про досягнення ключових гравців морської галузі, обмінятися досвідом та дізнатися про поточні можливості.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024