Проєкт «Амбасадори міста Миколаєва» — результати та перспективи

ТОП-10 миколаївських морських підприємств були представлені 7-10 листопада на світовій морській виставці #Europort у місті Роттердам, Нідерланди в рамках проєкту “Амбасадори міста Миколаєва” за підтримки EU4Business. Для підвищення своєї ефективності вони заздалегідь отримали організаційну та консультативну підтримку від провідних експертів морської галузі.

В межах програми #EU4Business за фінансування Європейського Союзу та уряду Німеччини Морський Кластер України  реалізував проєкт «Амбасадори міста Миколаєва”. Основним завданням якого стала підтримка та просування МСП Миколаєва, що представляють морську галузь, через залучення нових можливостей, фінансування, підвищення навичок торгівлі/експорту, сприяння їх розвитку та покращення репутації міста як важливого морського центру України. Для реалізації цього завдання ГС «МКУ» спільно із командою EU4Business та Миколаївської міської ради відібрали 10 підприємств названих «Амбасадорами міста Миколаєва», а саме: ПП «Інтелектуальні Морські Технології», ТОВ «Верф «Чорноморські яхти», ТОВ Компанія «Чорноморська верф», ТОВ «C-Job Nikolayev», ТОВ «AMICO Digital», ТОВ «Компанія Гольфстрим», ПП «Марін Дизайн Сервіс», ТОВ СК «ARTEL MARINE» та Суднобудівний завод «Океан».

Амбасадори взяли участь  у серії профільних вебінарів, направлених на розвиток навичок торгівлі/експорту від Марії Сайфудінової — провідної експертки з 17-річним досвідом  в маркетингу,  засновниці консалтингового агентства MAD Heads Association, сертифікованої консультантки в ЄБРР. Темами воркшопів стали: «Виставка крок за кроком» та «Креативні ідеї, як привернути увагу до своєї компанії на виставці». Деякі питання викликали жваве обговорення, зокрема важливість спільної айдентики та візуальний компонент українського стенду, що був презентований учасникам. Також делегати разом із експерткою обговорили важливість правильної розстановки наголосів у підготовці до різних типів виставок, враховуючи профільність заходів. Адже Europort  є світовою морською виставкою, на якій представляють провідні технології та розробки морської індустрії. Це якісно впливає на цільову авдиторію і потенційні результати від участі. В підсумку були визначені больові точки учасників та продовжена активна підготовча робота до виставки. За результатами обговорень основним елементом спільної ідентичності учасників та висловлення підтримки Україні став стилізований шеврон із закликом “Ahead with Ukraine” (Вперед з Україною!).В рамках реалізації проєкту за підтримки EU4Business учасники отримали також індивідуальні консультації від провідних експертів галузі з питань експортної стратегії, маркетингу, навичок торгівлі/експорту, розвитку команди.

Відбулись й групові консультації. Одна з них була направлена безпосередньо на інформування про можливості, що відкриваються учасникам світової морської виставки Europort в м. Роттердам, Нідерланди.

Спікером такої події виступив Акаш Рактое (Akash Raktoe) – менеджер з роботи з клієнтами #Europort (Rotterdam Ahoy), з 2019 року член команди Europort. Він має ґрунтовний досвід роботи в галузі електротехніки, машинобудування та промислового машинобудування та організації подій, професіонал з інформаційних технологій, володіє інженерією, бухгалтерським менеджментом, морським судноплавством. Розуміючи специфіку морської галузі, пан Акаш розповів про основні елементи та інструменти роботи виставки, про маріматч, онлайн та офлайн зустрічі, основні платформи, надав інформацію про організаторів та учасників виставки, а також практичні поради для вдалої презентації підприємств.

Для проведення другої групової консультації був запрошений Еден  Мамут – експерт міжнародного рівня, Генеральний секретар Мережі Чорноморських Університетів, професор інженерії термодинаміки та перспективних енергетичних систем, директор Інституту Нанотехнології та альтернативних джерел енергії в Університеті «Овідій», Констанца, Румунія. У своїй презентації пан Еден звернув увагу на важливості якісної підготовки до участі у виставках. Зокрема, необхідно провести аналіз конкурентів, бути готовим презентувати свій продукт гостям виставки, адже вони можуть стати потенційними клієнтами. Окремими елементами підготовки є брендинг та створення відповідного іміджу, побудова та розбудова ділових зв’язків, В2В зустрічі.

