Новий склад Наглядової Ради Громадської спілки «Морський Кластер України»

25 травня 2023 року відбулися Загальні збори Громадської спілки «Морський Кластер України» (далі ГС «МКУ»). Було представлено результати діяльності за звітній період та переобрання членів Наглядової  Ради організації.

Відповідно до Статуту ГС «МКУ» Наглядова Рада формується у складі із 5 осіб, членів Наглядової Ради. До складу якої входять: Голова Наглядової Ради та 4 (чотири) члени Наглядової Ради. Два з яких є постійними – засновники Громадської спілки (ПП «Марін Дизайн Сервіс» та ТОВ «Центр Підтримки Бізнесу»), три члени Наглядової Ради є виборними. Виборні члени Наглядової Ради обираються Загальними зборами строком на 2 роки.

Артем Ващиленко Голова Наглядової Ради ГС «МКУ» висловив подяку за плідну роботу першим виборним членам Наглядової Ради ГС «МКУ» Олександру Юрчаку, Сергію Покую та Оксані Врублевській.

До оновленого складу Наглядової Ради увійшли:

  • Сергій Гурський в.о. Генерального директора ДП «Класифікаційне товариство «Регістр судноплавства України».
  • Дмитро Буссов головний інженер ДП «Дослідно-проектний центр кораблебудування».
  • Юрій Харитонов декан факультету морської інфраструктури НУК імені адмірала Макарова.

Постійними членами колегіального органі є Артем Ващиленко та Ігор Лисицький.Про своє бачення перших кроків оновленої Наглядової Ради ГС «МКУ» розповів Сергій Гурський.

На першому етапі, із новою командою Наглядової Ради ГС «МКУ» ми побудуємо реальні механізми, поставимо конкретні цілі, зробимо детальній та якісний аналіз стану флоту, основних фондів внутрішніх водних шляхів і морських портів для того щоб розуміти як рухатися далі при побудові суднобудівної стратегії України.

В свою чергу Ігор Лисицький постійний член Наглядової Ради зазначив, що:

Основне завдання ГС «МКУ», на мою думку, на сьогоднішній день – це розробка стратегічних документів, таких як Стратегія суднобудування та державна цільова науково-технічна програма, яка дозволить профінансувати відбудову та відновлення флоту України в тому числі в інтересі сектору безпеки і оборони України. В нас вже налагоджена співпраця з Міністерством економіки України. На сьогоднішній день ми маємо підтримку з боку Миколаївської обласної військової адміністрації.

Юрій Харитонов окреслив основні переваги України щодо перспектив інвестицій і морську інфраструктуру, а саме:

В першу чергу, це безумовно географічне положення. Україна має велику берегову лінію та інфраструктуру, яка забезпечувала суднобудування. На сьогоднішній день можливість залучення інвестицій будуть визначатися в першу чергу бажанням держави підтримувати суднобудівну галузь та бажанням керівників та/або власників бізнесу щоб ці інвестиції могли залучатися. Варто зазначити, що інвестиції в суднобудування – це перш за все кваліфіковані кадри, які готує НУК імені адмірала Макарова. Сьогодні весь світ працює в рамках формування програми Shipbuilding 4 і хочу сказати, що університет відповідно рішення ректорату, прийняв цю концепцію як основу основної платформи для підготовки кадрів відповідно до сучасних технологій, методам проектування та інше.

Артем Ващиленко Голова Наглядової Ради ГС «МКУ» привітав нових членів  Наглядової Ради та зазначив, що:

До повноважень Наглядової Ради, як керівного органу Кластеру, входить велике коло відповідальних адміністративних та представницьких завдань. В сучасних реаліях, коли Україна бореться за незалежність та суверенітет важливо тримати руку на пульсі подій, підтримувати членів організації та сприяти створенню сприятливого клімату для розвитку морської галузі. Зараз неймовірно важливо, щоб всі представники морських індустрій консолідувалися та були готовими стати пліч-о-пліч для відновлення потужного морського потенціалу України у повоєнний час.

Олена Жукова Виконавчий директор ГС «МКУ» зазначила, що за три роки діяльності організація залучила в якості членів 35 підприємств та компаній морської індустрії, було укладено 6 меморандумів про співпрацю з міжнародними об’єднаннями, проведено чисельну кількість стратегічних об’єднуючих заходів з впливовими галузевими стейкхолдерами.

Морський Кластер України зміг сформувати позитивний імідж на всеукраїнській та європейській арені. І зараз, із оновленої командою Наглядової Ради, ми продовжимо працювати над розбудовою організаційної структури, залученням нових членів до ГС «МКУ» та міжнародних інвестицій в морську галузь України.

 

Детальніше про діяльність ГС «МКУ» можна дізнатися в розділі Новини (https://maritimeukraine.com/news/)  на сайті організації.

Ukrainian Maritime Cluster © 2024