КРУГЛИЙ СТІЛ “МОЛОДЬ ТА ІНДУСТРІЯ 4.0”

15-го лютого в Миколаєві відбувся регіональний круглий стіл в рамках EU Industry Weeks та національної кампанії «Молодь та Індустрія 4.0». Організатором круглого столу став Морський Кластер України, ключові партнери: Миколаївський Центр Підтримки Бізнесу, платформа Індустрія 4.0 в Україні (комітет “Стала індустрія”), Асоціація АППАУ.

Важливість проведення Морським Кластером України круглого столу обумовлена двома аспектами.
По-перше, в України триває кампанія «Молодь та Індустрія 4.0», що включає організацію семи регіональних круглих столів, які супроводжуються опитуваннями молоді й роботодавців.
Проблеми трудової міграції молоді, низької кваліфікації студентів та мотивації персоналу аналогічні як на світовому та європейському ринках робочої сили у галузі промисловості, так і в Україні. Проте наразі відсутні державні політики для подолання цих проблем. Отже, основними цілями кампанії є:

  • Залучення широких кіл промисловців та інших зацікавлених сторін до розгляду вказаних викликів, як загроз національного рівня.
  • Досягнення спільного консенсусу в питаннях залучення молоді, включно з розглядом підготовки молоді до викликів подвійного цифрового та зеленого переходу.
  • Створення спільної для промислових секторів довгострокової програми дій, як відповіді на вказані виклики.

По-друге, місія МКУ – сприяння розвитку української морської економіки шляхом консолідації компаній морської індустрії та підготовка персоналу, обмін кращими практиками та координація дій – наріжний камінь досягнення успіху. З цією метою до дискусії були запрошені представники державних та міжнародних організації у галузі освіти, провідних підприємств морегосподарського напрямку, галузевих асоціацій, кластерів та інших структур.Пропонуємо ознайомитися з деталями заходу, учасниками та їх виступами.
Із вітальним та вступним словом до гостів круглого столу звернувся голова Наглядової Ради МКУ Артем Ващиленко. Як зазначив пан Артем, сьогодні підготовка молоді до викликів Індустрії 4.0 є одним з пріоритетних питань індустріального порядку денного в світі, про що свідчать результати World Industrial Forum. Також на порядку деному поточні питання, які постають перед високотехнологічними підприємствами різних галузей, питання доступу молоді до нових професій та нестача нових кадрів.

Відкрив перший блок круглого столу «Виклики залучення та підготовки молоді до 4.0» генеральний директор Асоціації підприємств промислової автоматизації АППАУ Олександр Юрчак. Доповідач презентував результати досліджень кампанії «Молодь та Індустрія 4.0», окреслив виклики та шляхи їх подолання.

Наступним запросили до виступу генерального секретаря Мережі Чорноморських Університетів, проф. док. Едена Мамута, чия доповідь була присвячена впливу нових правил ІМО щодо «озеленення» судноплавного сектору та майбутнім професіям у сфері суднобудування та судноремонту.

Бачення проблематики та шляхів вирішення як представник бізнес-середовища надала директор компанії Дамен Інжиніринг Гданськ-члена Польського Форуму Морських Технологій, Катаржина Романтовська-Яскольська. Пані Катаржина окреслила ініціативи Академії Морської Промисловості у вигляді надання бізнесу можливості зустрітися з професіоналами майбутнього.

Наступною взяла слово декан факультету бізнес-досліджень Егейського Університету, проф., док. Марія Б. Лекаку, яка охарактеризувала інноваційні софт-навички для морської освіти.

На завершення першого блоку досвідом залучення молоді на прикладі днів блакитної кар’єри поділилася координатор Морського Кластеру Болгарії Сіяна Ангелова.

Другий блок круглого столу був присвячений кращим практикам залучення молоді у морській індустрії. Успішним досвідом підготовки молодих кадрів поділилися представники низки інноваційних компаній, серед яких:
Станіслав Селезньов, керівник інженерних сервісів «Марін Дизайн Інжиніринг Миколаїв» із доповіддю «Проект NAVAIS: успіх залучення і розвитку молоді в інновації 4.0», у якому йшла мова про експеримент залучення стажера НУК ім. адмірала Макарова для участі в інноваційному проекті Європейського союзу NAVAIS платформи 3DExperience та розробку системи накопичення знань.

Юрій Жуков, проф. д.т.н., співзасновник «Сі-Джоб Миколаїв» із доповіддю «Молодь та Суднобудування 4.0», де особлива увага була приділена досвіду співпраці компанії з НУК ім. адмірала Макарова (у тому числі унікальному тренінговому центру).

Іван Сімутенков, к.т.н., головний технолог Суднобудівного заводу «Океан» із доповіддю «Цифрова верф: досвід і виклики». Серед аспектів доповіді – про досвід навчання молоді, використання програмних продуктів, технологій 4.0 та шлях до зменшення середнього віку персоналу на 10 років.

Дмитро Кремезь, інженер технічних рішень «Софтпром» (офіційний представник Dassault Systems в Україні) із доповіддю «Підготовка кваліфікованих кадрів в умовах передових технологій Промисловості 4.0» про те, як суднобудівне підприємство осмислює свій життєвий цикл та процес цифровізації, найкращі практики трансляції академічних програм та переводу їх у формат тренінгів сучасних розробників платформ, що не замінює освіти, проте однозначно забезпечує потужний базис навичок для спеціаліста 4.0.

Олексій Зівенко, к.т.н., співзасновники «АМІКО Діджитал» із доповіддю «Залучення та підготовка молодих фахівців для складних інженерних розробок. Досвід співзасновника малого промислового підприємства» про залучення молодих інженерів з ЗВО та збереження складу персоналу від відтоку в IT.

Завершальний виступ блоку – доповідь Олесі Ващук, д.ю.н, Голови Ради молодих вчених при МОН про можливості Рад молодих вчених щодо питань залучення молоді до викликів подвійного цифрового та зеленого переходу.

Підсумковою частиною круглого столу став блок «Генерація смарт-пропозицій», який відкрив Олександр Юрчак, надавши рекомендації ЄС та наголосивши на необхідності консолідації пропозицій та пошуку міжгалузевої синергії.
Володимир Євсєєв, директор Інноваційного кластеру «RInnoHub» розповів про створення екосистем молодіжної інновації та стартапів на Півдні України.

В свою чергу, Тетяна Котенко, к.е.н., керівник НКП програми ЄС Горизонт Європа за напрямком “МСП” окреслила у доповіді особливості фінансування освіти в контексті Індустрії 4.0.

До круглого столу долучився голова «Агенції Розвитку Південного регіону», проф. д.е.н. В’ячеслав Клочан, який надав характеристику вимогам до освіти та її трансформація в умовах Індустрії 4.0.

Наталія Кутняк, співзасновник клубу спеціалістів в області управління персоналом – «HR Клуб Миколаєва» у своїй доповіді співставила галузі виробництва та IT, а також поділилася міркуваннями з позиції HR щодо передумов вибору молоддю професійного спрямування.

Із фінальною доповіддю «Індустрія 4.0 – шлях до припинення деіндустріалізації України» виступив керівник ІТ Асоціації «Східноукраїнський Технокластер» Павло Зайцев.

Скористайтеся посиланням для перегляду презентацій учасників круглого столу: Youth and Industry 4.0.

Пропонуємо переглянути відео круглого столу за посиланнями:
🎞Частина 1
🎞Частина 2

Ukrainian Maritime Cluster © 2024