САПР В МАШИНОБУДУВАННІ – СТАН ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ В УКРАЇНІ

26 серпня з 16:00 до 18:00 відбудеться онлайн-мітап, присвячений стану та перспективам розвитку САПР в Україні

Регіональні кластери ІАМ продовжують низку обмінів щодо стану технологій в секторах Інжинірингу – Проектування, Автоматизації та Машинобудування. Після огляду по ВІМ, другою темою йде «САПР в машинобудуванні». Тема – широка й багатостороння. Для учасників кластерних спільнот, серед яких переважають представники інжинірингу – машинобудування, САПР є ключовою технологією для покращення аспектів якості та продуктивності продуктів. Морський Кластер України виніс це питання в топ-пріоритету розвитку. Відповідно, всі наші кластерні спільноти цікавить огляд стану та розвитку в світі за ключовими сегментами в машинобудуванні та інжинірингу (CAD/CAE/CAM), стан використання цих технологій в Україні, інновації, головні виклики та перспективи розвитку.

Зокрема, актуальною буде дискусія щодо масового поширення сучасного програмного забезпечення на машинобудівні сектори. Адже загальновідомо, що ліцензії на ПЗ коштують дорого, й далеко не всі споживачі можуть ними користуватись. Отже, чи є в Україні на даний момент програми low-end, а також спеціальні (стимулюючі) програми для окремих секторів від міжнародних брендів? Останнє, зокрема, необхідно для підприємств ОПК, й тут також планується дискусія про те, як прискорити впровадження сучасних методів та інструментів проектування в машино- та приладобудуванні.

Ключові питання програми:

1.Стан САПР в Україні в машинобудуванні та інжинірингу за сегментами ринку, головні виклики.

2. Аспекти в застосуванні та поширенні технології:

  • Готовність ринку (кінцевих замовників) / Наявність low-end та спец. програм;
  • Технічні стандарти в проектуванні (ДСТУ) – наявність, та їх вплив на поширення САПР;
  • Питання підготовки кадрів в цій сфері / Пропозиція навчальних послуг, сертифікації;
  • Кращі кейси, які демонструють роль та вплив технологій САПР на конкурентоспроможність виробників;

3.Пріоритети розвитку, питання консолідації експертів.

Серед ключових експертів дискусії – представники кластерів ІАМ та експерти від брендів – постачальників ПЗ. Час доповіді – до 15 хв. Окремо планується дискусія.

Організатори заходу – АППАУ, кластери ІАМ з Запоріжжя, Харкова, Морський Кластер України. Захід відбувається в рамках проекту ClusteRISE.

Для реєстрації на вебінар потрібно заповнити форму: https://appau.org.ua/publications/meetup-sapr-v-mashynobuduvanni/

Проєкт з розвитку кластерів ІАМ в регіонах Харкова та Запоріжжя «ClusteRISE» виконує Асоціація «підприємств промислової автоматизації України» (АППАУ) в рамках проєкту «Застосування та реалізація Угоди про асоціацію ЄС – Україна у сфері торгівлі», що впроваджується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки уряду Німеччини.

  • Дата:26/08/2021
  • Мiсце проведення:Онлайн

.

 

.

 

Ukrainian Maritime Cluster © 2024