За підтримки ГС «МКУ» миколаївські студенти готуються до Інноваційного челенджу 4BIZ 2024

Блакитна економіка України має перспективи сталого розвитку та потужну підтримку європейської спільноти. З 2022 року реалізується проєкт 4BIZ Розвиток блакитної економіки в Чорноморському регіоні шляхом започаткування структури бізнес-співробітництва в галузі рибальства та аквакультури, прибережного та морського туризму та морського транспорту. Завдяки чому провідні підприємства блакитної галузі України вже отримали консультативну підтримку від провідних європейських експертів, взяли участь у брокерських заходах в Батумі, Констанці та Варні. Їх інноваційні проекти були представлені на фестивалі «Сікорський Челендж 2023» в секторі блакитної економіки, де в одній з номінацій переміг член ГС «МКУ» ТОВ «Гольфстрим». Також корисними були й воркшопи за напрямками рибальства та аквакультури, прибережного та морського туризму та морського транспорту.  

 Розуміючи, що з кожним роком зростає потреба в висококваліфікованому та мотивованому персоналі новаторів в сфері аквакультури та рибальства  4BIZ Консорціум вирішив реалізувати амбітний проект. Мова йде про започаткування Міжнародного студентського конкурсу «ІННОВАЦІЙНИЙ ЧЕЛЕНДЖ 4BIZ 2024» присвячений всім аспектам галузі аквакультури та рибальства в Чорноморському регіоні.  

 ГС «Морський Кластер України», як український партнер по реалізації проекту 4BIZ спільно з асоційованими партнерами ТОВ «Центр підтримки бізнесу» та Національним університетом кораблебудування ім. адмірала Макарова (НУК) розпочати підготовку студентів для участі в цьому конкурсі.  

 Спершу відбулася зустріч проактивних стейкхолдерів на чолі з Оленою Жуковою (директор компанії МДІМ «Марін Дизайн Інжиніринг Миколаїв», Виконавчий директор  ГС «МКУ», к.е.н, доцент кафедри ІЦЕ НУК) в якій взяли участь Артем Ващиленко (Директор  ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу», Голова Наглядової ради ГС «МКУ»), проектною командою ГС “МКУ” , представники НУК ім. адмірала Макарова: Вячеслав Івата (к.е.н. доцент, декан ФЕМ), Оксана Корнієнко (к.е.н., доцент, в.о. зав. кафедри ІЦЕ), Олеся Канаш (PhD, викладач кафедри ІЦЕ), Ірина Надточій (д.е.н., професор, Херсонський ННІ НУК), Євгенія Маркова (д.е.н., професор ХМФКРП). Метою якої став пошук шляхів зацікавлення студентів факультету економіки моря НУК ім. адмірала Макарова темою блакитної економіки. Учасники заходу обговорили перспективи поглиблення знань студентів НУК ім. адмірала Макарова в тематиці блакитної економіки, зокрема, через участь у проектах, таких як Інноваційний Челендж 4BIZ 2024. Представники кожної організації та установи висловили власне бачення актуальних проблем та узгодили подальший план дій.  

 

Так, 25 квітня 2024 відбувся важливий для факультету економіки моря захід – гостьова лекція від топ-фахівця у сфері аквакультури України – Любомира Гайдамаки, керівника компанії ТОВ «Vismar Aqua» та члена ГС «Морський Кластер України». 

Попри повномасштабне воєнне вторгнення на територію України, що спричинило глобальну кризу, економіка продовжує працювати. І саме блакитна економіка набуває стратегічного характеру для держави та повоєнного відновлення. Це зумовлено тим, що Україна має сприятливі умови та широке коло можливостей для розвитку галузей морської економіки, зокрема аквакультури. Тому саме студенти факультету економіки моря, як потенційні представники бізнес-спільноти та влади, мають усвідомлювати потенціал блакитної економіки для формування сприятливого бізнес-середовища, якісних змін та зростання конкурентоспроможності країни. 

Любомир Гайдамака провів лекцію у формі діалогу зі студентами, відразу зазначиши, що мета спілкування – віднайти вектори розвитку аквакультури саме на Миколаївщині. Спершу спікер окреслив поточну ситуацію у галузі в Україні, навів проблеми з якими стикаються представники бізнесу через політичні та законотворчі перепони у сфері промислового вилову та аквакультури. Спікер докладно розповів про створений розплідник-інкубатор з вирощування морської креветки ваннамей, який знаходиться на березі Тилігульського лиману в Миколаївській області, про особливості бізнесу та плани щодо розвитку. 

Фахівець наголосив, що головний секрет успіху – самоосвіта, зацікавленість та нестримна жага до нових знань. До того ж володіння іноземними мовами та насамперед англійської – не додатковий навик, а невід’ємна компонента комунікації. А також він підтримав бажання студентів спробувати власні сили у роботі над проектами стартапів у сфері аквакультури, в рамках тематики  Інноваційного челенджу 4BIZ 2024, навів цінні ідеї та погодився надати експертну консультацію. 

Команда фахівців ГС «Морський Кластер України» спільно з колегами продовжує готувати студентів до участі в конкурсі та сприятиме максимальному залученню молодих фахівців до розбудови блакитної економіки України. 

 

Детальніше про конкурс ви можете дізнатися за посиланнями: 

 

Програма https://bsun.org/media/4BIZ_Innovation_Challenge_2024-ConceptProgram_08.04.2024.pdf 
Правила https://bsun.org/media/4BIZ_Innovation_Challenge_2024-Competition_Rules_08.04.2024.pdf 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024