Під час консультації вдалося визначити, що для реалізації Українського павільйону потрібна насамперед відповідальність. Зокрема, це про необхідність розуміння Стратегії розвитку країни, національні пріоритети. Водночас учасники здобувають підтримку від урядових структур, а промоція в рамках національного павільйону надає іміджеві бонуси підприємствам.

У підсумку спікер зазначив, що участь у бізнес-виставках може запропонувати широкий спектр переваг, зокрема відкритість, спілкування, дослідження ринку, залучення потенційних  клієнтів, а також можливості для брендингу та маркетингу. На думку експерта, участь у Europort – цінна  та стратегічна інвестиція для компаній-учасниць.

Отримавши консультаційну та організаційну підтримку в межах EU4Business, Амбасадори міста Миколаєва 7-10 листопада 2023 мали змогу представити свої підприємства на морській виставці «Europort». Подія відбувалась у портовому місті Роттердам (Нідерланди), що є міжнародним морським місцем зустрічі інноваційних технологій і комплексного суднобудування. З середньою кількістю 25 000 професійних відвідувачів і 1000 компаній-експонентів Europort належить до найбільшої у світі платформи для B2B зустрічей і обміну знаннями.

В цьому році на стенді України були представлені суднобудівники та судноремонтники, постачальники послуг та виробники морського обладнання, інженерні бюро та проєктні організації, інноваційні компанії та навчальні профільні заклади. Загалом від України в рамках членства в  Громадській спілці «Морський Кластер України» було представлено 14 галузевих підприємств, а також 35 компаній морської індустрії.

 

У перший день виставки відбулося відкриття Українського павільйону, який зібрав почесних гостей та представників ЗМІ: 1-го Почесного Консула України в Королівстві Нідерланди Карела Бургер Дірвена, Першого секретаря (з питань економічного співробітництва) посольства України у Нідерландах Володимира Бучка, генерального секретаря SeaEurope Крістофа Титгата та менеджера з інжинірингу Damen Offshore & Specialized Vessels Франка ван дер Велдена.

На виставці Амбасадори представили свої підприємства, шукали можливості пошуку партнерів, клієнтів та інвесторів для своїх проектів, а також ознайомлювались з останніми тенденціями в суднобудівній галузі.

ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв», представлений засновником підприємства Юрієм Жуковим продемонстрував технічні розробки унікального дрейджера.

ПДБ «ПроЛайн», представлений головним конструктором Сергієм Мірошником, показав проєкти сучасних катамаранів лінійки CatLine, призначених для пасажирських суден, туризму, круїзів і чартерів.

ПП «Інтелектуальні Морські Технології»  в особі Юрія та Романа Батраків представили програмне забезпечення для розрахунку центрування валу, осьових, вихрових і крутильних коливань.

Також інформацію про компанії-амбасадори було розміщено в інформаційному Каталозі. Це спрямовано на іноземні установи, які будуть залучені до проведення переговорів з миколаївськими компаніями під час В2В-зустрічей.

Електрона версія Каталогу https://maritimeukraine.com/wp-content/uploads/2023/11/Europort-2023-brochure.x60206.pdf

Важливим досягненням участі у виставці Europort стали саме результати B2B зустрічей. Вони сприяли налагодженню зв’язків між українськими виробниками та потенційними європейськими замовниками.

В рамках світової морської виставки Europort 2023 представники Амбасадори отримали можливість відвідати підприємство світового суднобудівного гіганта Damen Shipyards Group – компанію Damen Shiprepair Rotterdam. Менеджер з продажу Damen Shiprepair & Conversion, Оскар ван Віс, розповів про Shiprepair & Conversion Holding та провів екскурсію по верфі. Під час зустрічі представники делегації мали змогу поспілкуватися із топ-менеджерами підприємства, ознайомитися із виробничою базою та умовами роботи працівників. Екскурсія підприємством вразила його масштабами та судноремонтними можливостями. Слова підтримки, ставлення та сімейні цінності Damen, приклад успішної роботи компанії з 300-річним досвідом судноремонт.

Довідково:

Торгова місія до м. Роттердам організована завдяки підтримці програми міжнародної співпраці «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», яка спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини. Програма спрямована на підтримку економічної стійкості, відновлення та зростання України, створення кращих умов для розвитку українських малих і середніх підприємств (МСП), а також підтримку інновацій та експорту. Детальніше: www.eu4business.org.ua

Стратегічний виконавець програми – німецька федеральна компанія GIZ Ukraine.

Партнер з виконання – Морський Кластер України.

Зміст публікації є виключною відповідальністю ГС «Морський Кластер України», і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу та уряду Німеччини.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024