Морський Кластер України активно включений в процес розвитку річок та маломірного судноплавства Миколаєва

Про розвиток річок Південний Буг та Інгул розповів Артем Ващиленко голова Наглядової Ради Громадської cпілки «Морський Кластер України», голова Експертно-громадської ради виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

В програмі «Діалог» на телеканалі «Март» Артем Ващиленко поділився експертним поглядом та фактами щодо реалізації Концепції розвитку річок та маломірного судноплавства в Миколаєві на 2019-2030 рр. та Програми розвитку річок та маломірного судноплавства на 2022-23 рр.

 

Зі слів Артема Ващиленка, поштовхом для створення Концепції та Програми стало розуміння того, що ключовою конкурентною перевагою міста Миколаєва є саме його географічне розташування, зокрема найдовша в країні берегова смуга 137 км. І цим треба користуватись, це треба інтегрувати в стратегічні документи міста і на цьому треба фокусувати зусилля органів місцевого самоврядування, з цим потрібно працювати. Саме тому ще з 2017-18 років почалась широка дискусія в Миколаївській міській громаді із залученням всіх зацікавлених сторін. В громаді було сформульоване розуміння, яке було відображено в документі «Концепція розвитку річок та маломірного судноплавства в м.Миколаєві з 2019-2030 рр», який затверджений сесією Миколаївської міської ради, як стратегічний документ у 2019 році. У січні 2022 року була прийнята «Програма розвитку річок та маломірного судноплавства на 2022 та 2023 роки». Програмою передбачалося, зокрема, інвентаризація причальних споруд земельних ділянок по берегам річок, щоб визначити де є цільове використання, а де ні, щоб визначитися із можливостями для розвитку цього напрямку.

«Сьогодні ми розуміємо, що внутрішні водні маршрути мають бути інтегровані в тому числі і в маршрути наземного транспорту та мають бути систематизовані. Ці причальні споруди мають бути відновлені або збудовані нові», – зазначив він.

Щодо необхідності відкриття акваторії Миколаївського суднобудівного заводу, то це питання піднімалося ще до повномасштабної війни. Одна з пропозицій, що включена до Програми, це реконструкція мостів: пішохідного, Аляудського, моста на території заводу для проходження суден висотою більше ніж 3,5 метри.

«Тому відкриття цього проходу – є фактично питанням нормативного регулювання, яке може бути врегульовано поки підприємство перебуває в структурі Укроборонпрому на цьому рівні. Ми маємо розуміти, що дискусія про подальшу долю комплексу Миколаївського суднобудівного заводу повинна бути відкритою для громади. Перспектива має бути для відкриття навігації. Можливості проходу суден через територію підприємства не тільки щоб з’єднати мікрорайон Північний з іншою частиною міста, а й можливістю йти далі по річці Інгул», – наголосив Артем Ващиленко.

Додамо, що членами Робочої групи щодо розроблення міської цільової Програми розвитку річок та маломірного судноплавства у місті Миколаєві до 2023 року, виступали наступні члени Громадської спілки Морський Кластер України»:

  • Артем Ващиленко, директор ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу»,
  • Дмитро Іванов, директор «Артіль» ЛТД, депутат Миколаївської міської ради,
  • Сергій Мірошник співзасновник, головний конструктор ТОВ «Проєктно-дизайнерське бюро «ПроЛАЙН».

В документі передбачалося фінансування з міського бюджету в розмірі 19199,7 тис.грн., протягом 2022 та 2023 років.

Виконання основних напрямків Програми дозволило б досягти наступних результатів:

– поліпшення екологічної ситуації на водних ресурсах міста;

– створення доступних умов відпочинку на воді для мешканців та гостей міста;

– зменшення кількості постраждалих та загиблих на воді;

– покращення матеріальної бази маломірного судноплавства, вітрильного спорту, у тому числі дитячо-юнацьких спортивних шкіл;

– збільшення інформаційної обізнаності населення щодо водного туризму у місті Миколаєві, у тому числі яхтового через створення єдиного інформаційного порталу;

– залучення додаткових інвестицій;

– збільшення виробництва судів маломірного флоту в місті Миколаєві;

– залучення додаткових туристичних потоків і створення позитивного іміджу міста Миколаєва, як міжнародного центру розвитку яхтового туризму;

– збільшення надходжень від податків і зборів до місцевого бюджету;

– створення нових робочих місць;

– розвиток водної транспортної інфраструктури в місті Миколаєві;

– інтеграція річкового пасажирського сполучення в структуру транспортного комплексу міста.

Докладніше про процес розробки Програми можна дізнатися за посиланням.Ukrainian Maritime Cluster © 2024