Члени Морського Кластера України взяли участь у Фестивалі «Sikorsky Challenge»

Морський Кластер України об’єднує весь морський сектор з іншими гравцями індустрії, глобальними та  національними регуляторними органами, розробниками політик та морськими організаціями. Членами спілки вже є 35 підприємств, підписано 7 меморандумів про взаєморозуміння та співпрацю. Стратегічною метою Кластера є створення продуктів нового покоління, з високою конкурентоспроможністю та інноваційністю, що відповідають вимогам світових ринків.  Враховуючи це, ми пишаємося тим, що підприємства, члени Кластера, взяли участь у Конкурсі інноваційних стартап-проєктів, тематика яких  направлена на післявоєнну відбудову  України та базувалася на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами безпеки, оборони та економіки країни за напрямком  «Блакитна економіка» (морський транспорт, рибальство і аквакультура, береговий та морський туризм).  

Громадська спілка «Морський Кластер України» та Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» є українськими партнерами в реалізації міжнародного проєкту 4BIZ (Розвиток блакитної економіки в Чорноморському регіоні шляхом започаткування структури бізнес-співробітництва в галузі рибальства та аквакультури, прибережного та морського туризму та морського транспорту) що сприяло відкриттю секції «Блакитна економіка» в рамках Фестивалю. 

Члени ГС «МКУ», а саме ТОВ «Марін Дизайн Інжинірінг Миколаїв» (MDEM), ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв», ТОВ «Компанія Гольфстрим», ТОВ «АМІКО Діджитал» – представили інноваційні проєкти в секторі «Блакитна економіка». 

В секції Інфраструктура та промисловий хайтек в номінації «Краще Рішення проблеми» перемогу отримав проєкт №151 PROPER BOATS-надміцна флотилія з HDPE який був підготовлений та представлений Олександром Кушнирьовим директором ТОВ «Компанія Гольфстрим». 

В проекту мова йде про будівництво міцних і надійних моторних суден як для цивільного, так і для військового застосування, призначених для складних умов експлуатації. Ці судна побудовані на платформах, що складаються з поліетилену високої щільності (HDPE), довжиною від 4 до 24 метрів, що забезпечує безпеку та довговічність.Інші компанії гідно представили свої проєкти та отримали гарний досвід участі у міжнародному фестивалі інноваційних стартап-проєктів. 

Тож, які проєкти членів Морського Кластеру України взяли участь в Конкурсі: 

MDEM, представила проєкт «Розробка програмного забезпечення автоматизації картування вимірювальних каналів для систем дистанційного моніторингу суден». Детально   

ТОВ «Сі-Джоб Миколаїв», в особі Івана Татько представили  проект буксира з використанням паливних елементів (FCPT) як основного джерела електроенергії та метанолу як основного палива. Він спеціально розроблений для операцій на річці Дунай з урахуванням усіх навігаційних характеристик. 

 ТОВ «АМІКО Діджитал», в особі Юрія Жукова засновника підприємства, представили Іскрозахисні огородження серії BIZON 2Ex.24.12 та Датчики рівня MIRA+ та Датчик рівня MIRA+: 

 ТОВ «Компанія Гольфстрім» на чолі з Олександром Кушнірьовим представили проєкт № 151 «ПРАВИЛЬНІ ЧОВНИ – флотилія HDPE великої потужності» 

 

 

Про подію: Фестиваль «Sikorsky Challenge» є щорічним багатоденним заходом, який традиційно збирає велику кількість стейкхолдерів (до 500/день), які представляють різні сектори економіки (включаючи сектор «блакитної економіки», наприклад, морський транспорт і туризм), а також різні цільові групи (включно з інвесторами, підприємцями, дослідниками, іноземними дипломатами, українськими урядовцями, представниками НУО, студентами університетів та середніх шкіл, а також представниками широкої громадськості). 

На цьогорічний Конкурс інноваційних стартап-проєктів було подано 200 заявок. До фіналу фестивалю експертами були відібрані 130 проєктів за 5-ма секціями:.  

 ”Авіація і космос” – 49  

 ”Інфраструктура та промисловий хайтек”- 14   

 ”Інформаційні технології, цифрова країна, кібербезпека” – 14  

 ”Біомедична інженерія та здоров’я людини” – 29 

 ”Енергетична та екологічна безпека, «зелена» енергетика” – 17.  

Окремо були представлені позаконкурсні міжнародні грантові проєкти та стартапи  іноземних університетів/організацій – партнерів Sikorsky Challenge Ukraine, 

На участь у Фестивалі зареєструвалась рекордна кількість учасників – 860 осіб  (710 очно та 150 дистанційно). 

 

За подіями цьогорічного Фестивалю спостерігали  з  19 країн світу: США, Британії, Ізраїлю, Японії, Німеччини, Іспанії, Швеції, Туреччина, Португалія,  Чехія, Болгарія, Румунія, Польща, Грузія та інші 

 В рамках Фестивалю був проведений міжнародний форум «Інтернаціональна підтримка інноваційної трансформації України» в якому взяли участь 16 представників із України, Японії, Франції, Великоблитанії, Ізраїлю, Іспанії, Німеччини, Туреччини, Польщі, США. 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024