Можливості та перспективи розвитку блакитного бізнесу в Чорноморському регіоні

29 лютого 2024 року в рамках проєкту 4BIZ відбувся Регіональний брокерський захід «Boosting Black Sea Blue Biz – 4BIZ», в Констанці, Румунія. Захід зібрав підприємців, представників інноваційних компаній, стартапів та стейкхолдерів з Румунії, України, Болгарії, Туреччини, Грузії, Греції та Франції, у тому числі агенції регіонального розвитку, торгово-промислові палати, інноваційні кластери, університети та представників бізнесу.

Українська делегація на чолі із Оленою Жуковою виконавчим директором ГС «МКУ» спільно з Ігорем Лисицьким членом Наглядової ради ГС «МКУ», підприємствами-членами Кластеру ТОВ «МДІМ», ТОВ «Гольфстрим», ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв», ТОВ «Аміко Діджитал» взяли участь у події фізично та онлайн. Завдяки подібному формату заходу (офлайн/онлайн) спостерігати за подією змогли студенти Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова (НУК) з факультету економіки моря.

Захід мав на меті запропонувати основу для співпраці B2B, B2G, B2C шляхом сприяння обміну ідеями, найкращими практиками та знаннями Blue Business з метою визначення нових напрямків, яких слід дотримуватися для створення успішної підприємницької діяльності.

З вітальним словом виступили проф. Еден МАМУТ, координатор проекту 4BIZ, Іон МОКАНУ, президент Торгово-промислової та сільськогосподарської палати Галаца (онлайн), Соня КАРАСАВВІДОУ, керівник проекту Європейської комісії, Олена ЖУКОВА, виконавчий директор ГС «Морський Кластер України», Мехмет БОЗДОГАН, керівник відділу розробки та впровадження проектів Агенції розвитку Східного Чорного моря (DOKA).

 Під час виступу проф. Еден МАМУТ координатор 4BIZproject поінформував учасників заходу про результати реалізації й на якому етапі перебуває проект та озвучив основні рекомендації щодо підтримки блакитного бізнесу в Чорноморському регіоні. а саме:

– Зміцнення основи для просування культури інновацій та підприємництва з глибокою повагою до морського та прибережного середовища: модель Sikorsky Innovation Challenge

– Створення та підтримка розвитку центрів компетенції з блакитної економіки шляхом залучення університетів та науково-дослідних спільнот

– Високопрофесійні послуги підтримки підприємців та керівників бізнесу у сфері блакитної економіки

– Спеціалізовані/цільові інвестиційні фонди з досвідом у бізнесі блакитної економіки, специфічні для умов Чорноморського регіону

– Міжурядова співпраця для широкомасштабних проектів, таких як поромне сполучення між портами Чорного моря

Соня КАРАСАВВІДОУ, керівник проекту Європейської комісії (радник проекту «Стала блакитна економіка») повідомила про можливості фінансування від Європейського агентства клімату, інфраструктури та навколишнього середовища (CINEA). Ключовим внеском у Зелену угоду (EU Green Deal) є:

Діяльність EMFAF, делегована CINEA, підтримуватиме Зелену угоду ЄС шляхом впровадження ініціатив у сфері:

  • – Морська політика Союзу та стійка блакитна економіка
  • – Спільна рибальська політика
  • – Міжнародний порядок денний управління океаном

Бюджет: 6,108 млрд євро (спільне управління: 5,11 млрд євро, надані через національні програми; пряме управління: 797 млн євро, надані Комісією)

Мета та цілі місії CINEA полягають у відновленні наших океанів і вод до 2030 року:

  • – Захист і відновлення морських і прісноводних екосистем і біорізноманіття
  • – Запобігати та ліквідувати забруднення наших океанів, морів і вод
  • – Зробіть «блакитну» економіку вуглецево-нейтральною та циклічною.

Детальніше про можливості, ми можемо дізнатися на наступних платформах:

Детальніше ми пропонуємо ознайомитися із виступом за посиланням:

Під час заходу були представлені наступні організації:

Особливу увагу було приділено фінансуванню, а саме можливостям для бізнесу в блакитній економіці. Ключовим спікером була Ілзе АТАНАСОВА, Болгарський морський кластер.

Пропонуємо ознайомитися з деякими з них:

Пані Ілзе Атанасова також анонсувала Регіональний бізнес-форум «Boosting Black Sea Blue Biz – 4BIZ» 9-10 травня у Варні, Болгарія

Для отримання більш детальної інформації запрошуємо переглянути запис презентації за посиланням:

Про підтримку та фінансування кооперативних проектів з блакитної економіки в морських басейнах повідомила Елпіда Бесі International Center for Black Sea Studies (ICBSS)

Для отримання більш детальної інформації запрошуємо переглянути запис презентації за посиланням:

 

Після закінчення інформаційної панелі відбулася брокерська сесія щодо спільних проектів та онлайн-зустрічі в форматі B2B.

Отже, брокерський захід дав можливість стейкхолдерам долучитись до платформи B2B співпраці, отримали інформацію про європейські проєкти та грантові можливості в галузі Blue Business в тому числі з метою визначення нових напрямків, якими слід рухатися для успішної підприємницької діяльності, а також змогли представити власні підприємства на європейському профільному майданчику.

 

*4BIZ Project has received funding from the European Union’s European Maritime, Fisheries and Aquaculture Fund (EMFAF) under Grant Agreement 101077576.

**Funded by the European Union. Views and opinions expressed are however those of the author(s) only and do not necessarily reflect those of the European Union or CINEA. Neither the European Union nor the granting authority can be held responsible for them.

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024